top of page

University of Rijeka

4.png

Rijeka

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Rijeka

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

Title

28

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Pavel

průměrné hodnocení je 5 z 5

To byla FF Prostory byli skvělé, Nic výjimečného neni,

Jan

průměrné hodnocení je null z 5

Universita v Rijece je výrazně menší, než Karlova universita, a proto mi přišla i mnohem sympatičtější. Několik let zpět postavili nový, moderní a vážně skvělý kampus, ve kterém se nachází téměř všechny fakulty a veliké koleje. Právnická fakulta však byla na druhé straně města, nutno dodat že je z ní krásný výhled na celou Rijeku a moře, což je skvělá motivace tam být co nejčastěji. Prostředí ve škole bylo určitě velice příjemné a musím říct, že byla cítit znatelná snaha o to, aby se tam všichni cítili opravdu dobře, jako doma - a co jsem za tu krátkou dobu mého působení v Rijece mohl zjistit, tak si zdejší studenti školu opravdu vychvalovali, stejně jako já. Je ale nutné podotknout, že Rijeka je hezké město u moře, slunečním podnebím a velikou spoustou příležitostí jak se zabavit, což určitě ovlivňuje i celkový pohled na universitu jako takovou.

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Rijece je univerzitou nadšenou, univerzitou mladou myšlením, univerzitou pro studenty. Studenty se snaží podporovat a rozvíjet. Jedná se v porovnání s českými vysokými školami o univerzitu spíše menší, což se ale jeví jako ohromná výhoda - individuálnější přístup zaručen.

Univerzita je pak moderní, zrekonstruovaná, i když některé fakulty umístěné v různých částech Rijeky se nachází spíše v historičtějších budovách, tak univerzita dělá vše pro to, aby získala pro své studenty nejnovější vybavení. Většina fakult se nachází v jedné části města a cílem fakulty je v této části města do budoucna vybudovat ucelený univerzitní kampus. Blízko se nachází i moderní koleje, které jsou snem pro každého českého studenta, který kdy musel bydlet na kolejích v Praze.

Jana

průměrné hodnocení je 3 z 5

Univerzitní budovy vypadají nově, případně jsou zrekonstruované. Téměř všechny fakulty jsou poblíž Kampusu v městské části Trsat. Moje fakulta se nacházela na druhém konci města a je poměrně malá (měla asi jen 5 hlavních učeben).

Na fakultě bylo vše poměrně neorganizované a chaotické, a to už od data začátku studia (začínali jsme asi o dva týdny později než ostatní fakulty, rozvrh jsme se kompletně dozvěděli po asi měsíci výuky, a téměř každý týden se něco měnilo). Je tedy třeba být hodně flexibilní. Vnitřní prostory právnické fakulty byly mnohem modernější a hezčí než v Praze. Přístup vyučujících individuálnější. Fakulta má i vlastní menzu, kde si můžete vybrat čtyřchodové menu za cca 1 euro (jídlo v Chorvatsku je pro studenty až ze 70 % dotované).

Dominika

průměrné hodnocení je 5 z 5

Na škole jako takové jsem strávila minimum času, protože jsme měli výuku online. Jestli je něco třeba opravdu vyzdvihnout, tak jsou to menzy a koleje, které patří mezi ty nejlepší v Evropě. 10/10

Vojtěch

průměrné hodnocení je 5 z 5

Budova školy je překrásná moderní "vila" s výhledem na celé město. Bohužel jsem ji navštívil jen párkrát jelikož jsme měli školu online.