top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Eliška Zajícová

Autor(ka):

fakulta:

Eliška

Zajícová

Právnická fakulta

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Eliška je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Eliška

Právnická fakulta

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Radboud University Nijmegen

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Eliška hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita je podle mě co do výuky velmi kvalitní, studium je poměrně náročné, ale velmi praktické. Kampus univerzity je velmi moderní, je zde hodně zeleně a vnitřek budov přímo vybízí k tomu, aby tam studenti mohli společně posedět nebo studovat ve skupinkách. Univerzita je po technické stránce vybavena velmi dobře, není problém najít volnou zásuvku, ve všech místnostech jsou počítače a projektory, zkoušky se skládají většinou na počítačích v sálech budovy, která je na určena speciálně k tomuto účelu. Součástí kampusu je samozřejmě velké množství venkovních i vnitřních parkovišť pro kola. Univerzita má i vlastní velké sportovní centrum, které je naprosto nadprůměrně vybavené.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Organizace semestru byla na zahraniční právnické fakultě stejná jako na mé domovské. Některé předměty nicméně končily dříve než jiné. Předměty obecně vyžadovaly poměrně hodně domácí přípravy z hodiny na hodinu, semináře byly většinou hodně interaktivní. Všechny hodiny se nahrávaly - ze seminářů byl dostupný záznam, přednášky se i v čase jejich konání streamovaly.

Zkoušení bylo převážně písemnou formou na počítačích v budově univerzity. Velká část zkoušek byla tzv. "open book", kdy byla zkouška koncipovaná tak, aby testovala spíše dobré pochopení a schopnost řešení problémů. Ústní zkoušky jsou na univerzitě spíše vzácnost.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Na univerzitě funguje několik spolků, přičemž jeden z nich je ESN, který se zaměřuje na pořádání akcí pro studenty Erasmu+. Radboud nabízí lekce holandštiny, kterých jsem se ovšem neúčastnila. Univerzita často pořádá různé akce, ať už je to neformální setkání s vyučujícími nebo velký koncert na pozemcích univerzity. Zároveň také má velké sportovní centrum s velkým množstvím sportovních klubů, rozmanitou nabídkou kurzů a lekcí a s plně vybavenou posilovnou.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Právnická fakulta univerzity vyžaduje úroveň B2. Vyučování, stejně jako komunikace s univerzitou, probíhá celá v anglickém jazyce - v Holandsku se dá obecně všude domluvit anglicky. Během domácí přípravy je samozřejmostí čtení odborných textů, často velmi dlouhých, a častou součástí předmětů jsou eseje, proto si myslím, že stanovená úroveň B2 je opravdu takové minimum k tomu, aby člověk mohl efektivně a v klidu studovat.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Město je menší a obecně spíše klidnější, ačkoliv je plné studentů. Centrum nicméně v noci ožívá. Kousek od centra je řeka s plážemi a přírodní rezervací, která skutečně stojí za návštěvu. Mezi má oblíbená místa patřila kočičí kavárna v centru a také les kousek za univerzitou, kam jsem se ráda chodila procházet.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Nizozemí je obecně poměrně drahé. Stipendium mi pokrylo ubytování (bydlela jsem na úplně nejlevnější koleji) a jídlo.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Pokud člověk chce ušetřit na jídle, vyplatí se nakupovat v ALDI, které je kousek od univerzity, a využívat bonusovou kartu v Albert Heijn. Vcelku levnou výbavu ke kolu i různé drobnosti do domácnosti člověk pořídí třeba v obchodě Action.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlela jsem na nejlevnější koleji (Hoogeveldt) asi pět minut na kole od univerzity. Měla jsem soukromý pokoj, ale na patře jsem byla s dalšími 15 lidmi, se kterými jsem sdílela tři sprchy, tři toalety a kuchyni. Hoogeveldt je poměrně živá kolej, takže není pro milovníky ticha, ale bydlení tam jednoznačně doporučuji, kolej má takovou svoji "duši".

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
V Nizozemsku jsem navštívila další města a ostrov Texel (který jednoznačně doporučuji navštívit). Ze zemí okolo jsem se podívala do Francie, Lucemburska a Belgie. Obzvlášť výlet do Belgie skutečně doporučuji!
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Právnická fakulta univerzity vyžaduje úroveň B2. Vyučování, stejně jako komunikace s univerzitou, probíhá celá v anglickém jazyce - v Holandsku se dá obecně všude domluvit anglicky. Během domácí přípravy je samozřejmostí čtení odborných textů, často velmi dlouhých, a častou součástí předmětů jsou eseje, proto si myslím, že stanovená úroveň B2 je opravdu takové minimum k tomu, aby člověk mohl efektivně a v klidu studovat.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Univerzitu bych doporučila pro kvalitu výuky i vstřícnost a laskavost vyučujících i dalších zaměstnanců. Výuka je praktická, předměty vyučují velcí odborníci, a člověk si z hodin opravdu hodně odnese. Univerzitní sportovní centrum hodnotím jako naprosto úžasné a univerzitě přidává další plusové body - rozhodně doporučuji ho využít. Zároveň velmi oceňuji, jak se univerzita i spolky starají o studenty - prakticky pořád se organizují různé akce, člověk se nenudí a rozhodně se necítí osamělý. Nijmegen obecně je pak krásné, klidné a čisté město s krásnou přírodou okolo.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Radboud University Nijmegen

Další zprávy z regionu Nizozemsko

bottom of page