University of Rijeka

4.png

Rijeka

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Rijeka
University of Rijeka
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

Title

28

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Pavel

5.0

To byla FF Prostory byli skvělé, Nic výjimečného neni,

Jan

Universita v Rijece je výrazně menší, než Karlova universita, a proto mi přišla i mnohem sympatičtější. Několik let zpět postavili nový, moderní a vážně skvělý kampus, ve kterém se nachází téměř všechny fakulty a veliké koleje. Právnická fakulta však byla na druhé straně města, nutno dodat že je z ní krásný výhled na celou Rijeku a moře, což je skvělá motivace tam být co nejčastěji. Prostředí ve škole bylo určitě velice příjemné a musím říct, že byla cítit znatelná snaha o to, aby se tam všichni cítili opravdu dobře, jako doma - a co jsem za tu krátkou dobu mého působení v Rijece mohl zjistit, tak si zdejší studenti školu opravdu vychvalovali, stejně jako já. Je ale nutné podotknout, že Rijeka je hezké město u moře, slunečním podnebím a velikou spoustou příležitostí jak se zabavit, což určitě ovlivňuje i celkový pohled na universitu jako takovou.

Anna

5.0

Univerzita v Rijece je univerzitou nadšenou, univerzitou mladou myšlením, univerzitou pro studenty. Studenty se snaží podporovat a rozvíjet. Jedná se v porovnání s českými vysokými školami o univerzitu spíše menší, což se ale jeví jako ohromná výhoda - individuálnější přístup zaručen.

Univerzita je pak moderní, zrekonstruovaná, i když některé fakulty umístěné v různých částech Rijeky se nachází spíše v historičtějších budovách, tak univerzita dělá vše pro to, aby získala pro své studenty nejnovější vybavení. Většina fakult se nachází v jedné části města a cílem fakulty je v této části města do budoucna vybudovat ucelený univerzitní kampus. Blízko se nachází i moderní koleje, které jsou snem pro každého českého studenta, který kdy musel bydlet na kolejích v Praze.

Jana

3.0

Univerzitní budovy vypadají nově, případně jsou zrekonstruované. Téměř všechny fakulty jsou poblíž Kampusu v městské části Trsat. Moje fakulta se nacházela na druhém konci města a je poměrně malá (měla asi jen 5 hlavních učeben).

Na fakultě bylo vše poměrně neorganizované a chaotické, a to už od data začátku studia (začínali jsme asi o dva týdny později než ostatní fakulty, rozvrh jsme se kompletně dozvěděli po asi měsíci výuky, a téměř každý týden se něco měnilo). Je tedy třeba být hodně flexibilní. Vnitřní prostory právnické fakulty byly mnohem modernější a hezčí než v Praze. Přístup vyučujících individuálnější. Fakulta má i vlastní menzu, kde si můžete vybrat čtyřchodové menu za cca 1 euro (jídlo v Chorvatsku je pro studenty až ze 70 % dotované).

Dominika

5.0

Na škole jako takové jsem strávila minimum času, protože jsme měli výuku online. Jestli je něco třeba opravdu vyzdvihnout, tak jsou to menzy a koleje, které patří mezi ty nejlepší v Evropě. 10/10

Vojtěch

5.0

Budova školy je překrásná moderní "vila" s výhledem na celé město. Bohužel jsem ji navštívil jen párkrát jelikož jsme měli školu online.

000

město

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Češka osnovna škola J. A. Komenskog Daruvar

Daruvar

FF

detail

Josip Juraj Strossmayer University of Osijek

Osijek

PřF, FTVS, MFF, KTF

detail

University of Zadar

Zadar

FF, PřF

detail