top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Klára Kolomazníková

Autor(ka):

fakulta:

Klára

Kolomazníková

Právnická fakulta

rok výjezdu:

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Klára je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Klára

Právnická fakulta

logotyp fakulty rgb1 (3).png

The University of Melbourne

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Klára hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 5 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Kvalitní výuka. Široká nabídka zajímavých předmětů. Krásný kampus. Velká komunita zahraničních studentů.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Semestr začínal už v červenci. Ve většině předmětů vyžadovali průběžnou přípravu na přednášky/semináře. Zkoušky byly výlučně písemné. Komunikace s univerzitou ohledně organizace studia a celkově ohledně organizace pobytu byla bezproblémová.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Na univerzitě působí celá řada spolků pořádající nejrůznější akce (poznávací, vzdělávací i čistě volnočasové) - do jejich činnosti jsem se ale blíž nezapojovala. Neabsolvovala jsem žádné volitelné předměty přibližující jazyk/kulturu, ale určitě se v nabídce takové předměty najdou.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Studium probíhalo v angličtině. Univerzita požadovala doložit jazykovou způsobilost (IELTS, TOEFL atd.) - aktuální informace o minimální bodové hranici lze dohledat na webu univerzity.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Kosmopolitní město, Melbourne na mě působilo jako typická evropská metropole - pro víc "australské" prostředí bych volila severnější destinace (Gold Coast, Cairns). Většinu semestru bylo poměrně chladné počasí.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Pobyt byl velmi finančně nákladný - nejvyšší položkou byly náklady na bydlení. Dál samozřejmě záleželo, jak moc chtěl člověk cestovat/aktivně využívat svůj volný čas. Stipendium pokrylo cca náklady na jazykové zkoušky, víza + související lékařskou prohlídku, letenky. Všechny ostatní náklady jsem hradila z vlastních prostředků.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Spolubydlení hledat co nejvíc s předstihem. Jídlo nakupovat ve větších supermarketech (např. Woolworths). Využívat univerzitní bazén/posilovnu. K větším platbám doporučuji zkusit služby typu Revolut/Transferwise, které nabízejí zajímavé směnné kurzy. Osobně ale doporučuji šetřit raději v ČR a Austrálii si zkusit užít bez starostí o finance:)
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Zvolili jsme ve dvou osobách pronájem menšího bytu v centru města. Nevýhody: složitá administrativa, dlouhá doba hledání (zájemců o ubytování byly spousty a u většiny bytů preferovali dlouhodobý pronájem, takže jsme byli ve velké nevýhodě). Výhody: výborná poloha v centru města (pěší dostupnost na univerzitu), soukromí, na místní poměry přijatelná cena (cca 27.000 Kč/2 osoby, bez energií).

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Ano, využila a doporučuji využít všem, co nejvíc to půjde. Nejlepší zážitek byl po zkouškách roadtrip v pronajatém campervanu po východním pobřeží (z Melbourne do Cairns). Doporučuji určitě i kratší výlety po okolí Melbourne (např. Great Ocena Road nesmíte vynechat).
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Studium probíhalo v angličtině. Univerzita požadovala doložit jazykovou způsobilost (IELTS, TOEFL atd.) - aktuální informace o minimální bodové hranici lze dohledat na webu univerzity.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Kvalitní studium a celkově přístup univerzity k zahraničním studentům byl výborný.. Velmi živé město, kde se člověk nenudí. Zároveň lze snadno cestovat po ostatních zajímavých destinací Austrálie (pokud člověk plánuje dostatečně dopředu, lze sehnat letenky kamkoli za velmi zajímavé ceny).

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
adaptér do zásuvky a teplejší bundu.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
hledání bydlení je opravdu náročné (začala bych hledat s větším předstihem).
Nejvíc mě překvapilo, že...
Austrálie je rozlohou tak obrovská - nespoléhejte na dojem, že "tam přece musíme dojet autem během chvíli" - nedojedete:). Létání nakonec většinou byla nejvíc úsporná varianta cestování (jak časově, tak i finančně).
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
první cca dva týdny, než jsem našla bydlení, zorientovala se na univerzitě (kampus, univerzitní systémy, tvorba rozvrhu atd.) a celkově v Melbourne.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

The University of Melbourne

Další zprávy z regionu Austrálie

bottom of page