top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Tomáš Novotný

Autor(ka):

fakulta:

Tomáš

Novotný

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Tomáš je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Tomáš

Fakulta sociálních věd

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Almeria

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Tomáš hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 5 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Přezdívá se jí "Universidad de Mare", nejenomže je pravděpodobně jediná Uni, ze které vidíte ze třídy přímo na moře. Ale mají také přímořský přístup. Všechno jim dlouho trvá a španělské vlastnosti se nedají zapřít. Rozvrh byl naprosto odlišný, než jsem si navolil, ale učitelé byli shovívaví a velmi milí. Ačkoliv jsem studoval předměty v angličtině, ne vždy všechny prezentace v angličtině byly. Jinak je univerzita nová a má krásné prostory, včetně bazénu, posilovny, tělocvičen. Celý kampus je vzdálen 10 minut autem od centra města, 20 minut busem a 60 minut pěšky.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Semestr začínal již na začátku září a končil na konci ledna. Byly 2 možné opravné zkoušky. Všechny testy byly kroužkovací (A,B,C,D) a jedna správná odpověď. Ale kamarádi z Erasmu na jiných předmětech to měli jinak. Učitelé jsou občas laxní, párkrát měli větší zpoždění a v univerzitní aplikaci mají opravdu nepořádek. Časy ani třídy neodpovídají. Ale ani to, mi pobyt nezkazilo. :) Upřímně, pro můj studijní obor byla nabídka kurzů v angličtině nízká, ale je jinak se jich tam pár najde.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Na uni je spoustu spolků, nejvíce jsem byl v kontaktu s ESN - Erasmus Student Network, kteří pořádají různé seznamovací aktivity, výlety, apod. Jsou k dispozici jazykové kurzy a zároveň sportovní oddělení na uni pořádá spoustu sportovních aktivit vč. výletů.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikoval jsem v angličtině, španělsky jsem si dokázal objednat pouze pivo. Ale ve Španělsku anglicky moc nemluví, v obchodech a restauracích skoro vůbec, hlavně v Almerií, kde je 200 000 obyvatel. Ve škole se snažili, ale většina webu je ve španělštině a některé části jsou přeloženy automaticky Google překladačem a často překlad nedává smysl. Ale zase je to celkem dobrodružství :).
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Město je skvělé! Takové menší, ale všichni Erasmáci jsme byli jedna rodina. Skoro všichni jsme se znali a potkávali se nejen na pláži. Ve městě je pěkná pevnost, Alcazaba, hezká vyhlídka, Mirador del Cerro de San Cristobal. A hlavně je tam poměrně levně a zároveň můžete díky Alsa busům, či BlaBlacar - spolujízda, která ve Španělsku funguje velmi dobře, procestovat celou Andalusii.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Měl jsem nejvyšší budget, nikdo z jiných zemí tolik pěnez neměl, UK je fakt štedrá, přibližně to pokrylo všechny výdaje a žil jsem tak průměrně, většinou jsem si doma vařil, ale někdy zašel na večeři (tapas), do baru nebo na kávu :). Nejvíc financí padlo na výlety, které ale moc doporučuju!
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Určitě nakupovat ve větších obcodech - Mercadona, Día, Consum. A vařit si doma, no :D. Ale Almería je fakt levná, takže se šetří skoro samo.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Našel jsem si pokoj v soukromém bytě, za 230 eur na měsíc se vším, taková průměrná cena za menší, ale útulný pokoj, v kuchyni jsme měli skoro vše, co bylo potřeba k vaření. Ubytován jsem hledal na Facebooku a ve Whatsapp skupinách. Ale bacha na podvodníky! Ideálně se zeptat, jestli toho člověka někdo zná apod. Je tam i kolej, ale byla docela drahá.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Cestoval jsem "jen" po Andalusii, navštívil jsem města okolo: Granada, Malaga, Guadix, Gibraltar!, Cordoba, Sevilla a ještě pár městeček. Často jsem jezdil s Blablacar, nebo busem. Jednou jsme si s kamarády půjčili i auto, jen prostě musíte opatrně a vybírat smysluplně, někdy půjčení auta stojí fakt hodně peněz. Asi nemám žádné nejhorší zážitky, někdy jsem vyrazil sám, někdy s přáteli a ubytování jsme měli přes Booking.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikoval jsem v angličtině, španělsky jsem si dokázal objednat pouze pivo. Ale ve Španělsku anglicky moc nemluví, v obchodech a restauracích skoro vůbec, hlavně v Almerií, kde je 200 000 obyvatel. Ve škole se snažili, ale většina webu je ve španělštině a některé části jsou přeloženy automaticky Google překladačem a často překlad nedává smysl. Ale zase je to celkem dobrodružství :).

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Almería je skvělá, jak moc mi chybí sluníčko, moře a pláž. Ale co mi nejvíc chybí, je to prostředí. Vystoupit z komfortní zóny a jít na večeři s holkou z Polska, klukem z Rakouska, holkou z USA a hledat podobnosti či odlišnosti v našich životech. :)

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
SPACÁK! V zimě je tam klidně 13, 17 stupňů, ale mají opravdu tenké zdi a v noci je tam kosa. Jinak samozřejmě žabky! :)
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
to tak rychle uteče. :( Fakt si zkuste z Erasmus odvézt co nejvíc vzpomínek. A seznamujte se :). Upřímně jsem nevěděl o nikom, kdo tam byl přede mnou a mohl by mi něco doporučit. Takže kdyby se někdo rozhodoval, určitě mě kontaktuj :)
Nejvíc mě překvapilo, že...
Španělé fakt anglický neumí :)
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Zvyknout si, že jim nerozumím, byl jsem fakt ztracený.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Almeria

Další zprávy z regionu Španělsko

bottom of page