top of page

Roskilde University

4.png

Risskov

Roskilde University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

2 závěrečných zpráv

8

Průměrné hodnocení univerzity:

4

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Moje zkušenost s Roskilde University byla pozitivní. Je ale pravda, že to určitě není univerzita pro každého. Je dost specificky nastavená díky své volnosti a častých skupinových projektech. Tento přístup mě velice obohatil, ale nemůžu říct, že skupinový projekt byl lehký.

Univerzitní kampus je opravdu jedinečný. Je víceméně celkově nový (stále se něco někde rekonstruje) a je opravdu velký. Sice se nachází na okraji Roskilde, ale za to je v přírodě. Na kampusu byly i na příklad, ovce, kozy, krávy a další zvířata. Procházky po kampusu byly opravdu krásné až terapeutické - a to i za větrného dánského počasí.

Škola je technicky velmi dobře vybavená a navíc je přístupná 24/7. Nebyl problém se v 11 večer sebrat s kamarády a zajít si zahrát stolní fotbálek do biologické budovy nebo si na večer objednat školní kino místnost a dát si Harry Potter maraton.

Tereza

průměrné hodnocení je 4 z 5

O univerzitě v Roskilde se říká, že je to taková "hippie" univerzita. Upřímně toto prohlášení nemůžu potvrdit ani vyvrátit, protože jsem nevyzkoušela žádné jiné studium v Dánsku, je ale pravda, že se určitě liší v přístupu od Karlovy univerzity. Univerzita jako taková leží na samém okraji města Roskilde, přibližně půl hodiny vlakem od Kodaně. Jedná se o poměrně rozsáhlý kampus budov společně se studentským ubytováním, menzou, posilovnou, knihovnou, studentskou hospůdkou a dalšími místy pro studentský život jako dělané. Univerzita se nachází poblíž malého jezírka, kde se (alespoň na začátku zimního semestru) konají lodní závody. Jelikož se jedná o kraj města, je zde pěkná cyklostezka podél pastev pro koně, krávy, ovce, kozy a další zvířectvo. Dále od univerzity je několik menších jezer, kde se dá v létě určitě i koupat.
Co se týká výbavy univerzity, má vše co je třeba ke studiu. Prostornou knihovnu, kde můžete být se studentskou kartičkou 24/7. V prostorách budov jako takových jsou hezká zákoutí, kde je možné v klidu studovat a nebo pracovat v týmu. Já osobně jsem měla možnost i nakouknout do skladu s audiovizuální technikou, který je také poměrně dobře vybaven a na základě dohody s vyučujícím je možné si techniku půjčit. Obecně pro mě bylo žití v kampusu trochu odlišné od studia zde v Praze, už jenom proto, že člověk má tak nějak všechno na jednom místě.

0

2 hodnocení

město

finance

3.5

2 hodnocení

ubytování

4.5

2 hodnocení

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Aalborg University

Aalborg

FF, MFF, FSV, PřF

detail

University of Copenhagen

Copenhagen

PedF, FTVS, LFHK, FF, 1.LF, HTF, FHS, ETF, KTF, 3.LF, MFF, PřF, PF, FSV, LFP

detail

University of Southern Denmark

Odense

FSV, FF, PřF

detail

University of Aarhus

Aarhus

FHS, FSV, PřF, 1.LF, PF, FF

detail

IT University of Copenhagen

Copenhagen

MFF

detail

VIA University College

Risskov

PedF, FF

detail

Danish School of Media and Journalism

Aarhus

FSV

detail

Czech school without borders - česká škola Kodaň

Copenhagen

FF

detail

University College Absalon

Sorø

PedF

detail
bottom of page