Ludwig Maximilians University Munich

4.png

Munich

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
Ludwig Maximilians University Munich

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

4 závěrečných zpráv

20

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Eliška

5.0average rating is 5 out of 5

LMU je nádherná univerzita a stejně jako Karlovka je rozsetá do několika budov. Budovy najdeš převážně v univerzitní čtvrti v centru města (Univiertel). Fakulta komunikačních studií, kde jsem byla já, se nachází v původní budově Radia Svobodná Evropa, odkud dokonce proběhlo první vysílání, a to v češtině! Budova se nachází v Englischer Garten, obrovským parku, který je přes léto obsypaný mladými lidmi. Pretajká jím také řeka, kterou studenti využívají místo tobogánu. Po přednášce si nezapomeň vzít nafukovací kruh a nech se taky svézt. Pro adrelinovější zážitek můžeš naskočit na umělou surfařskou vlnu!
Každá fakulta má svoji knihovnu, já jsem je prozkoumala všechny a nejvíc se mi líbilo v Historicum. Ale pozor, do knihoven nesmíš s batohem a neprůhlednou flaškou. Svoje věci necháváš v uzamykatelných skříňkách (nezapomeň si coins!) a do knihovny vstupuješ jako do supermarketu s nákupním košíčkem. Jestli tě to štve, vyzkoušej knihovny technické univerzity TUM, kde si na tohle nehrajou. Přístup máš taky zdarma, jen si necháš udělat kartičku. Budova TUM je od hlavní budovy nedaleko. Anebo si kup tzv. BibBag, průhlednou plastovou tašku, se kterou tě do knihovny pustí.
Bohužel jsem neměla žádné přednášky v obrovských aulách v hlavní budově, ale vypadají jako koncertní síně. Naše fakulta měla trochu nemocniční vibe, přednášky spíše komorní.

Emma

5.0average rating is 5 out of 5

Priateľskí vyučujúci, veľmi ochotný neakademický personál, moderné vybavenie školy, dobrá dostupnosť dochádzania. Univerzita s históriou, kvalitnou výukou a dobrým menom na svete. Budova môjho inštitútu bola moderná a dobre vybavená, dokonca aj s väčším bufetom. Hlavná budova univerzity v centre mesta bola historická budova, ktorá mala svoje čaro.

Jan

5.0average rating is 5 out of 5

Ludwig-Maxmilians Uni v Mnichově je rozhodně jednou z nejlepších univerzit na kontinentě a tato skutečnost se samozřejmě promítá i do "fyzického" charakteru samotné instituce. Ačkoliv mohu mluvit jen za část humanitních oborů - tj právo a jazyky, jedná se o skvělé akademické pracoviště se vším vybavením. Přednášky nejsou organizovány na jednou místě, ale v různých prostorech cekého starého kampusu univerzity, tzn., že o jednotlivé místnosti se dělí třeba i několik fakult.

Pokud bych měl vybrat jeden kritický bod na univerzitě, vadilo mi, že neexistuje centrální knihovna pro jednotlivé fakulty, tzn. např. právnická knihovna má své fondy rozmístěny v několika prostorech (katedrách) a neexistuje centrální místo, kdy by byla veškerá literatura umístěna.

Milan

5.0average rating is 5 out of 5

Prostory univerzity jsem neviděl, jelikož výuka probíhala pouze v distančním režimu. Areál university je však velmi působivé místo.

000

město

3

finance hodnotili 4 studenti

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

University of Koblenz-Landau

Koblenz

FF, PřF

detail

Catholic University of Applied Sciences of North Rhine Westphalia

Köln

FF

detail

Leipzig University

Leipzig

FSV, PřF, MFF, 3.LF, PF, FTVS, ETF, FF

detail

Klinikum Chemnitz GmbH

Chemnitz

1.LF

detail

University of Cologne

Cologne

PedF, FF, 1.LF, FSV

detail

Eurozyto GmbH

Königstein im Taunus

LFHK

detail

Spinnerei Betriebsgesellschaft mbH

Leipzig

KTF

detail

Zittau/Görlitz University of Applied Sciences

Zittau

PřF, FF, FHS

detail

German Sport University Cologne

Cologne

FTVS

detail

University of Konstanz

Konstanz

MFF, FF, FSV, FHS, PřF

detail

Europa-Haus Leipzig e.V.

Leipzig

FSV

detail