Heidelberg University

4.png

Heidelberg

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
Heidelberg University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

34

Průměrné hodnocení univerzity:

4.86

Anna Magdaléna

5.0

Univerzita v Heidelbergu je jedna z nejstarších a nejlepších univerzit v Německu. Studovalo a pobývalo zde mnoho významných osobností a univerzita si tedy snaží zachovat svou historickou stránku inspirující studenty. Což znamená, že třeba při probírání Schillera vás mohl inspirovat Heideberský hrad, na který jsme měli z oken výhled. Nebo se také stávalo, že se některé hodiny konaly přímo v přilehlých zahradách hradu. Mě ale nejvíce ze všeho ohromila obrovská knihovna s rozsáhlou nabídkou děl.

Dominika

4.0

Univerzita v Heidelbergu představuje velkou vzdělávací instituci. Fakulty humanitních oborů jsou umístěny v historickém centru města, kdežto technické, přírodovědné a medicínské fakulty se nacházejí v moderním kampusu "Neuheim" na druhé straně města od řeky Neckar. V Neuheimu mohou studenti zdarma navštívit botanickou zahradu, kde je možnost i poobědvat z přilehlé menzy. Botanická zahrada v Neuheimu má přívětivou atmosféru a náštěvu bych studentům doporučila.

Já se nicméně pohybovala převážně v historické části města. Na náměstí "Universitätplatz" je pro studenty (mimo jiné) k dispozici velká knihovna "Hauptbibliothek Altstadt" a menza. Knihovna je moderní, prostorná a nabízí velké množství svazků knih. Tato knihovna byla z mého pohledu nejlépe vybavenou knihovnou, kterou jsem kdy navštívila.
Menza nabízela levné a veganské jídlo. Studenti měli ještě na výběr různé lahůdky z kavárny a samooblužního pultu.

"Institut für Religionswissenschaft", kde jsem studovala, se nachází v menší budově na náměstí Fischmarkt přímo v historickém středu města s výhledem na Heidelbergský zámek. Do fakultní budovy studenti procházejí dvorem. V ranních hodinách byla na fakultu dobrá dostupnost, v odpoledních hodinách se však ulice zaplnily turisty a dostupnost byla obtížnější. Vnitřní prostory fakulty byly moderní a disponovaly klimatizací. Na fakultě panoval klid pro studium a zpravidla nebylo přítomno mnoho studentů

Jakub

5.0

Úžasné prostředí, ve kterém se snoubí dlouhá staletí akademické tradice a nejmodernějších technologií a možností.

Mariia

5.0

Heidelberg University is a great place to exchange ideas and experience with fellow students and with professors and lecturers of various subjects. The variety of courses from which one can select is quite wide, with multiple courses by permanent and visiting professors and guest speakers, seminars, conferences, workshops, and other short- and long-term events taking place. It is just a matter of getting to know about them and finding the time to attend everything. The University's library is a treasure house (along with the magically long opening hours of lending desks and study rooms), along with the databases for which the University is signed up. As a doctoral student, I found the academic life in Heidelberg very engaging and stimulating.
The University has several campuses; the two where I happened to be at are in the older part of town, in atmospheric historical buildings, but with very well equipped classrooms (except for the absence of air ventilation, which in July turned difficult).

Jakub

5.0

Úžasné prostředí, snoubí se zde historie s nejmodernějšími technologiemi.

Šimon

5.0

Knihovna je vynikající, univerzita je skvělá, bohužel kvůli koroně se většina výuky odehrávala online, takže jsem neměl moc možnosti ji více prozkoumat.

4.29

město hodnotili 7 studenti

000

finance

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

University of Koblenz-Landau

Koblenz

FF, PřF

detail

Catholic University of Applied Sciences of North Rhine Westphalia

Köln

FF

detail

Leipzig University

Leipzig

FSV, PřF, MFF, 3.LF, PF, FTVS, ETF, FF

detail

Klinikum Chemnitz GmbH

Chemnitz

1.LF

detail

University of Cologne

Cologne

PedF, FF, 1.LF, FSV

detail

Eurozyto GmbH

Königstein im Taunus

LFHK

detail

Spinnerei Betriebsgesellschaft mbH

Leipzig

KTF

detail

Zittau/Görlitz University of Applied Sciences

Zittau

PřF, FF, FHS

detail

German Sport University Cologne

Cologne

FTVS

detail

University of Konstanz

Konstanz

MFF, FF, FSV, FHS, PřF

detail

Europa-Haus Leipzig e.V.

Leipzig

FSV

detail