top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Lucie Kunclová

Autor(ka):

fakulta:

Lucie

Kunclová

Právnická fakulta

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Lucie je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Lucie

Právnická fakulta

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University College Dublin

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Lucie hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 3 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 2 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
University College of Dublin (UCD) je prestižní irská univerzita s bohatou historií a vynikající reputací. Když si vzpomenu na svou "adoptivní" univerzitu, hned mě napadají dva klíčové aspekty, které ji dělají výjimečnou.

Za prvé, UCD se vyznačuje vynikající kvalitou výuky a akademickou excelencí. Fakulty mají širokou nabídku studijních programů a odborníků ve svých oborech. Profesoři jsou špičky v oboru a umí učit, přičemž podporují kritické myšlení a samostatnou práci studentů. UCD je také známá svými výzkumnými kapacitami a účastí na mezinárodních projektech, což přináší studentům neuvěřitelné příležitosti zapojit se do inovativního výzkumu.

Za druhé, prostředí a vybavení UCD jsou velmi moderní a inspirovající. Kampus je rozlehlý a nabízí překrásnou kombinaci historických budov a moderních staveb. K dispozici jsou dobře vybavené knihovny, multimediální centra, laboratoře a technologické zázemí, které umožňují studentům rozvíjet své dovednosti a získávat praktické zkušenosti ve svém oboru. UCD také klade důraz na studentský život mimo vyučovací hodiny a nabízí široké spektrum klubů, spolků a sportovních aktivit, které přispívají k celkovému rozvoji studentů. Na kampusu se nechází i kino.

Být členem UCD bylo pro mě privilegiem. Univerzita poskytuje stimulující a podporující prostředí pro studium a práci, které mi umožnilo rozvinout svůj potenciál a budovat pevné základy pro budoucnost.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
V případě UCD probíhají zkoušky během dvou týdnů na konci semestru. Obvykle se jedná o písemné zkoušky, které zahrnují 4 až 5 esejových otázek. Studenti mají možnost vybrat si 2 otázky a psát pouze o těch, ve kterých se cítí jistí. Některé předměty se zakončují pouze esejí (2k až 5k slov), kterou studenti mohou psát doma a vědí o ní celý semestr. I při hodnocení byli profesoři na UCD spravedliví a féroví. Celkově považuji zkouškové na UCD za příjemný zážitek ve srovnání s PFUK.

Dalším rozdílem je přístup učitelů a administrativy ke studentům. Na UCD jsem měla velmi pozitivní zkušenosti s komunikací se studijním oddělením, profesory, akademickými poradci a dalšími lidmi. Byla to bezproblémová a snadná interakce. Učitelé na UCD byli vstřícní a ochotní pomoci studentům s jakýmikoli dotazy nebo problémy, které by mohli mít.

Na druhou stranu, na PFUK může být komunikace s administrativou a někdy i s učiteli náročnější. Mohou se vyskytnout určité problémy s efektivitou a rychlostí odpovědí. Někdy může být obtížné získat potřebné informace včas.

Celkově byla zkušenost na UCD velmi příjemná z hlediska komunikace, zkoušek a přístupu učitelů. Různé způsoby zkoušení a organizace semestru na UCD poskytují studentům možnost se lépe připravit a lépe se soustředit na jednotlivé předměty.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
UCD poskytuje bohaté prostředí pro studentský život. Existuje mnoho studentských spolků a organizací, které se zaměřují na různé zájmy a zábavy. Bez ohledu na to, zda jste zapálený sportovec, umělec, humanitní pracovník, nadšenec do vědy nebo společenský aktivista, najdete zde spolek, který vám vyhovuje. Tyto studentské spolky nabízejí příležitosti k setkávání se s lidmi se stejnými zájmy, zapojení do projektů a akcí a rozšíření vaší sítě kontaktů.

UCD také nabízí volitelné předměty, které přibližují jazyk a kulturu dané země. Například můžete si vybrat kurz zaměřený na irskou literaturu, dějiny Irska nebo irský jazyk. Tyto předměty vám umožní lépe porozumět místní kultuře, tradicím a historii.

