top of page

University of Helsinki

4.png

Helsinki

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Helsinki

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

34

Průměrné hodnocení univerzity:

4.86

Tereza

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita má čtyři kampusy rozmístěné po městě, poměrně daleko od sebe, ale každý kampus je oborově zaměřen, takže člověk většinou nemusí příliš často přejíždět mezi nimi. Většinu přednášek jsem měla v kampusu ve Viikki, kde jsou přednášky přírodovědných oborů. Učebny byly prostorné, standardně vybavené. Také jsem oceňovala, že všude v prostorách fakulty bylo spoustu míst, kde si student mohl sednout a studovat, když měl třeba delší pauzu mezi přednáškami. Univerzita je moderní a díky informačním dotykovým tabulím rozmístěným po budovách, se student neztratí a může si najít, kde se nachází která učebna. Obecně, organizace je dobře promyšlená a vše působí velmi "student-friendly".

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Chodila jsem na lekce do několika různých budov rozesetých ve středu města, dalo se tam dojít pěšky během 10-15 minut. Budovy měly části zcela historické i zcela nové. Obojí bylo příjemné. Všude byly počítače a promítací zařízení, mikrofony ve velkých auditoriích. V učebnách byly tabule na fixy pro učitele a normální školní lavice. Vše nové a čisté. Líbilo se mi, že jsem měla v centru na výběr i ze dvou univerzitních jídelen.

Hana

průměrné hodnocení je 4 z 5

Progresivní přístup, předvídatelné požadavky na studenty, tolerance.
Co se týká prostor a vybavení, nádherná univerzitní i městská knihovna s volným přístupem.

Matěj

průměrné hodnocení je 5 z 5

Výuka byla online (kvůli Covidu). Pokud jsme potřebovali s něčím poradit, spolehlivě odpovídali na emaily.
V Helsinkách spolupracují 3 univerzity (Aalto, Hanken a University of Helsinki). Vy si můžete vybírat předměty ze všech tří a uznají vám je na University of Helsinki.

Maria

průměrné hodnocení je 5 z 5

Prostory univerzity jsem bohužel nepoznala, protože byl covid. Výuka tak byla přenesena do online prostoru a z mého pohledu byla zvládnuta velice dobře. Chodit se dalo alespoň do univerzitní knihovny, která je bohatě zásobena a její personál je velmi přátelský, se vším dokáží poradit. Zejména pro můj obor, tj. teritoriální studia (specificky se zaměřuji na Rusko), bylo rozhodující výzkumné zázemí University of Helsinki - Aleksanteri Institute. Doporučuji tuto univerzitu pro její přístup k výuce předmětů spadajících do sociálních věd.

Karolína

průměrné hodnocení je 5 z 5

Nejvíc mě tu zaujal přátelský a otevřený přístup pedagogů. To, že jsme je mohli oslovovat křestními jmény by ani nebylo potřeba, spíš fakt, že se pořád nabízeli s pomocí, byli ochotni posunout závěrečné termíny esejí, konzultační hodiny byli též ochotni uzpůsobit studentům... poněkud jiný přístup než v ČR, kde máte zodpovědnost dospělého, ale musíte se adaptovat pouze vy na pravidla pedagogů.
Na druhou stranu je tu kvůli tomu i poměrně mírný systém známkování, což může být na jednu stranu příhodné (člověk si opravdu užívá svůj Erasmus party život), ale přeci jen, vysoká nemá být úplně jednoduchá. Ať si každý myslí, co chce, ale kdyby šlo nakombinovat oba dva tyto přístupy, tedy vstřícnější pedagogy a trochu realističtější systém hodnocení, bylo by to perfektní. I takhle ovšem dávám 8/10 (pokud by se to mělo známkovat :D)

Anastasija

průměrné hodnocení je 5 z 5

Překvapilo mě, jak velký důraz univerzita klade na zájem o studenty a jejich duševní pohodu. Z univerzity jsme dostali několik informačních e-mailů, jejichž obsahem bylo kam se obrátit v případě potřeby, za tímto účelem se také konaly informační přednášky. Prostředí Právnické fakulty bylo příjemné a všechny učebny, které jsem navštívila, měly vybavení pro interaktivní způsob výuky (počítač, projektor).

4.29

město hodnotili 7 studenti

2.86

finance hodnotili 7 studenti

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Tampere University

Tampere

FF

detail

Diaconia University of Applied Sciences

Helsinki

ETF

detail

University ofJyväskylä

Jyväskylä

PedF, FF, FSV, FTVS

detail

Savonia University of Applied Sciences

Kuopio

FTVS

detail

College Alkio-Opisto

Korpilahti

FF

detail

Arcada University of Applied Sciences

Helsinki

FSV

detail

Kajaani University of Applied Sciences

Kajaani

FTVS

detail

University of Eastern Finland

Kuopio

PřF, PedF, 1.LF, 3.LF, FaF, LFP, FF

detail

Hanken School of Economics

Helsinki

FSV

detail

HAAGA-HELIA University of Applied Sciences

Helsinki

FTVS

detail

Humak University of Applied Sciences

Helsinki

FF

detail

Lahti University of Applied Science

Lahti

FHS, FTVS

detail