top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Pavla Zídková

Autor(ka):

fakulta:

Pavla

Zídková

Filozofická fakulta

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Pavla je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Pavla

Filozofická fakulta

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Kent

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Pavla hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 4 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Studentovi přicházejícímu z prostředí kde je myšlenka kampusů většinou velmi vzdálená realitě, ve které musí operovat, se pak velmi pohodlně v takovém kampusu žije. Kent byl očividně postaven s jasnou vizí o životě a pohybu studentů, je to kampus poměrně malý, všechno je velmi blízko. Jako asi úplně každý, kdo na Kentu někdy pobyl, jsem naprosto milovala, jak je kampus naprosto záměrně a zároveň rozvážně pohlcován přírodou. Univerzita si velmi zakládá na ekologii a udržitelnosti, moje nejkrásnější vzpomínky na pobyt jsou zasazeny do prostředí malé komunitní zahrady nedaleko Parwoodu, kterou doporučuji navštěvovat, setkává se zde naprosto skvělá komunita lidí. Celý kampus je hlídán kamerovým systémem a ostrahou, dokonce si lze "objednat" doprovod, když se člověk třeba vrací z párty v noci a nechce jít sám, mají i aplikaci ve které si lze jednoduše přivolat kdekoliv z kampusu pomoc. Lidé jsou extrmně milí a nápomocní, nikdy jsem neměla problém (např. i opravy na kolejích byly většinou vyřešeny do dvaceti minut, dokonce i v pátek v deset večer).

Budovy jsou z větší části sedmdesátkové, ale vybavení je většinou poměrně moderní, nejmodernější je pravděpodobně knihovna, která je extrémně příjemná na práci - světlá, čistá, s výhledy do zeleně a příjemnou kavárnou. Velmi jsem ocenila, že operuje 24/7 (přes prázdniny se otevírací doba trochu liší), je výborně akademicky vybavená, a je zde i zajímavý přístupný archiv.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Přístup ke studentům se mi zdál velmi rozdílný, vyučující byli opravdu velmi vřelí, zajímali se o studenty, a donekonečna nám opakovali všechny metody hodnocení, technické záležitosti studia, a byli velmi chápaví. Moc se mi líbily one-to-one sessions, které jsme měli dvakrát za semestr - jednou v polovině semestru po odevzdání mid-term úkolů, a jednou na konci semestru. Vyučující přistupují ke každému studentovi individuálně, se zájmem se ptají jak nám studium jde, co bychom chtěli změnit, dostávali jsme velmi hodnotnou zpětnou vazbu, na což nejsem ze své alma mater vždy zvyklá.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
V této oblastni mi Kent připadal poměrně neorganizovaný, ale spíše pro zahraniční studenty. Domácí (a asi i dlouhodobě studující zahraniční) mají na výběr z desítek spolků od kulturních až po sportovní, v anglofonním světě obecně je norma,a téměř i nutnost, se zapojovat do extrakulikulárních aktivit během celého studia. Pro internationals jsem ale zaznamenala asi dvě akce, které ale nebyly nějak zvlášť moderované - v podstatě to vypadalo tak, že v nějaké menza poskytli občerstvení, a na příchozích bylo se prostě organicky seznámit. Uvítala bych, kdyby v tomto ohledu dbali na širší program, který by trochu pomohl introvertům.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Canterbury je hodně studentské, ale taky krásně historické, jsou zde muzea a samozřejmě nádherná katedrála. Je to malé městečko, ale člověk do něj v podstatě nepotřebuje jít, vše je v kampusu.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium (1800 EUR) nepokryje ani ubytování (na tři měsíce v ZS 22/23 činilo 2000 liber), celý pobyt tak vyjde na zhruba 3500-4000 liber, ale záleží jak moc člověk šetří, jak moc cestuje, zda si vaří, zda chodí na párty (alkohol je pro Čechy notoricky drahý) atd.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Určitě doporučuji ubytování bez cateringu, a pokud je člověk trochu schopný, na koleji si bezvadně uvaří. Není k dispozici nádobí, ale dá se sehnat za pár korun, groceries jsou o trošku dražší než u nás, ale není to zase takový rozdíl. Když nekupujete mnoho sladkostí, alkoholu a cigaret (protože sugar tax, a alkohol a cigarety jsou pro nás opravdu velmi drahé), dá se žít a jíst úplně skvěle i s málo penězi. Restaurace a kavárny jsou také poměrně drahé, ale i v Praze už káva leckde stojí 80 korun (v Caterbury se pohybuje od 2.80-3.50 za nejlevnější nápoj, mléčné epsresso nápoje jsou i kolem 5 liber). Doprava je také velmi drahá, doporučuji pořídit RailCard, která už se na dvou třech cestách z/do Londýna vyplatí, bohužel nikde nejsou jednorázové studentské slevy. Z kampusu se ale do Canterbury dá pohodlně dojít pěšky, hned se tedy dá 2 libry za autobus ušetřit.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlela jsem na Darwinu, je to nejvnější kolej. Velmi kladně hodnotím samostatné pokoje, v bytě byla koupelně a toaleta, ven po pěti schodech i kuchyně pro dva byty (10 lidí). Vybavení by staší, ale v pohodě. Dávejte si pozor - musíte si koupit/přivézt přikrývku! První dvě noci jsem spala pod osuškou:)

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Kent

Další zprávy z regionu Velká Británie

bottom of page