top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Adéla Košťálková +Kateřina Prošková

Autor(ka):

fakulta:

Adéla Košťálková

+Kateřina Prošková

1. Lékařská fakulta

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Adéla Košťálková je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

adelakostal, katrinakatiekate

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Adéla Košťálková

1. Lékařská fakulta

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Technical University of Munich

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Adéla Košťálková hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 1 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Navštěvovaly jsme pouze nemocnici, která byla moderní a hezky strukturovaná. Nacházely se tam 3 velké posluchárny, kde se konaly přednášky, také jsme navštěvovaly nemocniční menzu s velmi výhodnými cenami. Do adoptivní univerzity jsme přicházely pouze na hodiny němčiny. Celkově bychom vybavení popsaly jako modernější a novější než u nás.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Způsob studia se velmi lišil, zatímco v Praze máme blokovou výuku, např. 2 týdny jeden předmět následovaný zkouškou, v Mnichově byly všechny předměty po celý semestr a zkoušky a až na jeho konci. Také praktická část byla odlišná, měly jsme mnohem méně kontaktu s pacienty, ale ve výsledku velmi intenzivní a tak i dostačující.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Měly jsme možnost volitelného jazyka všech úrovní, dále na tamní univerzitě fungovala organizace pro zahraniční studenty (ESN München), která pořádala spoustu akcí, výlety po celém Německu i Evropě, sportovní aktivity, kulturní akce a také např. "Language café", které se konalo každý týden a každý si mohl procvičit jakýkoli jazyk.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Veškerá výuka na univerzitě byla v němčině, potřeba pro přijetí ke studiu byl pouze certifikát úrovně B1. S ostatními studenty mimo univerzitu jsme však komunikovaly převážně v angličtině.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Mnichov je velmi studentské město, ani poklidné, ale ani extra rušné. Město má příjemnou atmosféru, spoustu parků (Anglické zahrady, Olympijský park), hezkých budov a památek ( Nová a Stará radnice, Pinakotéky, muzea, kostely). Je také velmi bezpečné, jen trochu dražší.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium k vyžití v takto drahém městě určitě nestačí, nám osobně to pokrylo zhruba pouze bydlení, které je v Mnichově velmi obtížné najít, vzhledem k tomu, že místní univerzita studentům nezařizuje kolej (pouze zlomku z nich).
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Určitě bychom doporučily chodit na obědy do některé z místních menz, kde se dá dobře najíst cca za 5 EUR. Také chodit nakupovat do Lidlu, Penny či Aldi, naopak vyhnout se Rewe.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Našla jsem si bydlení (WG) se 2 holkama relativně v centru. Opravdu se to podařilo, skvěle jsme spolu vycházely a určitě zůstaneme v kontaktu. Bylo příjemné mít neustále společnost. Jen to bylo zkrátka dražší. Určitě bych doporučila. -Kačka
Já jsem si našla ubytování nejprve také ve sdíleném bytě, se dvěma muži, které mi ovšem vůbec nevyhovovalo. -Adéla

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Ano, cestovaly hodně a to například na krásný zámek Neuschwanstein, na nejvyšší horu Německa- Zugspitze, do okolních měst- Regensburg, Augsburg, Štrasburk, Frankfurt a také jsme byly ve Švýcarsku- v Curychu. Navíc jsme měly výhodu díky 9 euro ticket, se kterou jsme mohly cestovat po celém Německu. Všechny výlety byly skvělé, doporučujeme.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Veškerá výuka na univerzitě byla v němčině, potřeba pro přijetí ke studiu byl pouze certifikát úrovně B1. S ostatními studenty mimo univerzitu jsme však komunikovaly převážně v angličtině.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Mnichov je velké studentské město se spoustou možností, ve kterém se určitě nudit nebudete! Každý si tam najde to své. Rozhodně doporučujeme!

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
Mnichov je opravdu velmi studentské město se spoustou aktivitami. A také, že se lze koupat přímo v centru města uprostřed Anglických zahrad.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Najít si ubytování.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Technical University of Munich

Další zprávy z regionu Německo

bottom of page