top of page

Leiden University

4.png

Leiden

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
Leiden University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

2 závěrečných zpráv

Title

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Zuzana

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita na opravdu vysoké úrovni. Nový moderní kampus navržený tak, aby zde studenti trávili svůj čas co nejpříjemněji. Budova má šest pater, spoustu velkých poslucháren s plátny přes celou stěnu, kde každý má pod stolem zásuvku. Na chodbách je spousta sedacích míst - velké stoly, sedací vaky, lehátka... Dále počítačová místnost, tichá místnost, kafeterie, bar, zahrada ve vnitrobloku, pozdemka na kola a další. Celá budova je prosklená a má otevřeno i přes víkend, a to každý den až do 22 hodin. Velmi dobře se v prostorách univerzity studuje i pracuje.

Hana

průměrné hodnocení je 1 z 5

Fakulta byla výrazně menší než má domovská fakulta, ale měla pěknou a velkou knihovnu a také pěknou a útulnou kavárnu. Prostory fakulty byly moderní, ve všech učebnách byly interaktivní tabule a nahrávací zařízení.
Univerzitě navíc patřila i krásná studovna Arsenaal a velký kostel, kde jsem skládala jednu zkoušku - bylo to opravdu krásné místo pro zkoušku, připadala jsem si jako v jednom z filmů o Harrym Potterovi.
Bohužel organizace mé adoptivní univerzity (i fakulty) byla katastrofální. Pravděpodobně jsem jim vypadla z nějakého systému, bohužel mi zapomněli poslat/připravit úplně vše. Link na přihlášku, pozvánku na seznamovací první týden (kapacitně omezen), nepřipravili mi v řádném termínu rozvrh, pak mne zapomněli přihlásit na některé zkoušky... Ubytování mi adoptivní fakulta vůbec nezajistila, koleje mají zcela nedostatečnou kapacitu. Na podzim (zimní semestr) jsou "rozebrané" už v čase, kdy my v Praze máme pohovor na Erasmus, tedy bych se na kolej nedostala ani v případě, že by mi poslali link s přihláškou včas.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Amsterdam

Amsterdam

FF, PF, FSV, FHS, PřF

detail

Protestant Theological University

Amsterdam

ETF

detail

Avans University of Applied Sciences

's-Hertogenbosch

FTVS

detail

University of Groningen

Groningen

MFF, FF, PF, FSV, PřF

detail

VU University Amsterdam

Amsterdam