top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Tereza Oravová

Autor(ka):

fakulta:

Tereza

Oravová

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Tereza je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Tereza

Fakulta sociálních věd

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Málaga

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Tereza hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je null z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 3 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
V Málaze jsou dva univerzitní kampusy, záleží jaký obor budete studovat. Pokud vyrazíte na fakultu komunikací, tak jako já, budete jezdit z centra asi 20-30 min autobusem do campusu v Teatinos. Pokud se nerozhodnete bydlet právě ve čtvrti Teatinos blízko u fakulty.

Fakulta je vybavena vším, co byste mohli potřebovat. Přímo v budově je knihovna, počítačové učebny, kde můžete využívat PC s pokročilými programy pro střih videa/editaci foto, vypůjčit si vybavení pro audiovizuální tvorbu či využít přímo "studia" v budově fakulty pro svou tvorbu.

Celkově je fakulta velmi příjemná, venku je "zelená zóna" na posezení a odpočinek a také zde naleznete cafeteria (kavárnu a jídelnu), kde se můžete najíst a dát si kávu atd.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Učitelé se kterými jsem se setkala na fakultě byli všichni velmi vstřícní a ochotní. Myslím že tento přístup měli, jak k španělským studentům, tak k erasmákům. Obecně jde o bližší vztah a méně akademický než máme v ČR, je normální si s učiteli tykat(jde spíše o specifikum španělštiny, kdy si obecně lidé moc nevykají) a zajít třeba i na kávu.

Organizace studia je odlišná od přístupu, který známe z Česka. Standardně jsme zvyklí na jednu zkoušku za semestr a skoro žádnou práci během roku, možná jednu semestrální práci, ale rozhodně ne práci z týdne na týden. Tak ve Španělsku to funguje spíše tím druhým způsobem, dávají důraz na praktické úkoly, práci ve skupinkách a to ve velkém množství, skoro každý týden jsem musela odevzdávat větší či menší úkol do předmětů. Výsledná známka se poté skládá z kombinace známky z finální zkoušky(práce) a menších úloh, přítomnosti a aktivitě v hodinách v průběhu semestru.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Univerzita nabízela mnoho volnočasových (akademických) aktivit v průběhu semestru, mnoho přednášek a promítání filmů, výstavy či dobrovolnické aktivity.

Nejsem si jistá, zda nabízí lekce španělštiny, jelikož jsem to nevyhledávala. Ale předpokládám, že budou v nabídce.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikovala jsem a studovala pouze ve španělštině. Nedoporučovala bych jezdit pouze se znalostí angličtiny, není velká nabídka předmětů v AJ, ani učitelé ji nemusí moc ovládat a pokud vidí, že student ze zahraničí mluví španělsky, oceňují to velmi pozitivně.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Málaga je především turistické město, takže centrum je plné turistů. I z toho důvodu je jídlo, bary či bydlení v centru města dražší. Zároveň je také plné studentů, pořád se zde něco děje. Ovšem není to úplně autentické, čistě španělské město. Taky kampus je z centra dále, spíše bych doporučila pro Erasmus pobyt zvolit menší město (Murcia, Salamanca, Granada se kterými mám zkušenost jsou třeba pro studijní pobyt ideální).

Najdete zde spousty pěkných kaváren, tapas barů a rozhodně se nebudete nudit. Pláž je přímo v centru a celá Andalusie stojí rozhodně za návštěvu, nádherné počasí - slunce každý den, teplo a spousta kultury.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Nájem se v Málaze pohybuje okolo 250-400 euro za samostatný pokoj, záleží na blízkost k centru. Levnější bydlení bude spíše v univerzitní čtvrti Teatinos, dražší to bude přímo v historickém a živějším centru, což většina zahraničních studentů vyhledává. Také bych doporučila bydlet blíže centru, usnadní to dojíždění za kamarády a večer se dostanete rychle domů.

Stipendium 600 euro za měsíc mi pokrylo nájem z poloviny, energie jsem platila zvlášť a obzvlášť v letošním roce se ceny zvedly, takže jsem se nestačila divit. Určitě je nejlepší najít si ubytování, kde budou energie v ceně a nemusíte doplácet, ovšem těch bylo málo.

Nákup v supermarketu bude cenově stejný jako v ČR, dražší je jídlo v restauraci či doprava městskou hromadnou dopravou/busy či vlaky, které studentům nenabízí žádnou slevu. Stipendium mi určitě nepokrylo všechny výdaje, ale zároveň jsem nemusela z vlastních úspor doplácet žádné závratné částky.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlela jsem v soukromém pokoji, ve sdíleném bytě. Ubytování jsem našla ve facebookovém skupině, najdete jich pro ubytování mnoho (alojamiento en Málaga, Málaga Erasmus apod.).

Nevím, zda univerzita nabízí koleje. Určitě bych doporučila jít do vlastního a sdíleného bydlení.

Majitelé se tady ovšem o studentské byty moc nestarají, starší vybavení, většinou bez rekonstrukce, lidé se jim tam střídají jako na běžícím páse. Pohlídejte si smlouvu, vrácení depositu za byt atd.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Doporučuji navštívit všechny místa Andalucie, krásný kraj, také do Valencie, úžasné a zelené město s nekonečnými plážemi.

Vyplatí se využívat carsharing, např. pomocí aplikace blablacar.es nebo amovens pro půjčení auta.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikovala jsem a studovala pouze ve španělštině. Nedoporučovala bych jezdit pouze se znalostí angličtiny, není velká nabídka předmětů v AJ, ani učitelé ji nemusí moc ovládat a pokud vidí, že student ze zahraničí mluví španělsky, oceňují to velmi pozitivně.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Blízkost k moři, pláž ve městě, letecká dostupnost, možnost cestování po celém jihu Španělska, příjemní lidé a živé město. Vždy jsem se cítila bezpečně, velké množství zahraničních studentů, praktická výuka a příležitost vylepšit si španělštinu.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Málaga

Další zprávy z regionu Španělsko

bottom of page