top of page

Heidelberg University

4.png

Heidelberg

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Heidelberg University
Heidelberg University
arrow&v
arrow&v

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

8 závěrečných zpráv

39

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Kristina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Studium na Univerzitě Heidelberg mělo své kouzlo. Je to místo, které má obrovskou akademickou auru, člověk to pocítí jakmile vstoupí do budovy Neue Universität, kde povětšině sídlí společenskovědní disciplíny a humanitní obory. Budova se nachází přímo v centru města ve čtvrti Altstadt, kousek od hlavní nákupní a turistické třídy (té se ale dá při cestě do budovy snadno vyhnout, člověk se nemusí prodírat davy). Budova je zařízená klasicky, uvnitř bychom našli velké posluchárny, které připomínají posluchárny na FF UK. Co se týče vybavení, tak zde je potřeba pochopit jednu věc - univerzita si velmi zakládá na své historii, čemuž odpovídají například i dřevěné lavice, které jsou už trochu past its prime.

Kousek od hlavní budovy je pak Hauptbibliothek, hlavní budova knihovny. Opět, je to velkolepá budova, z které na Vás dýchne duch času. Osobně jsem zde netrávila tolik času, prostor pro mě byl příliš obrovský a neosobní, radši jsem volila studium v menších fakultních knihovnách, kam má člověk stejný přístup jako do hlavní knihovny, potřebuje akorát studentskou kartičku univerzity.

Univerzita má pak ještě velký studijní komplex na druhé straně města v Neuenheimer Feld, tam bychom našli hlavně medicínu a přírodovědné obory, zde je zařízení už modernější.

Mariia

průměrné hodnocení je 5 z 5

Heidelberg University is a great place to exchange ideas and experience with fellow students and with professors and lecturers of various subjects. The variety of courses from which one can select is quite wide, with multiple courses by permanent and visiting professors and guest speakers, seminars, conferences, workshops, and other short- and long-term events taking place. It is just a matter of getting to know about them and finding the time to attend everything. The University's library is a treasure house (along with the magically long opening hours of lending desks and study rooms), along with the databases for which the University is signed up. As a doctoral student, I found the academic life in Heidelberg very engaging and stimulating.
The University has several campuses; the two where I happened to be at are in the older part of town, in atmospheric historical buildings, but with very well equipped classrooms (except for the absence of air ventilation, which in July turned difficult).

Jakub

průměrné hodnocení je 5 z 5

Úžasné prostředí, snoubí se zde historie s nejmodernějšími technologiemi.

Šimon

průměrné hodnocení je 5 z 5

Knihovna je vynikající, univerzita je skvělá, bohužel kvůli koroně se většina výuky odehrávala online, takže jsem neměl moc možnosti ji více prozkoumat.

Anna Magdaléna

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Heidelbergu je jedna z nejstarších a nejlepších univerzit v Německu. Studovalo a pobývalo zde mnoho významných osobností a univerzita si tedy snaží zachovat svou historickou stránku inspirující studenty. Což znamená, že třeba při probírání Schillera vás mohl inspirovat Heideberský hrad, na který jsme měli z oken výhled. Nebo se také stávalo, že se některé hodiny konaly přímo v přilehlých zahradách hradu. Mě ale nejvíce ze všeho ohromila obrovská knihovna s rozsáhlou nabídkou děl.

Dominika

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita v Heidelbergu představuje velkou vzdělávací instituci. Fakulty humanitních oborů jsou umístěny v historickém centru města, kdežto technické, přírodovědné a medicínské fakulty se nacházejí v moderním kampusu "Neuheim" na druhé straně města od řeky Neckar. V Neuheimu mohou studenti zdarma navštívit botanickou zahradu, kde je možnost i poobědvat z přilehlé menzy. Botanická zahrada v Neuheimu má přívětivou atmosféru a náštěvu bych studentům doporučila.

Já se nicméně pohybovala převážně v historické části města. Na náměstí "Universitätplatz" je pro studenty (mimo jiné) k dispozici velká knihovna "Hauptbibliothek Altstadt" a menza. Knihovna je moderní, prostorná a nabízí velké množství svazků knih. Tato knihovna byla z mého pohledu nejlépe vybavenou knihovnou, kterou jsem kdy navštívila.
Menza nabízela levné a veganské jídlo. Studenti měli ještě na výběr různé lahůdky z kavárny a samooblužního pultu.

"Institut für Religionswissenschaft", kde jsem studovala, se nachází v menší budově na náměstí Fischmarkt přímo v historickém středu města s výhledem na Heidelbergský zámek. Do fakultní budovy studenti procházejí dvorem. V ranních hodinách byla na fakultu dobrá dostupnost, v odpoledních hodinách se však ulice zaplnily turisty a dostupnost byla obtížnější. Vnitřní prostory fakulty byly moderní a disponovaly klimatizací. Na fakultě panoval klid pro studium a zpravidla nebylo přítomno mnoho studentů

Jakub