University of Lisboa

4.png

Lisbon

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Lisboa

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

8 závěrečných zpráv

24

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Kateřina

4.0average rating is 4 out of 5

Chaos - organizace a komunikace katastrofální, ze jedné kanceláře oddělené od druhé jedním schodištěm, nás posílali tam a zpět, kvůli studijnímu potvrzení, kde stačilo dát razítko. Trvalo jim to měsíc, během toho jsme platili dopravu každý den jedna jízda za 1,5€ s tím, že za měsíc nám to vyšlo cca na 90€. Jízdenka měsíční pro studenty stojí 30, pro ostatní 40.

Matyáš

2.0average rating is 2 out of 5

Univerzita s mnoha společnými akcemi. Budova jako taková ničím výjimečná nebyla, snad jen pouze tím, že se Ulisboa dělí na několik samostatných universit pod stejnou záštitou, tudíž velmi záleží na tom, jaký obor jedete studovat. Já studoval na ISCSP. Bohužel na bakalářském programu ISCSP nebyla možnost studovat v angličtině a úroveň cizích jazyků byla velmi nízká, připravte se proto na samostudium a dlouhé pobyty v obrovském parku Montesanto hned u university.

Soňa

5.0average rating is 5 out of 5

Universidade de Lisboa, Faculdade de Medicina

Väčšina výuky sa odohráva vo nemocnici Santa Maria, ktorá je v kampuse univerzity. Teoretické hodiny boli v novej budove za nemocnicou a praktické v nemocnici Santa Maria, niektoré z praktických hodín som mala v iných nemocniciach po Lisabone. V nemocnici a v kampuse je veľa študovní, kde sa dá učiť a kaviarní, kde sa dá stretávať so spolužiakmi.

Adéla

average rating is 0 out of 5

Fakulta je součástí kampusu, jde o relativně moderní budovu (s naprosto skvělou studovnou - velikou a s jednou stěnou prosklenou, takže je tam přirozeně hodně světla) uprostřed univerzitního parku (s eukalypty!), hned na metru a blízko menzy.

Karolína

4.0average rating is 4 out of 5

Co se týče sportovišť, tak bylo vše v jednom areálu a některá sportoviště jako například plavecký bazén či atletický stadion slouží jako výcvikové středisko pro vrcholové sportovce. Celý park Jamor, který univerzita využívá je nádherné moderní místo, kam chodí sportovat všechny věkové kategorie. Vnitřní prostory lehce zaostávají za venkovními, ale svůj účel plní. Třídy a učebny jsou průměrné. Univerzitní koleje vypadají parádně. Jídelna je zařízením pěkná, chuť jídla už tolik ne.

Karin

2.0average rating is 2 out of 5

Budova univerzity je ďaleko od centra mesta. V okolí školy nie je takmer žiadne sociálne vybavenie. Je to nevýhoda v prípade, keď má študent/-ka väčšie prázdne miesta v rozvrhu počas dňa. Najesť sa dá ísť najbližšie do univerzitnej menzy, no keďže tá vydáva jedlo len okolo obeda, mimo tohto času je ťažšie sa niekde zasýtiť. Výhodou je veľmi pekný výhľad na most Ponte 25 de Abril a rieku Tajo z kopca. Hneď cez cestu je tiež veľký lesový park.

Barbora

4.0average rating is 4 out of 5

Filosofická fakulta univerzity Universidade de Lisboa je součástí takzvané "Cidade universitária", je tedy obklopená dalšími fakultami, jídelnou, rektorátem, bazénem a sportovišti. Atmosféra je vždy pohodová, většinu studentů najdete posedávat a popíjet kávu ve školních barech, na zahrádkách a v parcích. Fakulta má také k dispozici obrovskou knihovnu skvěle vybavenou k učení. Samotná výuka se mi nezdála příliš náročná, učitelé se snažili vyjít erasmákům vstříc a portugalští spolužáci byli vždy ochotní s čímkoliv poradit. Nejvíce jsme si s kamarády zamilovali školní jídelnu, kde vás obědové menu vyjde na 2.75 eur a kde si pak můžete posedět na kávě. Krom toho škola také nabízí měsíční vstupy do posiloven a bazénu, vstupné zahrnuje i skupinové lekce jako je jóga, cycling nebo HIIT.

Michaela

3.0average rating is 3 out of 5

Hezký kampus
Blízko do centra

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Coimbra

Coimbra

FSV, PřF, 1.LF, 3.LF, FTVS, FaF, LFP, FF

detail

University of Algarve

Algarve

FSV

detail

Nova University of Lisbon

Lisbon

FSV, PřF, PedF, PF, 2.LF, LFP

detail

Higher School of Nursing of Lisbon

Lisbon

3.LF

detail

Universidade da Beira Interior

Covilhã

FTVS

detail

Surf Travel s.r.o. - Sucursal em Portugal

?

FHS, FTVS

detail