top of page

damo

mobility database at Charles University

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png
7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

author

Tereza Pazderová

Tereza

Pazderová

faculty

Fakulta sociálních věd

academic year of the stay

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

email:

Tereza is available on social networks:

2.png
4.jpg
Návrh bez názvu (37).png

Návrh bez názvu (26).png
7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

author

Tereza

faculty

Fakulta sociálních věd

academic year of the stay

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Lund University

traineeship

study stay

short-term mobility

other

How does Tereza rate their stay?

university

average rating is 5 out of 5

city

average rating is 5 out of 5

accommodation

average rating is 4 out of 5

financial demands

average rating is 4 out of 5

about university

What made your university special? What were the facilities where you studied and the university equipment like?
Univerzita v Lundu je jednou z nejlepších ve Švédsku, město Lund je díky tomu velice studentské a mezinárodní.
Vybavení univerzity je velice moderní a dostupné.
What is the first thing that comes to mind when you think about your "adoptive" university? What made it special? What were the premises where you studied and the university facilities like?
Semestr je rozdělen do dvou částí, v každé se studenti soustředí na 2 nebo 1 předmět. Většina z nich zakončena seminární prací, pokud má student jen 1 předmět, je většinou třeba napsat i zkoušku.
Přístup učitelů je velice přátelský.
What is student life like at university?
Každý student má možnost vstoupit do jedná z tzv. student unions, díky kterým se mu otvírá možnost spousty volnočasových aktivit, které jsou téměř denně.
Krom těchto akcí ze strany student unions pořádá i sama univerzita různé semináře a volnočasové aktivity.
Did you study in English or in the language of the host country? What language requirements does the university have?
Komunikace probíhala v angličtině, jak v akademickém prostředí, tak i mimo něj.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

about the city

What was your impression of the city? How would you describe it? What is interesting to see here?
Město lund je velice studentské, mezinárodní- člověk zde potká lidi z celého světa.
Kromě toho má dlouhou historii, nachází se zde jedna z nejstarších katedrál v severní Evropě.

about finances

In your experience, how far does the scholarship go? What percentage of your expenses did it cover? What is your opinion on prices in the country in general?
Švédsko je oproti Česku dražší- nejvýrazněji se to projevuje v cenách veřejné dopravy (vlaky, autobusy), ale i v cenách potravin. Jen ubytování pokryje asi 75% stipedia.
Please advise your classmates on how to save money—Where to shop? What services can be used to save money?
Ušetřit se dá zejména na jídle, pokud člověk využívá levnější řetězce.
Návrh bez názvu (42).png

about accommodation

What type of accommodation did you choose? Would you recommend it to others? If not, what type of accommodation do you think is best based on your experience (dormitory, private apartment, private dormitory, shared room, etc.)?
Nejlepší je využít ubytovaní nabízené přímo univerzitou, jen je třeba se včas zaregistrovat- poptávka převyšuje nabídku a o ubytování je boj. Je možné si najít ubytování i jinak, ale je to téměř vždy ddažší.

about experiences

Did you use Erasmus stay to travel around your country/Europe? What are your best travel experiences? What would you not recommend?
Asi hodinu přímým vlakem z Lundu se nachází letiště Kodaň, odkud létají spoje jednak po Skandinávii a dále pak do zbytku Evropy. Další možností je využít vlaky- ať už regionální, nebo dálkové po Švédsku.
Language and culture: what cultural differences did you notice? How did you cope with the national language? Was it also the language of your studies? Do you feel that your language skills improved during your stay?
Švédi jsou mnohem více otevření vůči jiným národnostem. Švédština je trochu podobná němčině, v případě zájmu universita nabízí možnost výuky švédštiny v různých úrovních. Téměř všichni Švédi mluví plynule anglicky, takže domluvit se není problém.

final rating

Why here? What makes this location special? Why would you send your friends to your country/city?
Univerzita má dobré jméno ve světě, studují zde studenti z celého světa. Lokalita je výjimečná tím, že i když je ve Skandinávii, nachází se strategicky dobře umístěná na jihu.

live-saving tips

If I went again, I would definitely remember to pack...
Pláštěnku- na podzim zde často prší.
Vitamin D3- zejména na podzim je slunečních paprsků velmi málo.
king charles-03_edited_edited.png
Before leaving, I would like to know that...
Všichni v Lundu jezdí na kole. Přilba, světla na kolo, zámek, pumpička se hodí.
What surprised me most was that...
Švédové jsou velice milý a vstřícní. Bez ohledu na rasu, národnost, náboženské vyznání....
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
The hardest thing for me was...
Krátké dny, nedostatek slunce. Pro slabší povahy, může být podzim ve Švédsku mírně depresivní.

gallery

Návrh bez názvu (41).png

Did this survey help you? Like it and move it up the list!

0

Rate this survey!

How would you rate the report?

rate this survey

Check out reports from other authors about:

Lund University

More reports from Švédsko

ERASMUS+

INTER-UNIVERSITY AND FACULTY AGREEMENTS

4EU+ ALLIANCE

OTHER MOBILITY PROGRAMMES

image_preview.png

Have a question or comment? Write to us!

​Thank you for your message, we will get back to you soon :)

The project is carried out under the auspices of the International Relations Office

at Charles University

info@charlesabroad.cz

You can also write to us on socials: facebook or instagram

UK-logo-specialni-EN_hd.jpg
bottom of page