top of page

University of Kent

4.png

Canterbury

University of Kent

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

3 závěrečných zpráv

14

Průměrné hodnocení univerzity:

4.67

Pavla

průměrné hodnocení je 5 z 5

Studentovi přicházejícímu z prostředí kde je myšlenka kampusů většinou velmi vzdálená realitě, ve které musí operovat, se pak velmi pohodlně v takovém kampusu žije. Kent byl očividně postaven s jasnou vizí o životě a pohybu studentů, je to kampus poměrně malý, všechno je velmi blízko. Jako asi úplně každý, kdo na Kentu někdy pobyl, jsem naprosto milovala, jak je kampus naprosto záměrně a zároveň rozvážně pohlcován přírodou. Univerzita si velmi zakládá na ekologii a udržitelnosti, moje nejkrásnější vzpomínky na pobyt jsou zasazeny do prostředí malé komunitní zahrady nedaleko Parwoodu, kterou doporučuji navštěvovat, setkává se zde naprosto skvělá komunita lidí. Celý kampus je hlídán kamerovým systémem a ostrahou, dokonce si lze "objednat" doprovod, když se člověk třeba vrací z párty v noci a nechce jít sám, mají i aplikaci ve které si lze jednoduše přivolat kdekoliv z kampusu pomoc. Lidé jsou extrmně milí a nápomocní, nikdy jsem neměla problém (např. i opravy na kolejích byly většinou vyřešeny do dvaceti minut, dokonce i v pátek v deset večer).

Budovy jsou z větší části sedmdesátkové, ale vybavení je většinou poměrně moderní, nejmodernější je pravděpodobně knihovna, která je extrémně příjemná na práci - světlá, čistá, s výhledy do zeleně a příjemnou kavárnou. Velmi jsem ocenila, že operuje 24/7 (přes prázdniny se otevírací doba trochu liší), je výborně akademicky vybavená, a je zde i zajímavý přístupný archiv.

Klaudie

průměrné hodnocení je 4 z 5

Kent university je velký univerzitní kampus nacházející se asi půl hodinky od města Canterbury. Budovy univerzity nejsou příliš hezké, nejedná se o budovy ve stylu "Bradavic", ale spíše připomínají komunismus. Celý kampus se rozkládá ve velkém parku, který je plný zajíců a ptactva. S univerzitou mám tedy nejvíc spojenou zelen.

Aneta

průměrné hodnocení je 5 z 5

Vše bylo super, nenapadá mě žádná výtka k průběhu výběrového řízení, samotného pobytu a výuky ze strany univerzity. Byla jsem moc spokojená a zpětně jsem ráda, že jsem si vybrala University of Kent. Místní Erasmus tým byl vždy 100% nápomocný a ochotný, připravili plno aktivit a online setkání jako přípravu pro příchozí studenty, o všem bylo dobře informováno a to několikrát. Dostala jsem předem přístup do školního systému, který je přehledný, funkční, smysluplný. Neměla jsem v tomto ohledu žádný problém. Výběr předmětů široký, informace k nim dobře dostupné a jasné, učitelé a personál vždy naprosto skvělí a milí. Kampus mi moc vyhovoval, nic tam nechybělo (knihovna, studovny, sportovní areál, obchody, bary, kluby, kino, parky, MHD zastávky, pošta atd.), vše bylo dostupné a v docházkové vzdálenosti. Ubytování moc pěkné, nebylo nejmodernější, ale vše funkční, pokud byl nějaký problém, řešilo se to s personálem, který byl určen pro tyto účely. Výuka byla přínosná a zároveň moc příjemná, učitelé mají ke studentům vřelý a přátelský vztah. Průběh semestr byl bezproblémový, stejně tak zakončení kurzu, vše bylo férové a dle předem domluvených pravidel. Co se týče organizace, byla jsem stoprocentně spokojená a zůstala bych klidně další semestr. Co se mi obzvláště líbilo, byl obrovský výběr volnočasových spolků, které organizovali sami studenti zpravidla ve formě pravidelného setkávání a aktivit na základě společného zájmu. Vzpomínám si na filmový klub, který promítal dvakrát týdně film zdarma, nebo klub kreslení a ilustrace, živé hudby (sdružovali muzikanty do kapel, organizovali vystoupení před publikem, na konci školního roku pak proběhl malý hudební festival), ale i debatní kroužky, sportovní, marxistické, anarchistické, spolky dle národností studentů. Některé spolky vyžadují členský poplatek, proto doporučuji si předem zjistit informace, případě ověřit, zda je spolek daný rok vůbec aktivní. Také jsem velmi ocenila zájmové aktivity organizované univerzitou, kolejemi, případně spolky, kde byla zpravidla účast zdarma, účastnila jsem se například turnaje v kulečníku, odpoledne mezinárodních studentů s hrami a jídlem zdarma, několika seminářů mindfulness a produktivity atd. Další akce organizují místní podniky (karaoke, party, kvízy atd), takže je tam vždy co dělat. Určitě doporučuji účastnit se všeho, co dokážete stihnout! Využila jsem taky možnosti absolvovat sezení u školního psychologa (v kampusu je středisko pro psychologickou pomoc a všichni jsou extrémně milí a ochotní), které mají studenti zdarma (až pět návštěv). V neposlední řadě se na půdě univerzity samozřejmě koná řada zajímavých přednášek a debat na různá témata, určitě nepromarněte šanci si poslechnout renomované odborníky právě z vašeho oboru.

0

3 hodnocení

město

finance

2.33

3 hodnocení

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

ISAJE (International Society of Addiction Journal Editors)

1.LF

detail

Staffordshire University

Stoke-on-Trent

FSV

detail

St Mary's University, Twickenham

Twickenham

ETF

detail

University of Wolverhampton

Wolverhampton

1.LF

detail

University of Hull

Kingston upon Hull

LFHK

detail

University of Stirling

Stirling

FF, PřF, 1.LF, FSV

detail

Brunel University London

London

FSV

detail

University of York

York

FSV

detail

University of St Andrews

St Andrews

FF, FSV

detail

Swansea University

Wales

FTVS

detail

University of Winchester

Winchester

FF

detail

University of Sussex

Falmer

FF, PF, PřF, FSV

detail
bottom of page