top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Aneta Folwarczna

Autor(ka):

fakulta:

Aneta

Folwarczna

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Aneta je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Aneta Folwarczna

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Aneta

Fakulta sociálních věd

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Melbourne

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Aneta hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
K dispozici je krásný velký kampus, kde je spousta knihoven, kaváren, sportoviště a místa k trávení času mezi přednáškami. Výborné vybavení, moderní třídy a naprostá podpora studentů ve studiu. Tady je mé video k pobytu https://fsv.cuni.cz/en/en/exchange/current-outgoing-opportunities-experience
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Studium probíhá formou přednášek a seminářů, přičemž semináře jsou opravdu velice interaktivní a je potřeba při nich být aktivní. Často se diskutuje a probírají se vlastní myšlenky a kreativitě se meze nekladou. Velmi se klade důraz na práci mimo hodiny, ať už to je psaní esejů nebo nutná příprava na semináře (přečtení článku, sledování přednášky na dané téma).
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Funguje zde spousta studijních spolků, ať už sportovních, politických, kreativních nebo přímo spolek pro výměnné studenty. Každý si najde své. Z velké škály předmětů si jde také vybrat ty, které se soustředí na historii Austrálie a její původní obyvatele (to je mimo jiné také velmi často znát všude na kampusu, ať už ve formě aboriginalských vlajek nebo různých přednášek). Univerzita pořádá bohatý výběr volnočasových aktivit.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikovala jsem v angličtině. Požadavky jsou vysoké, jelikož bez znalosti jazyka by nebylo možné řádně studovat a je potřeba ho používat často i odborně.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Melbourne je perfektní místo pro studenty i pro žití obecně. Je velmi bezpečný a lidé jsou velice přátelští a milí. Melbourne nabízí spoustu míst k navštívení, v centru se nachází nespočet krásných parků a půl hodiny tramvají je možné dostat se na pláž. Pořádá spoustu různých festivalů, oblíbený je třeba Victoria Market a během mého pobytu jsem měla možnost vidět i závody Formule 1.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Melbourne a celkově Austrálie je spíše drahá. Stipendium je obrovská pomoc, nicméně mi nepokrylo ani ubytování na celou dobu mého pobytu.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Pro zařizování věcí do pokoje doporučuji Big W nebo Kmart, kde se dá sehnat spousta věcí za super ceny.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Zvolila jsem si studentskou rezidenci Little Hall a byla to za mě ta nejlepší volba. Bydlela tam velká spousta exchange studentů, takže bylo skvělé, že jsme spolu mohli trávit hodně času. Je to velmi blízko kampusu a celkově zařízení rezidence bylo naprosto úžasné. Já jsem si vybrala pokoj 5baths5beds, a tedy menší pokoj s velkým oknem s výhledem na krásný Melbourne z 9. patra. K dispozici jsem měla vlastní koupelnou. Vše velice čisté a moderní.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
S kamarády jsme toho procestovali poměrně dost. Byli jsme v Cairns, Brisbane, Sydney, viděli jsme Uluru, velice doporučuji The Grampians, Great ocean road, zajímavá byla i zkušenost s Alice Springs.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikovala jsem v angličtině. Požadavky jsou vysoké, jelikož bez znalosti jazyka by nebylo možné řádně studovat a je potřeba ho používat často i odborně.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Bylo to jedno z nejkrásnějších období v mém životě a nikdy na to nezapomenu, jsem strašně moc vděčná za tuto příležitost. Bylo úžasné navštívit zemi, která se nachází tak daleko a poznat, jak se tam žije. Univerzita opravdu stála za to, je náročná a je potřeba jí věnovat čas, ale velmi mě to bavilo, vyučující tím opravdu žijí a baví to i je. Naučila jsem se spoustu nových věcí a poznala nespočet skvělých lidí.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
zimní bundu, v Melbourne je od dubna docela zima!
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
Kampus je jako město ve městě. Melbourne je ostatně celkově velmi pyšný na svou univerzitu, jde to vidět všude v ulicích.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
zezačátku jsem se cítila sama, hned po welcome day jsme se ale všichni seznámili a bylo to moc fajn. těžké taky bylo vybrat si ze spousty zajímavých předmětů.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Melbourne

Další zprávy z regionu Austrálie

bottom of page