top of page

University of Tuebingen

4.png

Tuebingen

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Tuebingen
University of Tuebingen

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

3 závěrečných zpráv

Title

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Václav

průměrné hodnocení je 5 z 5

Právnická fakulta je, na rozdíl od většiny přírodovědných a medicínských oborů, výhodně umístěna přímo v centru města za Starou botanickou zahradou, v níž se také studenti obvykle setkávají k pikniku, beerpongu atd. Budova fakulty je krásný klasicistní palác z poloviny 19. století, s mramorovými chodbami a velkou koncertní síní. Kromě právnické knihovny, která je přímo v budově, stojí prakticky hned naproti velká univerzitní knihovna. Ani hlavní menza není daleko (cca. 10 min pěšky).
Většinu přednášek jsme měli ve velké posluchárně (Audimax), která měla v letních měsících tu nevýhodu, že má velké prosklené plochy, ale nedá se v ní větrat, takže přednášky na přelomu června a července byly v rozpálené síni nepříjemné. Jinak byl ovšem v staré budově (a přilehlých budovách Alte Physik a Alte Botanik, kde jsou některé semináře) příjemný chládek i v létě.

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

Výuka byla online, takže toto nemohu posoudit. Absolvovala jsem ale i povinné praxe a v nemocnici se mi moc líbilo, byla velmi moderní.

Anna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Tübingen má mnoho různých budov a každá je dost jiná. Nejvíc jsem se pohybovala ve Schleichstraße na psychologii, to je stará budova, ale hodně renovovaná, pěkná a pohodlná. Nemyslím, že by šlo něco říct obecně o univerzitě, mám zkušenost jen s velmi malou její částí.

Každopádně město Tübingen je moc hezké, spíš menší univerzitní město s obrovským podílem studentů na počtu obyvatel. Byla jsem tu s rodinou včetně mých dvou dětí, takže můj pohled není asi přenositelný na většinu studentů. V čem je třeba Uni Tü skvělá, že je tu rozhodně větší a explicitnější podpora studia s dětmi. Nemají tu tedy nic tak flexibilního jako náš fakultní dětský koutek, ale získat místo ve studentské školce se mi podařilo ( i když jsme ho nakonec nevyužili).

Výjimečný podle mě každopádně byl hlavně tým, se kterým jsem spolupracovala. Na začátku pobytu jsem oslovila profesorku vedoucí místní vývojovou psychologii a velmi spontánně a skoro náhodně se z toho vyvinula spolupráce na projektu, který jsem až na základě tohoto kontaktu vymyslela, vedla a dostalo se mi v tomto ohledu nesmírné podpory, obsahově, věcně, i finančně. Mohla jsem používat laboratoř, síť kontaktů na účastníky, pomoc mladších studentů, bylo mi k dispozici financování odměn účastníkům, naučila jsem se spoustu nových věcí.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Paracelsus Medizinische Privatuniversität (PMU)

Salcburk

1.LF

detail

Leipzig University

Lipsko

1.LF, FaF, FF, FSV, ETF, MFF, FTVS

detail

Stuttgart Media University

Stuttgart

FF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

FF, FHS, LFP, MFF, FTVS, 3.LF, HTF, 2.LF, LFHK, KTF, PedF, PF, PřF, 1.LF, FSV, FaF, ETF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

Goethe Universität Frankfurt am Main

Frankfurt am Main

FF, PF, FSV, PřF, MFF

detail

University of Münster

Münster

FF, KTF, FTVS, 2.LF, FSV, ETF, PF

detail

Martin Luther University Halle-Wittenberg

Halle

PřF, FF, PedF

detail

Universität Hamburg

Hamburg

detail

Ludwig Maximilians University Munich

Munich

FF

detail

Leipzig University

Lipsko

FF, FSV, FTVS, PF, PřF, MFF, ETF, 3.LF

detail

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail
bottom of page