top of page

University of Konstanz

4.png

Konstanz

University of Konstanz

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

14 závěrečných zpráv

66

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Denisa

průměrné hodnocení je 5 z 5

Campus Universität Konstanz se skládá z několika přilehlých, většinou chodbami propojených budov. Součástí komplexu je i mensa, minimálně dvě kavárny a obrovská knihovna.
UniKonstanz jako Instituce je velmi přátelská k zahraničním studentům, informace jsou komunikovány přehledně a dotazy zodpovídány v krátkém časovém úseku. V průběhu semestru i před jeho začátkem organizuje spolek ESN (Erasmus Student Network) různé akce pro mezinárodní studenty a další společenské a sportovní akce pořádá přímo univerzita.

Dorota

průměrné hodnocení je 4 z 5

První co mě napadne je jeden společný velký kampus pro celou univerzitu. Kampus univerzity byl také velmi výstřední, barevný a také trochu labyrint. Univerzita není nejmodernější, ale i tak má svůj šarm. Součástí kampusu je skvěla veliká knihovna.Pokud nechcete studovat úplně potichu, máte možnost studovat i v univerzitní kavárně, která je součástí knihovny. Uprostřed kampusu je super venkovní prostor, kde se studenti téměř pořád scházejí.

František

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzitní prostory moderní, velice přívětivé pro studium, od knihovny až po kavárnu.

Shodou okolností zrovna během mého pobytu o kostnické univerzitě vyšel článek v Respektu s krásnými fotkami: https://www.respekt.cz/galerie/univerzita-v-kostnici

https://www.respekt.cz/tydenik/2022/30/bloudeni-v-tovarne-vedeni-2

Dagmar

průměrné hodnocení je 4 z 5

Vymotáte-li se z labyritu vnitřních univerzitních prostor, dostanete se do ráje terasy, kde můžete obědvat s výhledem na Bodamské jezero plné plachetnic. Dovolte mi citovat básníka Conrada Meyera:

Zwei Segel erhellend

Die tiefblaue Bucht!

Zwei Segel sich schwellend

Zur ruhiger Flucht!

Nad hlavami Vám při tom budou po nebi plout vzducholodě a vy si budete říkat, že jsou nejspíš na světě horší místa pro život.

Samotná budova university je zvenčí ohavná. Nikdo mě nedonutí lhát a tvrdit opak. Ale díky kantorům a spolužákům, které poznáte, Vám to vůbec nebude vadit.

Veronika

průměrné hodnocení je 5 z 5

Všechny katedry a obory Universität Konstanz se nachází na jednom místě v lese s výhledem na Bodamské jezero. Celý univerzitní kampus je komplex několika navzájem spojených budov. Univerzita je velmi příjemným místem pro studium, protože se zde nachází dvě kavárny, menza s velkým výběrem jídla, knihovna, která byla skvělým místem pro učení a psaní seminárek.

Natálie

průměrné hodnocení je 5 z 5

velmi moderní univerzita, perfektní vybavení- např.knihovna, krásný výhled na jezero, pěkné sportoviště- několik sportovních možností
mínus pouze za jídelnu

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita Konstanz byla výjimečná především svými prostory. Je zde rozsáhlá knihovna s mnoha místy ke studiu. Zároveň je zde možné najít 2x coffee shop a mensa s dobrým jídlem.
Vybavení univerzity je dostatečné, prostory jsou čisté a moderní. Univerzita procházela během mého pobytu rekonstrukcí. Jediným problémem je rozsáhlost univerzity, kvůli které se studenti (včetně mě) často ztrácí.

Petra

průměrné hodnocení je 4 z 5

Jedná se o poměrně novou univerzitu (založená v 60. letech) na velmi moderním kampusu. Velice se mi líbilo prostředí univerzity, která okolo sebe měla rozsáhlý park a ležela v blízkosti Bodamského jezera. V rámci kampusu také bylo ze všech budov, ve kterých jsem měla přednášky blízko do knihovny, kavárny nebo menzy.

Jakub

průměrné hodnocení je 5 z 5

Byla naprosto fantastická. Jedná se o univerzitu z 60. let minulého století, stojí za městem, okolo univerzity se rozkládá park a vše je centralizováno na jednom místě. Myšlenkou je nemít velké přednášecí sály, ale spíše učit v menších místnostech a v menším počtu lidí. Vybavení se hodně liší místnost od místnosti. Najdeš místnosti obsahující nejmodernější vybavení v podobě interaktivních tabulí, ale i učebny, kde se používá zpětný projektor na prosvětlení papíru a promítání na zeď.

Klára

průměrné hodnocení je 4 z 5

Celá univerzita je na jednom místě s krásným výhledem na jezero. Prostory jsou super, hlavně knihovna, kde se dá příjemně strávit celý den, a to i pokud je třeba pracovat na skupinových projektech - v knihovně jsou totiž k dispozici uzavíratelné boxy, kde lze diskutovat nebo se připravovat na prezentaci společně se spolužáky. Všechny přidružené budovy jsou vzájemně průchozí, takže se lze na univerzitě velmi snadno zatoulat, ale na druhou stranu v zimě netřeba vycházet ven, když potřebuje jen přejít z jednoho místa na druhé.
Co do nabídky vyučovaných předmětů, ta je na univerzitě hodně široká a každý si tak může vybrat, co ho nejvíce v daném oboru zajímá a čemu by se chtěl věnovat. Vyučující jsou obecně příjemní a nápomocní. Na závěr se patří zmínit, že různé aktivity organizované univerzitou - zejména na začátku každého semestru - jsou super příležitostí, jak se seznámit s ostatními, je tedy škoda o ně přijít.

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita je velmi přátelské a respektující místo, kde jsem se cítila dobře. Budova je hodně zajímavá a menza je také moc fajn. Z pěti jídel mají vždy minimálně jedno veganské a jedno vegetariánské :)

Antonín

průměrné hodnocení je 5 z 5

Kampus univerzity v Kostnici se nachází na přehu Bodamského jezera v příjemném prostředí plném zeleně. Jelikož šlo o stáž ve výzkumné skupině, se kterou naše pražská katedra spolupracuje, není asi moje zkušenost úplně přenositelná, ale každopádně bylo vědecké vybavení a technické zázemí na vysoké úrovni. Obzvlášť patrný rozdíl oproti UK byl v profesionálním zajištění všech technických aspektů výzkumné činnosti, o niž se starala řada k tomu určených techniků.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Paracelsus Medizinische Privatuniversität (PMU)

Salcburk

1.LF

detail

Leipzig University

Lipsko

1.LF, FaF, FF, FSV, ETF, MFF, FTVS

detail

Stuttgart Media University

Stuttgart

FF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

FF, FHS, LFP, MFF, FTVS, 3.LF, HTF, 2.LF, LFHK, KTF, PedF, PF, PřF, 1.LF, FSV, FaF, ETF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

Goethe Universität Frankfurt am Main

Frankfurt am Main

FF, PF, FSV, PřF, MFF

detail

University of Münster

Münster

FF, KTF, FTVS, 2.LF, FSV, ETF, PF

detail

Martin Luther University Halle-Wittenberg

Halle

PřF, FF, PedF

detail

Universität Hamburg

Hamburg

detail

Ludwig Maximilians University Munich

Munich

FF

detail

Leipzig University

Lipsko

FF, FSV, FTVS, PF, PřF, MFF, ETF, 3.LF

detail

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail
bottom of page