top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Tereza Jakubcová

Autor(ka):

fakulta:

Tereza

Jakubcová

Přírodovědecká fakulta

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Tereza je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Tereza

Přírodovědecká fakulta

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University College London

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Tereza hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 3 z 5

město

průměrné hodnocení je 3 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Škola a kampus jsou absolutně úžasné, mnoho kaváren, míst kde posedět, mnoho studijních prostor ve studentském centru (ovšem stále plno kvůli množství studentů na škole). Přímo na kampusu se nachází i studentské bary. Profesoři jsou moc milí a snaží se studentům co nejvíce pomáhat. Učebny jsou moderní, většina měla u každého místa zásuvky, pohodné sedačky.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Způsob studia je úplně jiný, liší se nicméně i tady škola od školy. Přes semestr probíhají přednášky, které potom jsou nebo nemusí být předmětem průběžné semestrální práce, každopádně většinou se zadání týká nějakého vědeckého paperu, který má následně student interpretovat do eseje. Píšou se fakt hodně eseje. Během semestrální práce i na konci semestru. Finální zkouška je v podobě psané práce na dané téma. Většinou je na vypracování týden.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
UCL má mnoho studentských spolků. Volitelné předměty k dispozici jsou.
Univerzita pro své studenty ale žádné volnočasové aktivity nepořádá.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Nároky jsou vysoké. Komunikačně mám angličtinu na úrovni C1, takže komunikace byla v pohodě, ale na psaní a čtení vědeckých paperů jsem si nějakou chvíli zvykala a dost to dřelo. Každopádně je to zkušenost do budoucna k nezaplacení, protože věda je hlavně o publikacích.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Za mě bych si Londýn už znovu nevybrala, protože je 1) hrozně drahé 2) člověk se tu vůbec neseznámí snadno - jak ve škole, tak mimo školu 3) trvá hrozně dlouho se někam dostat MHD ať metrem nebo busem. Chybí mi tu přátelská atmosféra, protože všichni lidi jen někam pospíchají a nezajímá je nikdo kolem nich. Člověk se prostě v deseti-milionovém městě plných lidí cítí hrozně sám.
Na druhou stranu je Londýn super kvůli všem těm místům, které nabízí k prozkoumání, Jelikož jsem měla školu online, tak jsem pořád někde lítala, prozkoumávala různé městské části, památky, zajímavosti a hospody.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Se stipendiem se rozhodně vyjít nedá. Jelikož jsem bydlela u mé známé, které jsem platila pouze velmi symbolický nájem, který si troufám říct nikdo jiný v Londýně nesežene, tak mi na to stipendium vystačilo a ještě jsem za něj kupovala jízdenky na vlak. Každopádně s minimální cenou kolejí 130 liber na týden je výše stipendia směšná - a není to tak pouze v Londýně. I když je Londýn fakt extrémně drahý - nejhorší jsou výdaje za MHD, tak ani kamarádům v jiných městech Anglie na ubytování nestačilo. Ale to je prostě cena za to, že je člověk v Británii :D
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Meal Deals v supermarketech. Nakupovat na kampusu, kde jsou ceny levnější, chodit do studentských barů, kde je to mnohonásobně levnější.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlím u naší rodinné známé na daleko od centra Londýna. Záleží ale, kam se člověk potřebuje dostat. Koleje školy jsou v pohodě, hlavně ty co jsou na kampusu, ale ty začínají na 200 librách týdně.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Cestovala jsem po severu Anglie a bylo to super - York, Manchester, Liverpool. Největší zážitek pro mě bylo asi to, že teď dokážu rozeznat jednotlivé přízvuky!
Cestovala jsem taky hodně kolem Londýna - Oxford, Canterbury, atd.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Nároky jsou vysoké. Komunikačně mám angličtinu na úrovni C1, takže komunikace byla v pohodě, ale na psaní a čtení vědeckých paperů jsem si nějakou chvíli zvykala a dost to dřelo. Každopádně je to zkušenost do budoucna k nezaplacení, protože věda je hlavně o publikacích.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
V Londýně je pořád co dělat! Když si to člověk umí zařídit tak se tu nikdy nenudí! Je tu hrozně moc nočního života, a člověk má pocit, že je tu možné snad úplně všechno. UCL je jedna z nejprestižnějších škol. Je dost těžké dostat dobré hodnocení, protože ve známkování jsou vážně přísní. Ale aspoň si člověk může říct, že to zkusil.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Redukci, prodlužovačku, powerbanku, vlastně reálně jediné co v Londýně člověk potřebuje je kreditní karta :D
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Musím v buse zmáčknout tlačítko STOP jinak na zastávce autobus nezastavuje
Nejvíc mě překvapilo, že...
Je tu moc hezké počasí! A jarní prázdniny tu trvají celý měsíc!!!!
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Zvyknout si na vědeckou angličtinu

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University College London

Další zprávy z regionu Velká Británie

bottom of page