top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Karina Matevosjanová

Autor(ka):

fakulta:

Karina

Matevosjanová

Právnická fakulta

rok výjezdu:

2020/2021

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Karina je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Karina

Právnická fakulta

2020/2021

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Nantes

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Karina hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 4 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita i fakulta byly naprosto odpovídající. Celý kampus je relativně moderní, příjemný pro studentský život, Konkrétně fakulta je budova ze sedmdesátých let, odpovídají tomu pak i vnitřní prostory. Nachází se hned vedle lesa a řeky, takže okolí je opravdu krásné a skvělé pro piknikové přestávky. Kvalita výuky myslím odpovídá tomu, s čím se český student práv setká i tady u nás, tedy jsou tam opravdu zajímavé předměty a i předměty, které tak záživné nejsou. Vztah učitelů k erasmáckým studentům byl ale vždy stoprocentně korektní a všichni byli moc příjemní. To samé pak i k administrativní podpoře.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Školní rok začíná druhý týden v září, zkouškové pro erasmáky týden před vánoci, někdy se i pokračuje v lednu. Pro mě nebyl problém v pátém ročníku na právech zkombinovat obě zimní zkoušková období. Druhý semestr začíná již někdy na konci ledna myslím, zkouškové pak do května. Vyjela jsem od září do května. V červnu už jsem do školy nechodila ani neměla zkoušky. Přístup ke studentům opravdu příjemný, nebyl problém se na něco zeptat nebo vyřešit nějaké obtíže či speciální požadavky.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Do univerzitního života jsem moc nepronikla, spolky byly, a i události, ale jako student erasmu jsem se spíše účastnila aktivit pořádaných asociací ESN. Každý student erasmu pak mohl chodit na francouzské jazykové kurzy zdarma.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikovala jsem ve franzouštině, zejména pak s francouzskou státní správou si myslím by byla angličtina problém. Ale na univerzitě by šlo určitě i v angličtině, ostatně tam byly některé předměty výlučně v angličtině. Ústní zkoušky z francouzských předmětů ale vždy ve fj.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Město se mi moc líbilo, jak svojí velikostí, tak lokalitou. Ani moc velké, ani moc malé, skvělé pro výlety do Bretaně, Paříže, k moři, k hradům a zámkům v údolí Loiry. Bydlela jsem v centru, takže všechno krásně v docházkové vzdálenosti, památky skvělé, ale i spousta "cool hipster" moderních míst.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
V Nantes nebyl absolutně žádný problém vyjít s penězi ze stipendia. Já jsem hodně cestovala, tyto výdaje jsem si pak kryla sama, ale stipendium vystačilo opravdu na vše potřebné - jídlo, ubytování, transport.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Určitě si zažádat o CAF, administrativně trochu náročné, ale jedete-li na rok, tak k nezaplacení. Jídlo trošku dražší než v Česku, o to ale kvalitnější. Spousta sekáčů, Crous nabízí tříchodová jídla za málo peněz.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Měla jsem kolej, já jsem byla opravdu spokojená, byla jsem v centru a ne na severu (tam jsou sice koleje modernější a v kampusu, ale na celý rok bylo lepší být v centru). Nebyl ale problém sehnat si vlastní ubytování (spousta mých kamarádů tak udělala, ani to nebylo ve srovnání s Paříží nakonec tak drahé). Kolej bych tedy doporučila. Jediný problém byli občasní švábi.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Nacestovala jsem se opravdu hodně - týdenní výlet do Bretaně, dvakrát do Paříže, údolí Loiry, pláže u Baule, Pénestin, Tourbaille, a na konci erasmu měsíční výlet na jih Francie, sever a jih Španělska a celé Portugalsko.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikovala jsem ve franzouštině, zejména pak s francouzskou státní správou si myslím by byla angličtina problém. Ale na univerzitě by šlo určitě i v angličtině, ostatně tam byly některé předměty výlučně v angličtině. Ústní zkoušky z francouzských předmětů ale vždy ve fj.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Původně jsem chtěla Bordeaux, ale změnila jsem to nakonec na Nantes, bydlel tu můj přítel. Rozhodnutí nelituji a Nantes opravdu doporučuji. Naopak jsem pak za to byla ráda, neboť během Covidu byla situace v Nantes klidná, zatímco na jihu tomu bylo hůř.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Otvírák!
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
je lepší si na koleji Chanzy vzít pokoj směrem k parkování než k ulici. Ale i na ten hluk a prach jsem si pak zvykla :D
Nejvíc mě překvapilo, že...
jsem poznala tolik lidí se stejným mindsetem a odešla s vědomím, že mám nové kamarády na celý život.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
První dva dny a poslední den odjezdu.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

1

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Nantes

Další zprávy z regionu Francie

bottom of page