University of Konstanz

4.png

Konstanz

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Konstanz
University of Konstanz
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

8 závěrečných zpráv

38

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Dagmar

4.0

Vymotáte-li se z labyritu vnitřních univerzitních prostor, dostanete se do ráje terasy, kde můžete obědvat s výhledem na Bodamské jezero plné plachetnic. Dovolte mi citovat básníka Conrada Meyera:

Zwei Segel erhellend

Die tiefblaue Bucht!

Zwei Segel sich schwellend

Zur ruhiger Flucht!

Nad hlavami Vám při tom budou po nebi plout vzducholodě a vy si budete říkat, že jsou nejspíš na světě horší místa pro život.

Samotná budova university je zvenčí ohavná. Nikdo mě nedonutí lhát a tvrdit opak. Ale díky kantorům a spolužákům, které poznáte, Vám to vůbec nebude vadit.

Veronika

5.0

Všechny katedry a obory Universität Konstanz se nachází na jednom místě v lese s výhledem na Bodamské jezero. Celý univerzitní kampus je komplex několika navzájem spojených budov. Univerzita je velmi příjemným místem pro studium, protože se zde nachází dvě kavárny, menza s velkým výběrem jídla, knihovna, která byla skvělým místem pro učení a psaní seminárek.

Natálie

5.0

velmi moderní univerzita, perfektní vybavení- např.knihovna, krásný výhled na jezero, pěkné sportoviště- několik sportovních možností
mínus pouze za jídelnu

Simona

5.0

Univerzita je moderní a spíše připomíná kampus, kam jezdí i autobus atd.. Ačkoliv jsem byla ve škole jen 3x, velmi mě zaujala a prostředí bylo příjemné.

Klára

4.0

Celá univerzita je na jednom místě s krásným výhledem na jezero. Prostory jsou super, hlavně knihovna, kde se dá příjemně strávit celý den, a to i pokud je třeba pracovat na skupinových projektech - v knihovně jsou totiž k dispozici uzavíratelné boxy, kde lze diskutovat nebo se připravovat na prezentaci společně se spolužáky. Všechny přidružené budovy jsou vzájemně průchozí, takže se lze na univerzitě velmi snadno zatoulat, ale na druhou stranu v zimě netřeba vycházet ven, když potřebuje jen přejít z jednoho místa na druhé.
Co do nabídky vyučovaných předmětů, ta je na univerzitě hodně široká a každý si tak může vybrat, co ho nejvíce v daném oboru zajímá a čemu by se chtěl věnovat. Vyučující jsou obecně příjemní a nápomocní. Na závěr se patří zmínit, že různé aktivity organizované univerzitou - zejména na začátku každého semestru - jsou super příležitostí, jak se seznámit s ostatními, je tedy škoda o ně přijít.

Barbora

5.0

Univerzita je velmi přátelské a respektující místo, kde jsem se cítila dobře. Budova je hodně zajímavá a menza je také moc fajn. Z pěti jídel mají vždy minimálně jedno veganské a jedno vegetariánské :)

Antonín

5.0

Kampus univerzity v Kostnici se nachází na přehu Bodamského jezera v příjemném prostředí plném zeleně. Jelikož šlo o stáž ve výzkumné skupině, se kterou naše pražská katedra spolupracuje, není asi moje zkušenost úplně přenositelná, ale každopádně bylo vědecké vybavení a technické zázemí na vysoké úrovni. Obzvlášť patrný rozdíl oproti UK byl v profesionálním zajištění všech technických aspektů výzkumné činnosti, o niž se starala řada k tomu určených techniků.

Petr

5.0

Vzhledem k tomu, že jsem byl na erasmu v letním semestru roku 2021, tak jsem měl veškerou výuku online formou. Při pomyšlení na výuce mě jako první napadne to, že všichni studenti bez výjimky měli automaticky zapnuté kamery bez předchozí výzvy. Rovněž mě zaujalo, jak jsou studenti při diskuzích aktivní. Pokud se řekne Kostnická univerzita, tak mě ale nejdřív napadne nádherné prostředí, ve kterém je Kostnice zasazená.

000