top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Adam Palkovský

Autor(ka):

fakulta:

Adam

Palkovský

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2020/2021

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Adam je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

ejdmmm

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Adam

Fakulta sociálních věd

2020/2021

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Maastricht University

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Adam hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 5 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzita se pravidelně řadí k nejlepším mladým univerzitám na světě, a podle toho odpovídá i její zázemí. Moderně a vkusně zrekonstruované staré budovy, nové knihovny a společenské prostory. To stejné platí i pro koleje.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Výuka probíhá metodou "Problem Based Learning", kdy se studenti učí o tématu prostřednictvím debaty, kterou řídí sami studenti. Učitel má jen pozorovací roli a v určitých případech může diskuzi držet v pomyslných mantinelech. Předměty byly zakončeny písemnou zkouškou, či formou esejí.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Byl jsem během covidu, tudíž v tomto ohledu velice omezené aktivity studentských spolků, které tam normálně působí. Aktivity byly organizovány zejména přes WhatsApp.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Vyžadována je úroveň B2. Škola však klade na studenty vysoké nároky, a výuka je tedy do jisté míry náročná. Po příjezdu do České republiky jsem bez přípravy získal certifikát C1, tudíž můžu říct, že je Maastricht University skvělou přípravou.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Poklidné studentské město s největším poměrem mezinárodních studentů a akademických pracovníků na světě. Potkáte zde spoustu skvělých studentů z celého světa. Město má historický význam a strategickou lokalitu. Za hodinu jste v Bruselu, Rotterdamu, Lucembursku či v Dortmundu.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium mi pokrylo náklady na bydlení. Jídlo a pití bylo o něco dražší než v Česku, ale ne nějak dramaticky. Obecně si myslím, že je Holandsko jednou z nejlepších destinací pro Erasmus.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Nejčastěji jsem nakupoval v obchodě Jumbo, kde se daly sehnat potraviny ve slevě, přesto kvalitnější než v Česku (v ČR kritizováno jako dvojí kvalita potravin v EU). Obecně se dá nejvíce ušetřit vařením. Pro sociální život bych doporučil nakupovat alkohol ve specializovaných obchodech. Jedná se čistě o selský rozum, buď nechám na baru za drink 10 EUR nebo si za tu cenu pořídím celou láhev. (Touto radou nikoho nenabádám ke konzumaci alkoholu).
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Zvolil jsem Maastricht Guesthouse a byla to ta nejlepší volba. Na kolejích bydlí drtivá většina studentů v Maastrichtu, a jsou opravdu z celého světa. Dá se tam dělat spousta věcí, od společného vaření, přes sportovní aktivity, až po večerní zábavu.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Pro dopravu doporučuji kola od společnosti Swapfiets. Mají 3 typy, doporučil bych střední, či nejvyšší třídu. Ani nejdražší třída není moc drahá (+ každému doporučuji připlatit si symbolické 2 EUR za košík, který využijete zejména při nákupech).
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Vyžadována je úroveň B2. Škola však klade na studenty vysoké nároky, a výuka je tedy do jisté míry náročná. Po příjezdu do České republiky jsem bez přípravy získal certifikát C1, tudíž můžu říct, že je Maastricht University skvělou přípravou.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Jak jsem již psal, Maastricht University se řadí mezi nejlepší univerzity v Evropě, ale i ve světě. Zároveň je nejvíce mezinárodní univerzitou na světě. Získáte zde spoustu skvělých kamarádů a zkušeností do života.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Maastricht University

Další zprávy z regionu Nizozemsko

bottom of page