Univerzita si také dává záležet na pořádání volnočasových aktivit pro své studenty. Existuje široká škála událostí, jako jsou koncerty, divadelní představení, filmové večery, sportovní turnaje, workshopy a festivaly. Tyto aktivity nejenže pomáhají studentům relaxovat a odreagovat se od studia, ale také poskytují příležitosti k setkávání se s novými lidmi a prohlubování přátelství.

Celkově život na UCD je plný rozmanitosti, aktivit a kulturního obohacení. Univerzita poskytuje prostředí, ve kterém studenti mohou rozvíjet své zájmy, vytvářet nové vztahy a získávat nezapomenutelné zážitky mimo svou akademickou dráhu.


Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 

UCD klade vysoké nároky na znalost anglického jazyka, protože většina výuky probíhá právě v angličtině. Předpokládá se, že studenti mají dostatečnou úroveň angličtiny, aby mohli plně porozumět výukovým materiálům, komunikovat s profesory a spolužáky a úspěšně zvládat psané práce a zkoušky.

Avšak s ohledem na kulturní rozmanitost na UCD, která zahrnuje studenty z celého světa, je univerzita citlivá k rozdílům ve znalosti angličtiny a přistupuje k nim s porozuměním. Profesoři a hodnotitelé při hodnocení zohledňují skutečnost, že angličtina není mateřským jazykem všech studentů. Při diskuzích v hodinách a psaných pracích se bere v potaz jazyková vyváženost a snaha studentů, a to především při posuzování gramatických a stylistických chyb.

I když neexistují speciální předměty pro Erasmus studenty a všichni studenti chodí společně na stejné předměty, UCD si je vědoma jazykových rozdílů mezi studenty a vytváří prostředí, které podporuje komunikaci a vzájemné porozumění. Studenti mají také přístup k podpůrným službám, jako jsou jazykové kurzy, kurzy akademického psaní a kanceláře, které nabízejí pomoc a rady týkající se jazykového rozvoje.

Celkově UCD uznává rozmanitost svého studentstva a vytváří prostředí, kde se studenti mohou cítit pohodlně při komunikaci v angličtině, i když není jejich rodným jazykem. Univerzita oceňuje snahu studentů a snaží se jim poskytnout podporu a prostředky k rozvoji jejich jazykových dovedností.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?

Dublin je rušným městem plným energie. Jeho ulice jsou plné lidí, obchodů, restaurací, barů a příležitostí k objevování. Centrum města je plné života a nabízí pestrou směs historických památek, moderní architektury a živého nočního života. Procházka po hlavních třídách, jako je O'Connell Street nebo Grafton Street, vás zavede mezi rušící se městskou atmosférou, zvuky pouliční hudby a ruchem místních obyvatel i turistů.

Dublin je také kosmopolitním městem s bohatou kulturní scénou. Nabízí širokou škálu muzeí, galerií, divadel a koncertních sálů, kde můžete objevovat umění, historii a kulturu. Návštěva ikonických památek, jako je Trinity College se slavnou Book of Kells (vstup asi 15 euro, ale stačí si najít kamaráda mezi studenty Trinity a ti mají vstup zdarma pro sebe a 2 hosty), nebo návštěva Dublin Castle, vás zavede do srdce města a jeho historie.

Jako student na kampusu UCD jsem si oblíbila kombinaci toho, že kampus byl situován v klidnější části města, zatímco centrum Dublina bylo snadno dostupné. Když jsem měla chuť na rušnou atmosféru a kulturní dění, stačilo mi vydat se do centra. Na druhou stranu, když jsem chtěla klid a relaxaci, mohla jsem se vrátit na kampus UCD, kde jsem si mohla užít prostorné zelené plochy a ticho okolí. Byla to ideální kombinace pro vyvážení studia a volného času.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Co se týče cen v zemi obecně, Irsko a přímo Dublin je znám jako jedno z nejdražších měst v Evropě. Vysoké ceny se týkají nejen nákladů na bydlení, ale také stravování, dopravy a dalších běžných výdajů. Pro studenty s omezeným rozpočtem to může být výzvou. 650 euro měsíčně mi nepokrylo ani nejlevnější možnost ubytování na kampusu (900 euro). Bez podpory rodičů a vlastních financí by nebylo možné přežít ani měsíc.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
:(
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Mým zvoleným ubytováním byla kolej Merville House na kampusu UCD. Tato možnost nabízela jednolůžkové pokoje, sdílenou koupelnu na chodbě pro 2 až 3 lidi a sdílenou kuchyň pro 4 až 6 lidí. Za cca 900 euro měsíčně (za 2+1 ve Vršovicích jsem platila méně:)). Rozdíl mít a nemít vlastní minikoupelnu v pokoji je asi 100euro. Určitě je ale lepší bydlet na kampusu než za každou cenu hledat levnější ubytování, protože pak člověk musí dojíždět, což se cenově také nevyplatí.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Belfast 10/10, z Dublinu dvě hodiny vlakem za 16euro zpáteční.
Galway 8/10, z Dublinu vlakem za 2,5 hodiny, hezčí město než Dublin, ale velice malé.
Cork 1/1O, NIC MOC NDEPORUČUJU
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?

