top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Jáchym Janů

Autor(ka):

fakulta:

Jáchym

Janů

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2023/2024

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Jáchym je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Jáchym

Fakulta sociálních věd

2023/2024

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Limerick

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Jáchym hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je 2 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 1 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 1 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Mladá univerzita s velkým výběrem moderně pojatých předmětů s nesmírně nádherným campusem. Vybavení však průměrné (kromě knihovny, ta je skvělá) a prostory primárně z cihel, litého betonu, skla a dřeva.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Způsob výuky je velice podobný. Jediný rozdíl je ten, že málokterý učitel byl schopen dobré organizace svého kurzu, což působilo jisté problémy. Na zkoušky je pouze jeden pokus a všechny se odehrávají ve dvou týdnech s jedním týdnem příprav. Ve výuce je silný důraz na domácí práci.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Škola podporuje nesmírné množství sportovních klubů i studentských spolků. Ty hodnotím opravdu vysoko. Jediný problém je opět s organizací, což je ale problém spolků samotných. Hlavní tip je platit vstupné až po té, co zjistíte, že spolek či klub opravdu funguje. Některé výlety organizované spřátelenou agenturou jsou také velice příjemné.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Viděl jsem studenty, kteří tvrdili, že mají angličtinu na úrovni B2, ale komunikovali na úrovni školkového dítěte. Učitelé jsou velice vstřícní ohledně jazykových požadavků, trpět budou pouze studenti, se kterými musíte dělat skupinové projekty.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Město Limerick je plné barů. Na 90% rozlohy (mimo vilové čtvrti, kam nevím, proč bych chodil) jsem se necítil při setmění bezpečně. Na 10% plochy i během dne. Pokud čekáte historické centrum, nedočkáte se. Pokud čekáte jednu velkou párty, město je vaše. Pokud hledáte milou a hezkou architekturu, v Irsku jistě něco najdete....

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Se stipendiem vyjít naprosto nelze, koleje přesáhnou stipendium o 50%. Levnější, ale neúměrně horší ubytování vám sežere stipendium ze 100%. Surové potraviny vyjdou podobně jako v Česku. Kafe za euro či dvě prakticky neseženete (minimálně já žádné neviděl). Jakákoliv teplá jídla jsou velice drahá a restaurace na campusu nabízí polední menu za 10 euro.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Sýry jsou levnější a kvalitnější než v Česku (doporučuji Lidl a Aldi -> cheddar). Zapíkejte si rané brambory.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Naprosto mne v ubytku vyšplouchli. Administrativa ve škole na mne pak byla velice hodná a snažili se pomoci, ale už bylo pozdě. Na kolejích nezajistili místa a pak nabízeli jako alternativu "hostel type accomodation" který byl ale podle jejich slov naprosto v pořádku pro delší pobyt. Byl to pokoj o 8.5 m2 pro 4 lidi. V celém ubytku bylo 18 lidí a sdíleli jsme 4 sprchy a záchody a jednu kuchyň o 7 (efektivně 6) židlích. Na pokoji byly 2 palandy na šíři ramen od sebe a jedna skříň o šíři jednoho metru. V kuchyni byl "stůl" podél jedné stěny o šíři asi 30 cm, tudíž celé ubytování bylo nevhodné ke všemu, co jako člověk i jako student potřebujete. Z tohoto ubytování se právně nedalo dostat, ledaže byste celý nájem nechali za sebou a hledali si nové ubytování.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Na cestování je nejdražší ubytování. Vlaky i autobusy jsou fajn. Máte levné letenky s Ryanairem do VB a podobných států.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Viděl jsem studenty, kteří tvrdili, že mají angličtinu na úrovni B2, ale komunikovali na úrovni školkového dítěte. Učitelé jsou velice vstřícní ohledně jazykových požadavků, trpět budou pouze studenti, se kterými musíte dělat skupinové projekty.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Já bych je tam posílal za trest do mého ubytování.
Na koleje, kdyby na to měli peníze, bych je posílal, protože univerzita jako taková je nesmírně přívětivá a přináší nesmírné množství praktických dovedností. Jejich propojenost s businessem jim můžeme jen závidět.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
ubytování

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Limerick

Další zprávy z regionu Irsko

bottom of page