databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png

University of Regensburg

Návrh bez názvu (26).png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Jana Krucká

Autor(ka):

fakulta:

Jana

Krucká

Pedagogická fakulta

rok výjezdu:

2021/2022

email:

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Jana je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg
Návrh bez názvu (37).png

Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Jana

Pedagogická fakulta

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Jak Jana hodnotí svůj pobyt?

univerzita

5.0

město

ubytování

5.0

jak lze vyjít se stipendiem

4.0

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita je ze 70' let, nicméně vybavení je dostačující. Lze studovat například v knihovně, kam je volný přístup. U univerzity je botanická zahrada, kde se můžete procházet a sbírat inspiraci. Je tu jak menza, tak i restaurace pro studenty. Na univerzitu se lze z centra dostat autobusem, nebo třeba na kole.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Na univerzitě jsou pořádány různé přednášky pro studenty. Konají se tu i velmi dobrá představení studentského divadla za rozumnou cenu.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikovala jsem v němčině.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Regensburg je krásné a velmi přátelské město. Po městě je hustá sít MHD - doporučuji si stáhnout aplikaci RVV, kde najdete spoje a můžete si koupit jízdenky. Jinak je město ideální pro cyklisty (jen si dejte pozor, aby Vás v centru žádný nesrazil), nebo elektrické koloběžky (dají se i pronajmout). K návštěvě doporučuji centrum, kde je spoustu kaváren i krámků (nejen pro turisty) a památník Walhalla odkud je krásný výhled. Koupat se můžete přímo v Dunaji, ideálně na na soutoku s řekou Narb.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Regensburg není příliš drahé město a stipendium pokryje ca 80 % nákladů. Na nákupy doporučuji obchodní centrum Arcaden, které je hned u hlavního nádraží. Potom supermarkety jako Edeka nebo Netto. Pozor, ne všude berou karty, vyplatí se mít hotovost.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Na nákupy doporučuji obchodní centrum Arcaden, které je hned u hlavního nádraží. Potom supermarkety jako Edeka nebo Netto. Pozor, ne všude berou karty, vyplatí se mít hotovost.
MHD není nejlevnější, doporučuji cestovat na kole. Regensburg je velmi zelené město a místo dražších obědů se nabízí udělat si piknik.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikovala jsem v němčině.