top of page

Complutense University of Madrid

4.png

Madrid

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
Complutense University of Madrid

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

4 závěrečných zpráv

12

Průměrné hodnocení univerzity:

3

Tereza

průměrné hodnocení je 3 z 5

Univerzitní systém ve Španělsku je hodně jiný než u nás. Velkým mínusem z mé strany a strany ostatních Erasmus studentů je poměrná neorganizovanost fakulty a velký zmatek do začáátku, ve kterém zde není nikdo, kdo by zahraničnímu studentovi nějak zásadně pomohl.

Prostory fakulty nejsou nejzánovnější a auly jsou hodně jiné než u nás. V rohu stojí malé plátno a student těžko něco vidí a slyší. Za vypíchutí určitě stojí to, že univerzita je obrovský kampus, tak že se jedná o celou samostatnou čtvrť města, což člověk u nás jen tak nezažije.

Terezie

průměrné hodnocení je 2 z 5

Fakulta Sociologie a Politologie se nachází v kampusu Somosaguas a bohužel je z fakult, které jsem měla možnost vidět, nejméně vizuálně přívětivá. Chodby, jídelna a další prostory jsou posprejované různými nápisy, politickými hesly a tak dále. Co se týče přednáškových aul, je jich tam opravdu spousta a nejsou nejhorší. Profesoři mají k dispozici projektory, běžně tedy promítají prezentace. Příjemné jsou prostory knihoven, studenti je mohou navštěvovat i na jiných fakultách.

Jana

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita Complutense de Madrid je největší univerzitou ve Španělsku a 79 nejvetší univerzitou na světě. Univerzita má 26 fakult a studuje na ní něco přes 91 000 studentů. UCM má v Madridu dva univerzitní kampusy. Pedagogická fakulta se nachází v univerzitním kampusu Moncloa, který je nedaleko centra města. V kampusu sídlí asi 20 fakult a najdete v něm dvě zastávky metra a několik zastávek autobusu.

Fakultní komplex je obrovský, čítá několik budov a nachází se v něm i plavecký bazén a sportoviště. Uvnitř je škola prostorná. V učebnách jsou vždy stoly pro jednotlivce. Zajímavá je hiperaula viz odkaz http://hiperaula.ucm.es. Učebna na výtvarku je prostorná a přizpůsobená pro všechny typy tvoření. Jsou tam velká umyvadla, a dokonce stroj na linoryt.

Téměř v každé budově univerzitního kampusu je Cafatérie. V té na PedF je k dostání káva, sladké pečivo a obložené housky. Prostředí není vůbec hezké, ale jídlo je dobré a levné (káva za 1,2 €, donut za 1 €). Španělé tráví co nejméně času uvnitř, takže i v zimě odcházejí na dvorek.

Jak jsem již výše zmiňovala, v areálu školy je i veřejný bazén. Vstupné pro studenty UCM je 4 € za jeden vstup, nebo 25€ za 10 vstupů. Bazén je pěkný a čistý, personál moc příjemný.

Katarína

průměrné hodnocení je 2 z 5

První co se mi vybaví, je zima, která byla v prostorách školy. Zní to možná banálně, ale když sedíte několik hodin na přednáškách, nebo na chodbě a máte online hodinu, tak vám je zima i přes několik svetrů a bundu. Přestože venku bylo teplo, tak uvnitř bylo i o deset stupňů méně.
Prostory a vybavení bylo srovnatelné s FF UK. Rozhodně kladně hodnotím dvě knihovny hned vedle fakulty.
Co se týče nějakého občerstvení - automaty s jídlem a pitím, nebo menza, tak na celé fakultě byly pouze dva automaty s pitím a jakási kavárna - spíše fast food koutek. Fakulta se však nachází na úplném konci kampusu, ve kterém je však také pouze několik stánků s fast food nabídkou, takže bylo nejlepší nosit si jídlo z domu.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?