top of page

University of Coimbra

4.png

Coimbra

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Coimbra

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

24

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Evelína

průměrné hodnocení je 5 z 5

The University of Coimbra was quite modern and well equipped. It had various faculties spread across the whole city but my faculty (Faculty of Economics) was pretty close to the center.

Šimon

průměrné hodnocení je 4 z 5

University of Coimbra patří mezi nejstarší univerzity a město Coimbra patří za mě k nejhezčím z celého Portugalska. Prostředí centra města, kde se nachází většina budov univerzity, má své kouzlo a je protkané atmosférou Portugalska. Sportovní fakulta,kterou jsem navštěvoval, se nachází za řekou zhruba 10 minut pěšky od zbytku univerzity. V kampusu sportovní fakulty se nachází vše hezky u sebe, hřiště, haly, učebny, jídelna, atd.. Do kampusu jsme někdy chodili jen tak si zahrát basketbal nebo tenis, což bylo fajn. Některé budovy a hřiště jsou trochu starší a zasloužily by si rekonstrukci (to je podobné jako u nás).

Jiří

průměrné hodnocení je 4 z 5

Universita má historické jádro, ale také modernější fakulty a prostory rozeseté po celé Coimbře.

Barbora

průměrné hodnocení je 3 z 5

Historické budovy
Jednotlivé fakulty v různých budovách po Coimbře

Eliška

průměrné hodnocení je 4 z 5

Tradice, historie a hrdost místních studentů na to, že jsou toho všeho součástí. To jsou základní charakteristiky, které se mi vybaví, ohlédnu-li se zpět za svým studijním pobytem na University of Coimbra.
Tato univerzita je výjimečná hlavně svou atmosférou. Kampus je rozdělen na 3 části, přičemž hlavní část (Polo I), kde probíhala celá moje výuka, a která je součástí historického centra města, tvoří převážně starší budovy s tradičním vybavením studoven a přednáškových sálů. Vzhledem k velkému množství slunečných dnů zde však studenti často studují a tráví čas převážně v přilehlých parcích a na zahrádkách kaváren.

Kristýna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Mám ráda, když je z univerzity cítit dlouholetá tradice, stejně jako u nás na Karlovce... a tak tomu je i v Coimbře. Historické budovy, nádherná atria ale občas také negativa s tím spojená - někde ne příliš pohodlné lavice :D

Tomáš