top of page

Sorbonne University

4.png

Paris

Sorbonne University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

Title

Title

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Alexandra

průměrné hodnocení je 5 z 5

Sorbonne Université je jednou z najstarších univerzít Európy. Štúdium medicíny je tu vedené veľmi prakticky, s dôrazom na schopnosť klinického uvažovania a rozhodovania sa evidence-based. Priestory fakulty sú krásne a moderné (aj keď univerzita má aj historický campus) a nemocnice sú skvele vybavené. Vyučujúci sú veľmi priateľskí a študentom venujú veľa času.

Peter

průměrné hodnocení je 5 z 5

Relatívne moderná budova fakulty "vedy a inžinierstva" s pochybným dizajnom, na ktorej sa ale stretávali všetci študenti vedecko-technických oborov, čo vytváralo prirodzené prostredie pre multidisciplinárnu konfrontáciu (áno, cvičím si frázy do najbližšej žiadosti o grant). Hodnotím veľmi pozitívne.

Pozor, v zime sa tam kúri málo ak vôbec, v čom sa toto miesto nelíši od zvyšku parížských interiérov.

Richard

průměrné hodnocení je 3 z 5

Moje kurzy probíhaly v relativně novém kampusu Clignancourt na severu Paříže. Šlo o novou a dobře vybavenou budovu s velkou knihovnou a vnitřním dvorem. Horší byla poloha školy v ne příliš pěkné a bezpečné čtvrti a navíc v bezprostřední blízkosti vnitřního pařížského okruhu.

David

průměrné hodnocení je 3 z 5

Sorbonne Université je velkou a rozmanitou univerzitou, která vznikla spojením IV. a VI. pařížské univerzity (které zase vznikly rozštěpením původní velké Université de Paris, která vznikla sjednocením jednotlivých fakult a tak dokola). Ústav (UFR) sociologie, na kterém jsem byl, má dvě sídla. Jedno v Clignancourtu na severu Paříže, kde se nachází veliký univerzitní kampus, vesměs pro sociální a humanitní vědy, a druhé v Maison de la recherche, nedaleko od náměstí Sorbonny a historického sídla Univerzity.
Systém je takový, že prvák (L1) a druhák (L2) bakalářského studia se odbývá v Clignancourtu, tamní kampus je jen pár let starý a nabízí velké auly a pěkné atrium. Třeťák (L3) a magisterské studium až na výjimky obývá budovu v Latinské čtvrti, která je o poznání starší, asi by se dalo říci historická.
Jak Clignancourt, tak Maison de la recherche mají dobře vybavenou knihovnu. V Clignancourtu je větší rozmanitost oborů, Maison má zase více odborných děl. Pokud však zatoužíte chodit do oné symbolické budovy, zapište si předmět (ideálně magisterský) ústavu, který sídlí přímo tam (já chodil kupř. na jeden filosofický předmět). Nebo samosebou můžete navštěvovat BIS (Bibliothèque interuniversitaire de la Sorbonne), která se nachází v srdci staré budovy.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Reunion Island

Saint-Denis

FF

detail

University Paris-Est Creteil

Paříž

PřF, FSV, FF, PedF

detail

Polytech Grenoble

Grenoble

MFF, PřF

detail

Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)

Paris

FF, FSV

detail

Université Paris Cité

Paříž

FF, FHS, PedF, 1.LF

detail

Paris Dauphine University

Paříž

FSV

detail

University of Évry Val d'Essonne

Essonne

FTVS

detail

Catholic University of Paris

Paris

KTF, PedF, FF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paříž

FSV, FF

detail

Université Grenoble Alpes

Grenoble

detail

University Paris 13

Paris

MFF

detail

School for Advanced Studies in the Social Sciences

Paris

FF

detail
bottom of page