top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Pavlína Syručková

Autor(ka):

fakulta:

Pavlína

Syručková

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Pavlína je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Pavlína

Fakulta sociálních věd

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Audencia Nantes School of Management

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Pavlína hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 4 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
budova školy byla prostorná a moderní. nabízela velké množství míst pro samostatnou práci i práci ve skupinách. jídelna byla dobře zařízená a nabízela velký výběr jídel za rozumné ceny. ve škole byla i posilovna, kam studenti mohli kdykoliv chodit.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
předměty se vyučují v delších blocích (2-4 hodiny) a jejich výuka končí v různých částech semestru (některé trvají jen do začátku dubna, jiné pokračují do půlky května). ve většině předmětů se pracuje na skupinovém projektu, který je zakončen prezentací. v hodinách se často pracuje na samotných projektech s pomocí vyučujícího. studenti si většinou nedělají poznámky a prezentace a jiné materiály mají nahrané na studijní platformě. málokdy je zadávaná povinná četba a psaní seminární práce. rozvrh hodin není pevně stanoven, ale můžou se časy hodin měnit
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
na univerzitě funguje mnoho spolků, které organizují akce jak pro francouzské i zahraniční studenty. do některých spolků je možnost se zapojit. byl zde i spolek studentů který organizoval akce přímo pro zahraniční studenty - výlety, seznamovací akce, kulturní festival. na univerzitě jsem dostala možnost zapsat si francouštinu pro cizince.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
veškerá výuka byla vedena v angličtině, samotní vyučující častokrát nebyli francouzi. požadavky na jazykovou úroveň nebyly nestandartně vysoké a komunikace v angličtině byla s vyučujícími v pořádku.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
ve městě se nachází mnoho univerzit a nachází se tam tedy mnoho studentů. organizovalo se zde mnoho studenských akcí, kterých se účastnili studenti i z ostatních univerzit. město má pěkné a živé centrum, přesto je pár minut od centra klidné prostředí. po městě se dá dobře dopravovat veřejnou dopravou, která funguje dobře a je velmi přehledná. nahází se zde mnoho velkých a čistých parků, kam se dá vyrazit za sportem. ve městě se nachází všechny možné instituce - nemocnice, obchodní centrum, vlakové nadraží, fitness centra... město také nabízí výběr mezinárodních podniků - irské bary, francouzské restauce, asijská bistra. první neděli v měsíci jsou také všechna muzea a hromadná doprava pro všechny obyvatele zdarma. v centru města se nachází zámek, krásný park a velký mechanický slon. funguje zde i přívoz, který vás doveze do nedaleké rybářské vesnice.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
ceny ve francii jsou obecně vyšší než ceny v čr, ovšem s rozumným nákladaním s penězi se dá vyjít. stipendium mi pokrylo nájem ve sdíleném bytě s 4 spolubydlícimi 15 minut od centra města. ceny vlaků se liší podle denní doby a rychlosti vlaku, takže je lepší jezdit v méňě rušné časy pomalejšími vlaky. městká doprava je bohužel poměrně o dost dražší než zde. celkově se v zemi moc nesetkáte se slevami pro studenty.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
hledat si byt mimo centrum, do centra je možnost se rychle dostat i jinak. stejně tak se vyhnout barům a restauracím na turistických místech. dívat se kam chodí ostatní studenti. velmi dobře funguje i carpooling (například společnost blabla car) díky kterému se můžete levně dostat do jiného města
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
má univerzita neměla koleje, ale v městě se dají najít sdílené byty nebo studenská ubytování. já jsem bydelala v bytě se čtyřmi spolubydlícími, který se nacházel 15 minut od centra a 15 minut od školy. určitě bych se dívala jak daleko je byt od zastávek hromadné dopravy především pak tramvaje. doporučila bych také studenské rezidence, které nabízejí společné prostory a příležitost seznámit se s ostatními studenty. někdo bydlel v malém bytě sám, ten byl ale ovšem finančně dražší. dají se také najít sdílené byty, ve kterých má každý vlastní koupelnu což vidím jako velké plus.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
v průběhu pobytu jsem se podívala do mnoha jiných měst. strávila jsem několik dní v paříži a na jihu francie v marseilles a saint tropez, které určitě stojí za návštěvu. byla jsem se také podívat v městech okolo nantes, které také mohu doporučit. krásný výlet byl na mont saint michel.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
veškerá výuka byla vedena v angličtině, samotní vyučující častokrát nebyli francouzi. požadavky na jazykovou úroveň nebyly nestandartně vysoké a komunikace v angličtině byla s vyučujícími v pořádku.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
nantes bylo skvělé studenským životem. město není tak velké takže je jednoduché se v něm dopravovat veřejnou dopravou a většina studentů bydlí v okolí univerzity a centra takže je jednoduché se scházet. nantes je také výrazně levnější než paříž což jsem velmi ocenila. město je také v celku bezpečné a dá se z něj dobře cestovat do jiných částí. paříž a bordeaux se nachází 3-4 hodiny vlakem. v nantes je také mezinárodní letiště, takže jsem tam letěla přímo z prahy, což je velmi praktické.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
prodlužovačku a rozdvojovací zásuvku
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
nic mě nenapadá
Nejvíc mě překvapilo, že...
angličtina není takový problém jako se říká
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
zvyknout si sdílet byt s 4 spolubydlícími

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Audencia Nantes School of Management

Další zprávy z regionu Francie

bottom of page