top of page

Autonomous University of Barcelona

4.png

Barcelona

Autonomous University of Barcelona

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

28

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Jiří

průměrné hodnocení je 5 z 5

Škola fakt dost dobrá, dobře spojují teorii s praxí a velmi vstřícní a přátelští profesoři, řekl bych, že lepší a příjemnější jak Karlovka. Jinak fakulta vypadá komunisticky (modernismus), ale uvnitř je dost příjemná a kreativní

Kristýna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Autonomní univerzita v Barceloně se mi moc líbila, především její velký kampus. Nejen, že se v ní nachází super koleje (kde jsem potkala většinu mých kamarádů), ale celkově je kampus stavěný tak, že je umístěn v přírodě, je tam prostor se setkávat s lidmi, je tam spoustu cafeterií, posilovna, bazén atd. Já chodila na fakultu tlumočení, kterou tam mají samostatnou, a budova byla moderní, “betonová”, ale příjemná. UAB nabízí spoustu aktivit a akcí a má spoustu studentů, vždy tak potkáte někoho nového.

Michal

průměrné hodnocení je 5 z 5

UAB se nachází v rozsáhlém kampusu ve městě Cerdanyola del Vallès, takže vše potřebné má student na jednom místě.

Oliver

průměrné hodnocení je 5 z 5

Autonomous University of Barcelona v prvom rade udrie našinca svojim kampusom, ktorý sa síce nachádza na kraji Barcelony (cca 45 min cesty do centra mestským vlakom v rámci MHD), avšak svojou rozlohou a obsiahlosťou sa dá považovať za mesto v meste. Nachádzajú sa tam nielen všetky fakulty, vedenie školy a internáty, ale aj mnoho iných vecí typu posilovne, vonkajšie ihriská, verejný bazén, reštaurácie, supermarket a aj (hlavne) bary. Toto v spolupráci s večne živými rozsiahlymi internátmi tvorí príjemnú kombináciu študentského a normálneho života, a musím sa priznať že asi až tam som pochopil pravý význam slova "študentský život". Univerzita bola výnimočná hlavne svojou atmosférou, ktorá bola poznačená politickými udalosťami (stále silné dozvuky uväznenia katalánskych politikov), a vyznačovala sa aktívnym zapojením študentov do spoločenského života, čo však prinášalo aj problémy (napríklad zapálené smetiaky ktoré blokovali cesty a ťažkoodenci rozháňajúci demonštráciu tak raz za 2-3 mesiace), no taktiež bola iniciátorom mnohých kultúrnych udalostí, ktoré ma prekvapili svojou bohatosťou a intenzitou, v akej sa konali. Mnohé výlety, koncerty a podujatia boli (môžem povedať že až dennou) súčasťou diania na kampuse a pokiaľ k tomu pridáme ideálne teplé prímorské podnebie tak mal človek pocit že je skôr na dovolenke ako na štúdiu. Čo sa týka priestorov, tak sú tvorené brutalistickým štýlom, ktorý je v Španielsku nie až tak častý, ale pre našinca absolútne bežný, čiže sa človek občas cíti ako keby bol na nejakej domovskej univerzite postavenej koncom 70-tych rokov.

Andrej

průměrné hodnocení je null z 5

Výjimečná byla velkým kampusem, který umožňoval bohatý studentský život. Celý kampus pak připomíná brutalistní americkou univerzitu, kde jsou všechny budovy na jednom místě.

Karina

průměrné hodnocení je 3 z 5

První, co mně napadne je "chaos". Ale abych Vás úplně neodradila. Co se týče výuky ta podle mě byla hodně kvalitní. Předměty, co jsem měla mě naučili určitě něco nového a byli zajímavé a i trošičku z jiného soudku, což se mě osobně líbilo. Mám zaměření na marketing a během studia jsem měla předměty: Interactive Production Techniques, Digital Content Management, Leadership and Negotiation, Interaction design. Takže výuku hodnotím a obsah hodnotím moc kladně.

Co se týče, ale jinak celé školy a komunikace s nimi a organizace, to byl opravdu chaos. Málokdo v kancelářích uměl anglicky, takže pokud bych neuměla španělsky, tak se asi s nikým na ničem nedomluvím. Informace po příjezdu ohledně zápisu mi přišli hodně zmatené a navíc všechny mi byli dány na videocallu ve španělštině s anglickým manuálem, musím přiznat.

Prostory byly hezké a velké. Škola je ve velkém kampusu, kde je všechno možné - jídelna, papírnictví, kadeřnictví, lékárna atd.. Nevýhodou je, že pokud člověk bydlí v centru, což bych za sebe doporučovala, protože do školy nechodíte každý den, tak dojíždí hodinu.

Štěpánka

průměrné hodnocení je 5 z 5

Pobyt na Autonomní univerzitě v Barceloně (UAB) byl jedním z nejlepších rozhodnutí v životě. Všechny fakulty a univerzitní koleje jsou situovány v jednom rozlehlém areálu, který je propojený pečlivě upravenou zelení. S ostatními studenty všech fakult se lze jednoduše setkávat na travnatých plochách, řadě posezení nebo v kavárnách a jídelnách. Většina fakult je vzájemně propojena pomocí širokých chodeb , ve kterých jsou kromě dalších společenských prostor a odborných posterů také barevné graffiti upozorňující na celospolečenské problémy, rovnost ve společnosti i aktuální socioekonomická témata. Učebny jsou hojně prosvětleny zejména denním světlem a plně vybaveny i nejnovějším zařízením. Každá z fakult má svou specializovanou knihovnu, která je otevřena 24/7 stejně jako studovny a studenti tak mají možnost věnovat se studiu v kterémkoliv čase. Celkově je kampus včetně kolejí plně vybaven a v dochozí vzdálenosti se nachází všechno potřebné k studiu i běžnému životu.

0

7 hodnocení

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Universiad de Alicante

San Vicente del Raspeig, Alicante

FF

detail

Universitat Pompeu Fabra

Barcelona

FSV

detail

University of Málaga

Málaga

FSV, PedF, MFF, 3.LF, FTVS, FF

detail

University of the Balearic Islands

Palma

PedF, FaF

detail

University of La Laguna

San Cristóbal de La Laguna

PřF

detail

TraineeLand (AIAEM)

Madrid

FF

detail

University of Murcia

Murcia

FTVS, FF

detail

University of Navarra

Pamplona

FSV

detail

Universidad Fernando Pessoa Canarias

Las Palmas

FSV

detail

Institute for Agricultural and Food Research and Technology (CSIC-INIA)

Madrid

PřF

detail

University of Oviedo

Oviedo

1.LF, PřF

detail

Public University of Navarre

Pamplona

PF

detail
bottom of page