top of page

University of Coimbra

4.png

Coimbra

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
University of Coimbra
University of Coimbra
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

6 závěrečných zpráv

19

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Eliška

průměrné hodnocení je 4 z 5

Tradice, historie a hrdost místních studentů na to, že jsou toho všeho součástí. To jsou základní charakteristiky, které se mi vybaví, ohlédnu-li se zpět za svým studijním pobytem na University of Coimbra.
Tato univerzita je výjimečná hlavně svou atmosférou. Kampus je rozdělen na 3 části, přičemž hlavní část (Polo I), kde probíhala celá moje výuka, a která je součástí historického centra města, tvoří převážně starší budovy s tradičním vybavením studoven a přednáškových sálů. Vzhledem k velkému množství slunečných dnů zde však studenti často studují a tráví čas převážně v přilehlých parcích a na zahrádkách kaváren.

Kristýna

průměrné hodnocení je 4 z 5

Mám ráda, když je z univerzity cítit dlouholetá tradice, stejně jako u nás na Karlovce... a tak tomu je i v Coimbře. Historické budovy, nádherná atria ale občas také negativa s tím spojená - někde ne příliš pohodlné lavice :D

Tomáš

průměrné hodnocení je null z 5

Nejstarší univerzita v Portugalsku. Založena roku 1290.
Rozhodně tradičně založená univerzita, která si mě získala jak přístupem ke studentům tak možnostmi studia. Univerzita má hned několik fakult, Na venek to jsou většinou budovy v původní podobě zapadající architektonikou do stylu města, uvnitř však jsou většinou moderně vybavené.

Šimon

průměrné hodnocení je 4 z 5

University of Coimbra patří mezi nejstarší univerzity a město Coimbra patří za mě k nejhezčím z celého Portugalska. Prostředí centra města, kde se nachází většina budov univerzity, má své kouzlo a je protkané atmosférou Portugalska. Sportovní fakulta,kterou jsem navštěvoval, se nachází za řekou zhruba 10 minut pěšky od zbytku univerzity. V kampusu sportovní fakulty se nachází vše hezky u sebe, hřiště, haly, učebny, jídelna, atd.. Do kampusu jsme někdy chodili jen tak si zahrát basketbal nebo tenis, což bylo fajn. Některé budovy a hřiště jsou trochu starší a zasloužily by si rekonstrukci (to je podobné jako u nás).

Jiří

průměrné hodnocení je 4 z 5

Universita má historické jádro, ale také modernější fakulty a prostory rozeseté po celé Coimbře.

Barbora

průměrné hodnocení je 3 z 5

Historické budovy
Jednotlivé fakulty v různých budovách po Coimbře

000

město

000

finance