UCD klade vysoké nároky na znalost anglického jazyka, protože většina výuky probíhá právě v angličtině. Předpokládá se, že studenti mají dostatečnou úroveň angličtiny, aby mohli plně porozumět výukovým materiálům, komunikovat s profesory a spolužáky a úspěšně zvládat psané práce a zkoušky.

Avšak s ohledem na kulturní rozmanitost na UCD, která zahrnuje studenty z celého světa, je univerzita citlivá k rozdílům ve znalosti angličtiny a přistupuje k nim s porozuměním. Profesoři a hodnotitelé při hodnocení zohledňují skutečnost, že angličtina není mateřským jazykem všech studentů. Při diskuzích v hodinách a psaných pracích se bere v potaz jazyková vyváženost a snaha studentů, a to především při posuzování gramatických a stylistických chyb.

I když neexistují speciální předměty pro Erasmus studenty a všichni studenti chodí společně na stejné předměty, UCD si je vědoma jazykových rozdílů mezi studenty a vytváří prostředí, které podporuje komunikaci a vzájemné porozumění. Studenti mají také přístup k podpůrným službám, jako jsou jazykové kurzy, kurzy akademického psaní a kanceláře, které nabízejí pomoc a rady týkající se jazykového rozvoje.

Celkově UCD uznává rozmanitost svého studentstva a vytváří prostředí, kde se studenti mohou cítit pohodlně při komunikaci v angličtině, i když není jejich rodným jazykem. Univerzita oceňuje snahu studentů a snaží se jim poskytnout podporu a prostředky k rozvoji jejich jazykových dovedností.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Akademická excelence: UCD je jednou z předních univerzit v Irsku a světově uznávaným vzdělávacím zařízením. Nabízí širokou škálu akademických programů a oborů ve všech oblastech vědy, umění, humanitních věd a technologií. Kvalita výuky a výzkumu je na vysoké úrovni, což umožňuje studentům získat špičkové znalosti a dovednosti.

Mezinárodní prostředí: UCD je kosmopolitní univerzitou s velkým počtem mezinárodních studentů z různých zemí. To vytváří bohatou multikulturní atmosféru, která podporuje setkávání a sdílení různých kultur a perspektiv.

Kvalitní zařízení a infrastruktura: UCD disponuje moderními a dobře vybavenými prostorami pro výuku, výzkum a studium. Kampus je prostorný a nabízí širokou škálu zařízení, včetně knihovny, laboratoří, sportovních areálů, společenských a kulturních center. Studenti mají přístup k moderním technologiím a zdrojům, které podporují jejich učení a rozvoj.

Kultura a historie: Dublin je město s bohatou historií, kulturním dědictvím a živou uměleckou scénou. Plno možností na objevování různých muzeí, galerií a divadel. Dublin je také známý pro svou živou hudební scénu, noční život a tradiční irskou kulturu.

Přírodní krása a blízkost moře: Irsko je známé svou přírodní krásou a Dublin není výjimkou. Město je obklopeno malebným pobřežím, které nabízí úžasné výhledy a možnosti pro procházky, relaxaci a outdoorové aktivity.Skvělý je výlet do Wicklow Mountains National Park.

Erasmus v Irsku je skvělá příležitost pro obohacení osobního, akademického a kulturního života.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University College Dublin

Další zprávy z regionu Irsko

bottom of page