top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Nicole Čadková

Autor(ka):

fakulta:

Nicole

Čadková

Lékařská fakulta Plzeň

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Nicole je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Nicole

Lékařská fakulta Plzeň

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

CEU Cardinal Herrera University

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Nicole hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 1 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 1 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Prostory byly hezké a moderní, jednalo se o malou univerzitu.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Výuku mají rozdělenou na přednášky, praktická cvičení a semináře, čímž se od mojí fakulty odlišují, u nás máme výuku rozdělenou na přednášky a praktická cvičení. Na výuku jsem chodila s místními studenty, kde ovšem studovalo velice mezinárodní spektrum studentů, takže mě brali jako jednu z nich. Přístup vyučujících byl velmi milý, rádi diskutovali a vysvětlovali nejasnosti, stejně tak je tomu i na mojí fakultě v České republice, za což jsem vděčná.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Studentské spolky zde nefungují, jedná se o malou univerzitu, ale stejně mě to překvapilo. Neznají zde ani IFMSA (International Federatiton of Medical Students Associations), která funguje po celém světě, ale evidentně ne na všech lékařských fakultách.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Studium jsem měla celé v angličtině, v té jsem komunikovala s vyučujícími i se spolužáky.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Jednalo se o fakultu v malém mestečku poblíž velkoměsta, kde se nachází fakultní nemocnice. Bydlela jsem ve městě, kde se nácházela nemocnice. Jednalo se o rušné město, jak tomu u větších měst bývá, ale mělo své kouzlo. Město, ve kterém se nacházela fakulta, bylo naopak velice klidné a během dne plné studentů.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Toto je téma, které se mi bude špatně hodnotit, protože jsem bydlela v podnájmu v bytě s dalšimi třemi studenty, který jsme si pronajali společně na sebe. Jen jsme na začátku nevěděli, že záměrem realitní kanceláře je z nás vytáhnout co nejvíce peněz i během semestru. Navíc se jednalo o velice drahou realitní kancelář v tomto městě, což jsme se dozvěděli až při předávání klíčů, když nám paní realitní makléřka vyčíslila své služby, kolik si účtuje jako provizi, kterou jsme společně s kaucí, nájmem na první měsíc a úklidem museli zaplatit před předáním klíčů na místě. Mluvila jen místním jazykem, anglicky nerozuměla ani slovo. Takže velká část peněz ze stipendia padla na bydlení a s ním spojené platby navíc. Jinak ceny bych řekla, že byly přijatelné, nejednalo se o hlavní město, díky čemuž zde byly ceny o něco nižší, každopádně ve srovnání s cenami v České republice byly ceny vyšší. Jistě nikoho nepřekvapí, že výjimkou byly ceny například pomerančů a některých potravin hlavně z ovoce a zeleniny, které zde byly levnější, případně velmi srovnatelné.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Ráda bych řekla, aby si sehnali bydlení na koleji, ale to zde bylo oproti pronájmu pokoje v bytě bohužel výrazně dražší. Ideální je zde sehnat byt přímo od majitele, což jde těžce, kdy člověk bydlí v úplně jiné části Evropy, kolikrát se jedná o podvodníky, kteří vám pošlou fotky reálného bytu, chtějí po vás zaplatit kauci, přiletíte a zjistíte, že vlastně žádné bydlení nemáte. A kauci zoátky samozřejmě také nedostanete. Nyní mluvím o reálných případech, které se některým studentům zde na Erasmu bohužel staly. Je dobré si koupit a a předplatit kartičku na městské kolo, který můžete používat jako dopravní prostředek. Po městě jsou všude cyklostezky a stanice s koly jsou ve městě na každém rohu. Přejíždět do městečka, kde se nacházela fakulta, možné nebylo, ale i tak se to vylatilo.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Jak už jsem psala, z pronájmu pokoje přes realitní kancelář se v našem případě pro nás stala noční můrou. Neříkám, že to tak je u všech realitní kanceláře, věřím, že existují i realitní makléři, kteří se chovají slušně a nechtějí vás obrat o všechno, co je jen možné, protože zde tomu tak bohužel bylo. Koleje jsou zde drahé, což mě překvapilo, u nás je zvykem, že kolej bývá pro studenta nejlevnější volbou. Osobně bych doporučila si podnájem vyřídit přímo s majitelem, ale vím, že je to těžké zrealizovat.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Během studijního pobytu ve Španělsku jsem kromě severu, středu a jihu Španělska navštívila ještě Portugalsko.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Studium jsem měla celé v angličtině, v té jsem komunikovala s vyučujícími i se spolužáky.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Španělé jsou opravdu milým, veselým a živým národem. Pokud máte rádi festivaly a různé oslavy, jste tady správně.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Více letního a méně zimního oblečení.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

CEU Cardinal Herrera University

Další zprávy z regionu Španělsko

bottom of page