top of page

Complutense University of Madrid

4.png

Madrid

Complutense University of Madrid

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

6 závěrečných zpráv

21

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Eliška

průměrné hodnocení je 5 z 5


Studovala jsem na Universad Complutense de Madrid a škola byla velmi vyjímečná tím, jak moc tam byli studenti aktivní, zvláště studenti politologie, mezi kterými jsem se pohybovala byli velmi zapojení do politického života. Také tam byli výborní profesoři.

Tereza

průměrné hodnocení je 3 z 5

Univerzitní systém ve Španělsku je hodně jiný než u nás. Velkým mínusem z mé strany a strany ostatních Erasmus studentů je poměrná neorganizovanost fakulty a velký zmatek do začáátku, ve kterém zde není nikdo, kdo by zahraničnímu studentovi nějak zásadně pomohl.

Prostory fakulty nejsou nejzánovnější a auly jsou hodně jiné než u nás. V rohu stojí malé plátno a student těžko něco vidí a slyší. Za vypíchutí určitě stojí to, že univerzita je obrovský kampus, tak že se jedná o celou samostatnou čtvrť města, což člověk u nás jen tak nezažije.

Terezie

průměrné hodnocení je 2 z 5

Fakulta Sociologie a Politologie se nachází v kampusu Somosaguas a bohužel je z fakult, které jsem měla možnost vidět, nejméně vizuálně přívětivá. Chodby, jídelna a další prostory jsou posprejované různými nápisy, politickými hesly a tak dále. Co se týče přednáškových aul, je jich tam opravdu spousta a nejsou nejhorší. Profesoři mají k dispozici projektory, běžně tedy promítají prezentace. Příjemné jsou prostory knihoven, studenti je mohou navštěvovat i na jiných fakultách.

Lota

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita má dva kampusy, já jsem studovala v tom menším s názvem Somosaguas na fakultě politických věd a sociologie. Tato fakulta se poměrně liší od zbytku univerzity, jelikož je silně politicky angažovaná a hodně aktivní. Tato živelnost se někomu může líbit, jako na příklad mě, ale také znám studenty, kterým se fakulta hnusila. S mými spolužáky z jiných zemí jsme se jednohlasně shodli že je kvantum práce a projektů co musíme odevzdávat mnoho a byl zde značný nepoměr práce a kreditů co za ně ve skutečnosti dostanete. Jinak se mi studium líbilo a celkem rychle jsem si zvykla, to samé nemohu říct o mých exchange spolužácích.

Jana

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita Complutense de Madrid je největší univerzitou ve Španělsku a 79 nejvetší univerzitou na světě. Univerzita má 26 fakult a studuje na ní něco přes 91 000 studentů. UCM má v Madridu dva univerzitní kampusy. Pedagogická fakulta se nachází v univerzitním kampusu Moncloa, který je nedaleko centra města. V kampusu sídlí asi 20 fakult a najdete v něm dvě zastávky metra a několik zastávek autobusu.

Fakultní komplex je obrovský, čítá několik budov a nachází se v něm i plavecký bazén a sportoviště. Uvnitř je škola prostorná. V učebnách jsou vždy stoly pro jednotlivce. Zajímavá je hiperaula viz odkaz http://hiperaula.ucm.es. Učebna na výtvarku je prostorná a přizpůsobená pro všechny typy tvoření. Jsou tam velká umyvadla, a dokonce stroj na linoryt.

Téměř v každé budově univerzitního kampusu je Cafatérie. V té na PedF je k dostání káva, sladké pečivo a obložené housky. Prostředí není vůbec hezké, ale jídlo je dobré a levné (káva za 1,2 €, donut za 1 €). Španělé tráví co nejméně času uvnitř, takže i v zimě odcházejí na dvorek.

Jak jsem již výše zmiňovala, v areálu školy je i veřejný bazén. Vstupné pro studenty UCM je 4 € za jeden vstup, nebo 25€ za 10 vstupů. Bazén je pěkný a čistý, personál moc příjemný.

Katarína

průměrné hodnocení je 2 z 5

První co se mi vybaví, je zima, která byla v prostorách školy. Zní to možná banálně, ale když sedíte několik hodin na přednáškách, nebo na chodbě a máte online hodinu, tak vám je zima i přes několik svetrů a bundu. Přestože venku bylo teplo, tak uvnitř bylo i o deset stupňů méně.
Prostory a vybavení bylo srovnatelné s FF UK. Rozhodně kladně hodnotím dvě knihovny hned vedle fakulty.
Co se týče nějakého občerstvení - automaty s jídlem a pitím, nebo menza, tak na celé fakultě byly pouze dva automaty s pitím a jakási kavárna - spíše fast food koutek. Fakulta se však nachází na úplném konci kampusu, ve kterém je však také pouze několik stánků s fast food nabídkou, takže bylo nejlepší nosit si jídlo z domu.

4.67

6 studenti

město

finance

000

finance

ubytování

3.33

6 hodnocení

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Universiad de Alicante

San Vicente del Raspeig, Alicante

FF

detail

Universitat Pompeu Fabra

Barcelona

FSV

detail

University of Málaga

Málaga

FSV, PedF, MFF, 3.LF, FTVS, FF

detail

University of the Balearic Islands

Palma

PedF, FaF

detail

University of La Laguna

San Cristóbal de La Laguna

PřF

detail

TraineeLand (AIAEM)

Madrid

FF

detail

University of Murcia

Murcia

FTVS, FF

detail

University of Navarra

Pamplona

FSV

detail

Universidad Fernando Pessoa Canarias

Las Palmas

FSV

detail

Institute for Agricultural and Food Research and Technology (CSIC-INIA)

Madrid

PřF

detail

University of Oviedo

Oviedo

1.LF, PřF

detail

Public University of Navarre

Pamplona

PF

detail
bottom of page