top of page

University of Konstanz

4.png

Konstanz

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Konstanz

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

10 závěrečných zpráv

48

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

František

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzitní prostory moderní, velice přívětivé pro studium, od knihovny až po kavárnu.

Shodou okolností zrovna během mého pobytu o kostnické univerzitě vyšel článek v Respektu s krásnými fotkami: https://www.respekt.cz/galerie/univerzita-v-kostnici

https://www.respekt.cz/tydenik/2022/30/bloudeni-v-tovarne-vedeni-2

Dagmar

průměrné hodnocení je 4 z 5

Vymotáte-li se z labyritu vnitřních univerzitních prostor, dostanete se do ráje terasy, kde můžete obědvat s výhledem na Bodamské jezero plné plachetnic. Dovolte mi citovat básníka Conrada Meyera:

Zwei Segel erhellend

Die tiefblaue Bucht!

Zwei Segel sich schwellend

Zur ruhiger Flucht!

Nad hlavami Vám při tom budou po nebi plout vzducholodě a vy si budete říkat, že jsou nejspíš na světě horší místa pro život.

Samotná budova university je zvenčí ohavná. Nikdo mě nedonutí lhát a tvrdit opak. Ale díky kantorům a spolužákům, které poznáte, Vám to vůbec nebude vadit.

Veronika

průměrné hodnocení je 5 z 5

Všechny katedry a obory Universität Konstanz se nachází na jednom místě v lese s výhledem na Bodamské jezero. Celý univerzitní kampus je komplex několika navzájem spojených budov. Univerzita je velmi příjemným místem pro studium, protože se zde nachází dvě kavárny, menza s velkým výběrem jídla, knihovna, která byla skvělým místem pro učení a psaní seminárek.

Natálie

průměrné hodnocení je 5 z 5

velmi moderní univerzita, perfektní vybavení- např.knihovna, krásný výhled na jezero, pěkné sportoviště- několik sportovních možností
mínus pouze za jídelnu

Simona

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita je moderní a spíše připomíná kampus, kam jezdí i autobus atd.. Ačkoliv jsem byla ve škole jen 3x, velmi mě zaujala a prostředí bylo příjemné.

Jakub

průměrné hodnocení je 5 z 5

Byla naprosto fantastická. Jedná se o univerzitu z 60. let minulého století, stojí za městem, okolo univerzity se rozkládá park a vše je centralizováno na jednom místě. Myšlenkou je nemít velké přednášecí sály, ale spíše učit v menších místnostech a v menším počtu lidí. Vybavení se hodně liší místnost od místnosti. Najdeš místnosti obsahující nejmodernější vybavení v podobě interaktivních tabulí, ale i učebny, kde se používá zpětný projektor na prosvětlení papíru a promítání na zeď.