University of Rijeka

4.png

Rijeka

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Rijeka

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

28

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Pavel

5.0

To byla FF Prostory byli skvělé, Nic výjimečného neni,

Jan

Universita v Rijece je výrazně menší, než Karlova universita, a proto mi přišla i mnohem sympatičtější. Několik let zpět postavili nový, moderní a vážně skvělý kampus, ve kterém se nachází téměř všechny fakulty a veliké koleje. Právnická fakulta však byla na druhé straně města, nutno dodat že je z ní krásný výhled na celou Rijeku a moře, což je skvělá motivace tam být co nejčastěji. Prostředí ve škole bylo určitě velice příjemné a musím říct, že byla cítit znatelná snaha o to, aby se tam všichni cítili opravdu dobře, jako doma - a co jsem za tu krátkou dobu mého působení v Rijece mohl zjistit, tak si zdejší studenti školu opravdu vychvalovali, stejně jako já. Je ale nutné podotknout, že Rijeka je hezké město u moře, slunečním podnebím a velikou spoustou příležitostí jak se zabavit, což určitě ovlivňuje i celkový pohled na universitu jako takovou.

Anna

5.0

Univerzita v Rijece je univerzitou nadšenou, univerzitou mladou myšlením, univerzitou pro studenty. Studenty se snaží podporovat a rozvíjet. Jedná se v porovnání s českými vysokými školami o univerzitu spíše menší, což se ale jeví jako ohromná výhoda - individuálnější přístup zaručen.

Univerzita je pak moderní, zrekonstruovaná, i když některé fakulty umístěné v různých částech Rijeky se nachází spíše v historičtějších budovách, tak univerzita dělá vše pro to, aby získala pro své studenty nejnovější vybavení. Většina fakult se nachází v jedné části města a cílem fakulty je v této části města do budoucna vybudovat ucelený univerzitní kampus. Blízko se nachází i moderní koleje, které jsou snem pro každého českého studenta, který kdy musel bydlet na kolejích v Praze.

Jana

3.0

Univerzitní budovy vypadají nově, případně jsou zrekonstruované. Téměř všechny fakulty jsou poblíž Kampusu v městské části Trsat. Moje fakulta se nacházela na druhém konci města a je poměrně malá (měla asi jen 5 hlavních učeben).

Na fakultě bylo vše poměrně neorganizované a chaotické, a to už od data začátku studia (začínali jsme asi o dva týdny později než ostatní fakulty, rozvrh jsme se kompletně dozvěděli po asi měsíci výuky, a téměř každý týden se něco měnilo). Je tedy třeba být hodně flexibilní. Vnitřní prostory právnické fakulty byly mnohem modernější a hezčí než v Praze. Přístup vyučujících individuálnější. Fakulta má i vlastní menzu, kde si můžete vybrat čtyřchodové menu za cca 1 euro (jídlo v Chorvatsku je pro studenty až ze 70 % dotované).

Dominika

5.0

Na škole jako takové jsem strávila minimum času, protože jsme měli výuku online. Jestli je něco třeba opravdu vyzdvihnout, tak jsou to menzy a koleje, které patří mezi ty nejlepší v Evropě. 10/10

Vojtěch

5.0

Budova školy je překrásná moderní "vila" s výhledem na celé město. Bohužel jsem ji navštívil jen párkrát jelikož jsme měli školu online.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Češka osnovna škola J. A. Komenskog Daruvar

Daruvar

FF

detail

Josip Juraj Strossmayer University of Osijek

Osijek

PřF, FTVS, MFF, KTF

detail

University of Zadar

Zadar

FF, PřF

detail

Croatian Institute of History

Zagreb

FF

detail

JEDNOTA - Novinově vydavatelská instituce Daruvar

Daruvar

FF

detail

Juraj Dobrila University of Pula

Pula

FF

detail

University of Zagreb

Zagreb

FHS, FSV, PedF, 1.LF, FF

detail

Elementary School Sesvetska Sopnica

Zagreb

FSV

detail

češka osnovna škola josip ružička

Končanica

FF

detail

University of Split

Split

FTVS, PřF, FaF

detail

Arheološki muzej - Archaeological Museum in Zagreb

Zagreb

FF

detail