top of page

Technical University of Munich

4.png

Munich

Technical University of Munich

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

3 závěrečných zpráv

14

Průměrné hodnocení univerzity:

4.67

Martin

průměrné hodnocení je 4 z 5

TUM je veľká Univerzita vzhľadom na počet študentov. Bol to pre mňa nový zažitok mať prednášky, na ktorých je zapísaných 600-1000 študentov. Samozrejme sú tomu aj prispôsobené veľké prednáškové miestnosti.
Všetky fakulty (minimálne väčšina) sú situované v spoločnom kampuse kúsok za Mníchovom. Medzi univerzitnými budovami ako aj v okolí sa nechádzajú stromoradia či parky. Je to celkom príjemné prostredie. Budovi majú zaujímavý, modernejši dizajn. Inerier a vybavenie budov sú na tom podobne.
V hlavnej budove Informatiky sú dve voľne prístupné šmykalky v tvare paraboly. Sú študentom voľne prístupné. Vedú z 3 poschodia na prízemie. Pri použití je potrebné spustiť sa na koberci, ktoré sú k dispozícií. Okrem toho má budova labáky s väčšími monitormi (asi 32palcové 1440p), ktoré sú príjemné na prácu ako aj zopár málých študíjnych miestností ktoré si študenti môžu zadarmo pre seba rezarvovať. Nanešťastie ich nieje veľa a bývajú celkom vytažené. Hlavne v skúškovom období.

Adéla Košťálková

průměrné hodnocení je 5 z 5

Navštěvovaly jsme pouze nemocnici, která byla moderní a hezky strukturovaná. Nacházely se tam 3 velké posluchárny, kde se konaly přednášky, také jsme navštěvovaly nemocniční menzu s velmi výhodnými cenami. Do adoptivní univerzity jsme přicházely pouze na hodiny němčiny. Celkově bychom vybavení popsaly jako modernější a novější než u nás.

Viktor

průměrné hodnocení je 5 z 5

TUM má několik kampusů, jeden centrální v mnichově a pak několik v přilehlých obcích. Já jsem navštěvoval primárně kampus v Garchingu, kde sídlí oddělení matematiky, informatiky, fyziky, strojního inženýrství, chemie a od příštího semestru nejspíš i elektrického inženýrství. Kampus vznikal postupě, nejstarší jsou budový Fyziky které byly otevřeny v roce 1957, budova matekamiky je přibližně z přelomu století a budova pro elektrické inženýry je úplně nová. V kampusu v Garchingu se navíc nachází menza, několik univerzitních kaváren, bankomat a několik menších spotovišť.

Já jsem vštěinu času trávil v budově matematiky a v přilehlých budovách s přednáškovými místnostmi. Budova matematiky je krásná, moderní, s širokým prostranstvým se skleněným stropem uprostřed a několika křídly po straných. V prostranství uprostřed se nachází dvě zkluzavky, které začínají ve třetím patře a vedou až do přízemí. Budovy TUM mají dobré vybavení, knihovny mají klimatizace. Jediným problémem je, že poměrně štědré množství prostoru je především na začátku semestru téměř maximálně vyíženo ještě větším množstvím studentů. Od půlky semestru tento problém ale slábne.

4.67

3 studenti

město

finance

2.33

3 hodnocení

ubytování

4.33

3 hodnocení

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Paracelsus Medizinische Privatuniversität (PMU)

Salcburk

1.LF

detail

Leipzig University

Lipsko

1.LF, FaF, FF, FSV, ETF, MFF, FTVS

detail

Stuttgart Media University

Stuttgart

FF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

FF, FHS, LFP, MFF, FTVS, 3.LF, HTF, 2.LF, LFHK, KTF, PedF, PF, PřF, 1.LF, FSV, FaF, ETF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

Goethe Universität Frankfurt am Main

Frankfurt am Main

FF, PF, FSV, PřF, MFF

detail

University of Münster

Münster

FF, KTF, FTVS, 2.LF, FSV, ETF, PF

detail

Martin Luther University Halle-Wittenberg

Halle

PřF, FF, PedF

detail

Universität Hamburg

Hamburg

detail

Ludwig Maximilians University Munich

Munich

FF

detail

Leipzig University

Lipsko

FF, FSV, FTVS, PF, PřF, MFF, ETF, 3.LF

detail

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail
bottom of page