top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Lucie Novotná

Autor(ka):

fakulta:

Lucie

Novotná

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

2021/2022

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Lucie je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

lucie_novotna

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Lucie

Fakulta sociálních věd

2021/2022

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Bournemouth University

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Lucie hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 1 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Bournemouth University je moderní skvěle vybavená univerzita se dvěma kampusy ve městě Bournemouth. Skládá se z mnoha budov, většina z nich je nově postavená a tudíž velmi moderní, plná světla. Přímo na univerzitě se nachází několik restaurací, studentská hospoda, Starbucks, Costa, velké knihovny, spousta míst pro studium a setkávání se studentů v jejich volném čase. Na univerzitu jezdí z města UniBus, který staví přímo před oběma kampusy a také přede všemi kolejemi ve městě. Studenti BU mají v rámci studia zdarma k zapůjčení Apple MacBooky a mají přístup ke spoustě dalšího vybavení, prostor a kurzů nad rámec jejiž výuky. Veškerý personál je nápomocný, všichni, se kterými jsem se setkala, byli moc milí.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Na Bournemouth University, a obecně ve Velké Británii, jsou si studenti s vyučujícími mnohem blíže. Oslovují se křestními jmény a mají spolu téměř až přátelský vztah. Řekla bych, že na zahraniční univerzitě jsem se cítila mnohem více jako člen komunity a vždy jsem věděla, na koho se obrátit o pomoc, ať už jsem potřebovala cokoli.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Na univerzitě působí několik studentských unií, které pořádají nespočet akcí pro studenty, ať už kulturních, sportovních, cestovních a podobně. Většinou zdarma či za velmi nízký poplatek. Také se můžete stát členy jednoho z desítek clubs and societies, které jsou zaměřené na nejrůznější témata a každý si tu najde svoje (surfing society, walking society, F1 society, cocktail and mocktail society, Taylor Swift society...)
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Jelikož jsem studovala v Anglii, mým studijním jazykem byla angličtina. Veškeří vyučující i ostatní personál byl velmi nápomocný k zahraničním studentům a vždy se ujišťovali, že všemu rozumíme.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Bournemouth je naprosto perfektní studentské město. Ani moc velké, ani moc malé. Je tam vše, co student může potřebovat. Spousta restaurací, kaváren, hospod, nočních klubů, obchodů, ale i příroda - velké parky a zejména několik kilometrů dlouhá pláž, jedna z nejkrásnějších ve Velké Británii. Ve městě je také autobusové a vlakové nádraží a do Londýna se dostanete za cca 2 a půl hodiny. Město je plné studentů a mladých lidí.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Velká Británie je pro studenty velmi drahá země v porovnání s Českou republikou. Stipendium mi nepokrylo ani náklady na ubytování, tudíž je rozhodně potřeba mít před výjezdem nějaké další úspory. Restaurace a alkohol jsou cca dvakrát dražší než v Česku. Potraviny a oblečení jsou cenově podobné jako v Česku. Studium ve Velké Británii je nákladné, ale rozhodně to stojí za to. Konkrétně v Bournemouth ale existuje spousta studentských slev, například v restauracích či nočních klubech (do těch jsme měli vstup většinou zdarma).
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Pořiďte si A-List card - nejlepší studentská investice v Bournemouth!!! A ubytujte se na koleji.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Rozhodně kolej ve městě (tedy ne Student Village u Talbot Campus u univerzity) - je sice poměrně drahá, ale všechny budovy jsou moderní, skvěle vybavené a dostanete spoustu benefitů - kartu na autobus, časté akce jako brunch zdarma, výlety a podobně. Navíc poznáte spoustu lidí. Všechny koleje jsou přímo v centru města, tudíž pěšky dojdete na pláž, do všech obchodů, nočních klubů a na univerzitě jste ve vzdálenějším kampusu za 10 minut autobusem.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Doporučuji využít výlety od univerzity a partnerských organizací a studentských spolků - ušetří vám to spoustu peněz a podíváte se i do míst, o kterých jste nikdy neslyšeli a sami byste se tam pravděpodobně vůbec nevypravili, přitom nakonec to byly jedny z nejlepších míst, co jsme za celý pobyt navštívili. Z Bournemouth je jednouché cestovat nejen po Velké Británii, ale i po Evropě - ve městě se totiž nachází letiště.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Jelikož jsem studovala v Anglii, mým studijním jazykem byla angličtina. Veškeří vyučující i ostatní personál byl velmi nápomocný k zahraničním studentům a vždy se ujišťovali, že všemu rozumíme.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Můj Erasmus na Bournemouth University byl jednoznačně nejlepším obdobím mého života - ať už díky samotné univerzitě, lidem, městě, zemi, pláží, počasím (ano, Bournemouth má mikroklima díky němuž nám za celý půl rok pršelo dohromady rozhodně méně než 10 dní, pověstné špatné anglické počasí se nekonalo).

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
sluneční brýle! Budete je v Bournemouth potřebovat více než deštník.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
tam potkám spoustu dalších erasmáků z celého světa, že koleje budou moderní a skvěle vybavené, že to bude stát za to.
Nejvíc mě překvapilo, že...
jsme měli krásné počasí téměř celou dobu a viděli jsme v Anglii sluníčko každý den.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
odjet z Anglie zpět do Česka.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

1

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

xxtraveler

průměrné hodnocení je 5 z 5

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Bournemouth University

Další zprávy z regionu Velká Británie

zpět na katalo zpráv
bottom of page