top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Petr Ráliš

Autor(ka):

fakulta:

Petr

Ráliš

Právnická fakulta

rok výjezdu:

2020/2021

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Petr je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Petr

Právnická fakulta

2020/2021

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Cardiff University

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Petr hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 4 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 3 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Vše dobré, jen pandemie Covid-19 zkušenost hodně poznamenala.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Přístup k vyjíždějícím studentům skvělý, velmi nápomocné studijní oddělení. Zároveň vyjíždějící studenti nemají žádné speciální "Erasmus lekce", ale studují společně s místními studenty. To je zajímavé, protože to umožňuje získat mnohem autentičtější zkušenost, zároveň se od toho ale odvíjí i obtížnost studia a nutnost jazykové vybavenosti, např. esej o délce 6000 slov není tak jednoduché napsat, hodnocení je anonymní a neexistuje nic jako "úlevy pro erasmáky" (ostatně anonymní režim opravování to ani neumožňuje).
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Covid-19, nebyla reálná možnost se do čehokoliv zapojit, nic takového nefungovalo (byť za běžných okolností je na univerzitě řada spolků a mimoškolních aktivit, ale o tom jsem vzhledem k okolnostem jen slyšel či četl).
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Angličtina, nebyl vyžadován žádný certifikát, ale vzhledem k tomu, že jazyk výuky je Aj a na zahraniční studenty jsou stejné nároky jako na studenty domácí, je nutná vyšší úroveň jazyka.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Krásné studentské město oplývající zelenými plochami a parky nabízejícími možnost vycházek, běhání či jen setkávání, relativně čisté a bezpečné, vzhledem k rozloze se dá všude dobře dojít pěšky. Centrum okolo hradu je rušnější, zároveň ale stačí 10-15 minut chůze od něj a člověk se může v klidu projít parkem či se vydat na procházku podél řeky.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium sotva pokryje náklady na ubytování na koleji (pokrylo cca 90 % nákladů na ubytování na standardní koleji bez speciálních služeb či vlastní koupelny - já sám jsem sdílel koupelnu s další osobou v rámci "buňky"), je zapotřebí počítat s tím, že cokoliv navíc je nutné pokrýt z vlastních peněz. Ceny potravin a základního zboží jsou v obchodech o něco málo vyšší než v ČR, u některých produktů dokonce nižší, naopak jídlo v restauracích je dražší než v ČR, stejně jako doprava a služby.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Lidl, Tesco či Aldi vycházejí cenově nejlépe, na výletě či ve snaze sehnat rychlý oběd či svačinu lze skočit typicky do jedné z prodejen Tesco Express a využít nabídky Meal Deal (sendvič, pití a ještě jedna drobnější položka, typicky nějaká sušenka apod. za tři libry).

Je nutné počítat s dražší dopravou, pokud byste cestovali např. do Skotska, bude asi levnější tam letět z Bristolu s batohem na zádech než absolvovat cestu autobusem či vlakem. Na druhou stranu vzhledem k rozloze a uspořádání Cardiffu není v zásadě zapotřebí využívat MHD.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Mám zkušenost s ubytováním na koleji (standardem je vlastní jednolůžkový pokoj se sdílenou koupelnou a kuchyní, pokud si pamatuji dobře, tak vícelůžkové pokoje snad ani nebyly v nabídce), nemám výtek, i když slyšel jsem, že ubytování ve sdíleném bytě může vyjít i levněji než kolej.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Angličtina, nebyl vyžadován žádný certifikát, ale vzhledem k tomu, že jazyk výuky je Aj a na zahraniční studenty jsou stejné nároky jako na studenty domácí, je nutná vyšší úroveň jazyka.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Adaptér do zásuvky. :)
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Cardiff University

Další zprávy z regionu Velká Británie

bottom of page