top of page

University of Lisboa

4.png

Lisbon

University of Lisboa

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

12 závěrečných zpráv

41

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Barbora

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita se nacházela na místě, které mělo svá pro i proti. V okolí byl klid, za školou byl velký lesopark a z budovy byl překrásný výhled. Na druhou stranu to s sebou ale neslo i fakt, že v okolí univerzity nebyly žádné podniky a téměř všem trvala cest ado školy nejméně 40 minut, protože do školy jezdily pouze autobusy, které jsou v Portugalsku poměrně nespolehlivé. Nicméně, do školy jsem téměř nejezdila (jen na testy a prezentace), takže ve výsledku to vůbec nevadilo. Prostředí to bylo moc příjemné.

Lenka

průměrné hodnocení je 4 z 5

Fakulta univerzity v Lisabonu, na kterou jsem chodila, byla nově zrekonstruovaná a moc hezká, ovšem byla na kraji Lisabonu a tedy velmi daleko. Byla jsem velmi spokojená se studijním oddělením, které mi vždy pomohlo. Zároveň spolužáci byli velmi milí a nápomocní. Webové stránky a studijní systém místní univerzity byly trochu zmatečné, pokud máte ale již zkušenosti se SIS, určitě se není čeho bát.

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Chaos - organizace a komunikace katastrofální, ze jedné kanceláře oddělené od druhé jedním schodištěm, nás posílali tam a zpět, kvůli studijnímu potvrzení, kde stačilo dát razítko. Trvalo jim to měsíc, během toho jsme platili dopravu každý den jedna jízda za 1,5€ s tím, že za měsíc nám to vyšlo cca na 90€. Jízdenka měsíční pro studenty stojí 30, pro ostatní 40.

Matyáš

průměrné hodnocení je 2 z 5

Univerzita s mnoha společnými akcemi. Budova jako taková ničím výjimečná nebyla, snad jen pouze tím, že se Ulisboa dělí na několik samostatných universit pod stejnou záštitou, tudíž velmi záleží na tom, jaký obor jedete studovat. Já studoval na ISCSP. Bohužel na bakalářském programu ISCSP nebyla možnost studovat v angličtině a úroveň cizích jazyků byla velmi nízká, připravte se proto na samostudium a dlouhé pobyty v obrovském parku Montesanto hned u university.

Soňa

průměrné hodnocení je 5 z 5

Universidade de Lisboa, Faculdade de Medicina

Väčšina výuky sa odohráva vo nemocnici Santa Maria, ktorá je v kampuse univerzity. Teoretické hodiny boli v novej budove za nemocnicou a praktické v nemocnici Santa Maria, niektoré z praktických hodín som mala v iných nemocniciach po Lisabone. V nemocnici a v kampuse je veľa študovní, kde sa dá učiť a kaviarní, kde sa dá stretávať so spolužiakmi.

Adéla

průměrné hodnocení je null z 5

Fakulta je součástí kampusu, jde o relativně moderní budovu (s naprosto skvělou studovnou - velikou a s jednou stěnou prosklenou, takže je tam přirozeně hodně světla) uprostřed univerzitního parku (s eukalypty!), hned na metru a blízko menzy.

Marie

průměrné hodnocení je 4 z 5

V zimě zima, v létě vedro, budova IGOTu (Institute of Geography and Spatial Planning) je sice moderní, ale není nijak izolovaná. Mimo to je to však příjemné místo ke studiu. IGOT je vlastně malá budova o 2 patrech, součástí je jídelna, knihovna se studovnou i studentské prostory. Všechny učebny byly vybaveny audiovizuální technikou. Je zde krásná výstava historických přístrojů a map používaných v geografii a nachází se zde i malá galerie, která se během jednoho semestru 2x obměnila.

David

průměrné hodnocení je 5 z 5

Jedna z předností fakulty, ve které probíhal můj studijní pobyt byla, že všechny sportoviště byly v okolí školy. Vedle školy se nachází "park" Jamor, ve kterém jsou fotbalová hřiště, plavecký bazén, atletický stadion, horolezecká stěna a mnoho dalších sportovišť. Tudíž výuka probíhala v blízkém okolí školy. Park byl přístupný nejen studentům, ale i veřejnosti.

Karolína

průměrné hodnocení je 4 z 5

Co se týče sportovišť, tak bylo vše v jednom areálu a některá sportoviště jako například plavecký bazén či atletický stadion slouží jako výcvikové středisko pro vrcholové sportovce. Celý park Jamor, který univerzita využívá je nádherné moderní místo, kam chodí sportovat všechny věkové kategorie. Vnitřní prostory lehce zaostávají za venkovními, ale svůj účel plní. Třídy a učebny jsou průměrné. Univerzitní koleje vypadají parádně. Jídelna je zařízením pěkná, chuť jídla už tolik ne.

Karin

průměrné hodnocení je 2 z 5

Budova univerzity je ďaleko od centra mesta. V okolí školy nie je takmer žiadne sociálne vybavenie. Je to nevýhoda v prípade, keď má študent/-ka väčšie prázdne miesta v rozvrhu počas dňa. Najesť sa dá ísť najbližšie do univerzitnej menzy, no keďže tá vydáva jedlo len okolo obeda, mimo tohto času je ťažšie sa niekde zasýtiť. Výhodou je veľmi pekný výhľad na most Ponte 25 de Abril a rieku Tajo z kopca. Hneď cez cestu je tiež veľký lesový park.

Barbora

průměrné hodnocení je 4 z 5

Filosofická fakulta univerzity Universidade de Lisboa je součástí takzvané "Cidade universitária", je tedy obklopená dalšími fakultami, jídelnou, rektorátem, bazénem a sportovišti. Atmosféra je vždy pohodová, většinu studentů najdete posedávat a popíjet kávu ve školních barech, na zahrádkách a v parcích. Fakulta má také k dispozici obrovskou knihovnu skvěle vybavenou k učení. Samotná výuka se mi nezdála příliš náročná, učitelé se snažili vyjít erasmákům vstříc a portugalští spolužáci byli vždy ochotní s čímkoliv poradit. Nejvíce jsme si s kamarády zamilovali školní jídelnu, kde vás obědové menu vyjde na 2.75 eur a kde si pak můžete posedět na kávě. Krom toho škola také nabízí měsíční vstupy do posiloven a bazénu, vstupné zahrnuje i skupinové lekce jako je jóga, cycling nebo HIIT.

Michaela

průměrné hodnocení je 3 z 5

Hezký kampus
Blízko do centra

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Trás-os-Montes and Alto Douro

Vila Real

PřF

detail

University of Évora

Évora

PřF

detail

Catholic University of Portugal

Lisbon, Braga Porto and Viseu

FSV, PF

detail

Institute of Education and Sciences

Lisbon

PedF

detail

University of Coimbra

Coimbra

FSV, PřF, 1.LF, 3.LF, FTVS, FaF, LFP, FF

detail

University of Algarve

Algarve

FSV

detail

Nova University of Lisbon

Lisbon

FSV, PřF, PedF, PF, 2.LF, FF, LFP

detail

Higher School of Nursing of Lisbon

Lisbon

3.LF

detail

Universidade da Beira Interior

Covilhã

FTVS

detail

Surf Travel s.r.o. - Sucursal em Portugal

?

FHS, FTVS

detail

Polytechnic Institute of Lisbon

Lisbon

PedF

detail

ISPA - Instituto Universitário de Ciências Psicológicas, Sociais e da Vida

Lisbon

PřF

detail
bottom of page