top of page

Catholic University of Portugal

4.png

Lisbon, Braga Porto and Viseu

Catholic University of Portugal

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

7 závěrečných zpráv

24

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Lenka

průměrné hodnocení je 4 z 5

Fakulta humanitních studiích, pod kterou spadají komunikační studia, je malá budova, ale docela roztomilá. Vyznáte se tam skoro hned. Vybavení jak na Hollaru, takže nic zvláštního (možná až na kříže na stěnách). A mají klimatizaci! Takže v létě asi žádný problém mít nebudete. V zimě netopí, takže možná budeš sedět v mikině.

Tereza

průměrné hodnocení je 4 z 5

Jelikož se jednalo o nejlepší školu v Portugalsku, dle toho to i vypadalo. I když jsem byla v té starší budově a ne v té novější, vše bylo skvělé, všude Nespresso automaty na kafe, hezké prostory na učení.

klára

průměrné hodnocení je 4 z 5

Studovala jsem na Universidade Catolica Portuguesa. Výuka byla zaměřená na praktické použití mezinárodního práva a rozvoj soft skills. Zázemí pro studenty je skvělé. Prostory univerzity jsou velmi student friendly, materiální zabezpečení je moderní.

Magdalena

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita byla parádní, kampus byl moderní a poměrně v centru

Natalie

průměrné hodnocení je 3 z 5

Hezký i když trochu menší kampus, milí vyučující a jiní zaměstnanci, bohatá knihovna, horší organizace studia, nižší míra digitalizace a časté změny učeben. Prostory fakulty byly vyhovující akorát chyběla klimatizace a bylo tam tedy často opravdu velké horko.

Jan

průměrné hodnocení je 1 z 5

Co mě napadne je příšerná lokace univerzity v Lisabonu. Ze tří stran jsou několikaproudové dálnice a pozemek univerzity je jedno velké parkoviště. Místo parkoviště by tam mohlo třeba být spoustu místa pro studenty, kteří by tam mohli trávit čas. Ano nějaký prostor pro studenty tam je, (pořád lepší než v Jinonicích) ale oproti jiným univerzitám, které jsou hned vedle, je to nic moc. Velká část bohatých studentů této školy, která je soukromá a má astronomické školné na to kolik lidé v Portugalskou vydělávají, jezdí do školy autem. V Lisabonu je všechno daleko, pokud to není na metru, a metro je relativně dost daleko od univerzity na pražské poměry. K univerzitě jezdí pár autobusů, ale vzhledem k tomu, jaká je MHD v Lisabonu, tak všichni chodí pěšky ze vzdálených dvou stanic metra. Univerzita má v kampusu 3 budovy. Institut politických studií je v budově pravděpodobně nejstarší, která má, velmi unikátní architekturu brutalismu. Zachovalý interiér je poměrně fascinující, přirovnal bych tuto budovu ke Kongresovému centru v Praze. Někomu se to líbit nemusí, ale mě se to líbilo. Budova je, ale v hrozném stavu a když prší, tak třeba do knihovny teče. Protože je to katolická univerzita, na zdech jsou často plakáty s církevní tématikou a v budově je také dost velká kaple. Dále tam jsou další dvě budovy, ve kterých je menza (ve staré budově je ještě bufet) a jiné fakulty. V jedné z těch budov je v posledním patře poměrně dost drahá restaurace, což pro někoho z UK může být dost nepochopitelné, ale, celé prostředí této univerzity je velmi komerční. Je vidět, že se jedná o soukromou univerzitu. Například v místním obchodě s knihami před Vánocemi prodávali všechny možné cetky, naprosto nesouvisející se studiem a za hodně peněz.

Jan

průměrné hodnocení je 4 z 5

From the beggining it was basically same like on our faculty on UK but everything was taught in english. University has a nice campus, but since I was there during Covid, I have attended just a few classes. All the professors had very high level of english and the classes were handled perfectly, mostly discusssion between teacher-student, student-student ass well, so from educational level I was really satisfied, but you need to understand that it is a catholic university, which means that some professors tend to relate everything to the church too. Most of the classes are held at the afternoon, so there is a lot of time to also enjoy portugese sun.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Trás-os-Montes and Alto Douro

Vila Real

PřF

detail

University of Évora

Évora

PřF

detail

Nova University of Lisbon

Lisbon

FSV, PřF, PedF, PF, 2.LF, FF, LFP

detail

Higher School of Nursing of Lisbon

Lisbon

3.LF

detail

University of Coimbra

Coimbra

FSV, PřF, 1.LF, 3.LF, FTVS, FaF, LFP, FF

detail

University of Algarve

Algarve

FSV

detail

Polytechnic Institute of Lisbon

Lisbon

PedF

detail

University of Lisboa

Lisbon

FSV, PřF, MFF, 2.LF, PF, FTVS, FF, LFP

detail

Universidade da Beira Interior

Covilhã

FTVS

detail

Surf Travel s.r.o. - Sucursal em Portugal

?

FHS, FTVS

detail

Institute of Education and Sciences

Lisbon

PedF

detail

ISPA - Instituto Universitário de Ciências Psicológicas, Sociais e da Vida

Lisbon

PřF

detail
bottom of page