top of page

Heidelberg University

4.png

Heidelberg

úvodní fotografie
ideální velikost je 1000 x 450
nahrát
charles abroad (3).png
logo univerzity
ideální velikost je 220 x 120
nahrát
Heidelberg University
Heidelberg University

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

21 závěrečných zpráv

98

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Marek

průměrné hodnocení je 3 z 5

Má velkou historickou tradici a věhlas. Výjimečná byla zejména majestátní knihovnou, kterou disponuje. Kabinet Dr. Julie Peters, kde probíhaly mé konzultace (součástí mého pobytu nebyly žádné přednášky), byl velmi pěkný.

Petr

průměrné hodnocení je 5 z 5

Jako první se mi vybaví můj první den po příjezdu, kdy velice hustě pršelo a já kráčel po Bergheimer Straße vstříc úvodní schůzce na Max-Weber-Institut für Soziologie nacházejícím se v místním Campus Bergheim, situovaném nedaleko historického centra a středu města. Vybavuji si to především proto, že ačkoli v uvozovkách lilo jako z konve a nad městem se vznášela deštivá šedivá záclona, byl jsem bez ohledu na nepřízeň počasí okouzlen okolním prostředím Fakultät für Wirtschafts und Sozialwissenschaften, která se stala mou dočasnou Alma Mater. Samotná budova fakulty je bývalou nemocnicí, čemuž odpovídá i její řešení, které připomíná písmeno "U" o čtyřech podlažích kanceláří a poslucháren doplněných o moderní budovu knihovny, jež je zasazena do zadního dvora fakulty a jejíž vchod je zakomponován do hlavního lobby. Samostatnou zmínku poté zaslouží nejen ona fakultní knihovna nesoucí název Campus-Bibliothek Bergheim, ale také knihovna ústřední známá jako Hauptbibliothek Altstadt, která je bez nadsázky, stejně jako prvně jmenovaná, synonymem takřka dokonalého studijního vybavení i zázemí.

Josef

průměrné hodnocení je 5 z 5

Zázemí univerzity v Heidelbergu je velice dobré. Většina fakult sídlí v centru města v krásných historických budovách. Osobně jsem byl v knihovně a v mensách a byl jsem nadšený. Na fakultě v Mannheimu je mensa v areálu nemocnice. Je o něco horší než v mensy v Heidelbergu, ale i zde se dá dobře najíst. V areálu je také moderní knihovna. Areál nemocnice je jinak starší (některé budovy z 19. století) a vybavením je srovnatelná s českými nemocnicemi.

Marie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Moje fakulta byla v historické budově, funkčně zařízená a dobře dostupná z ubytování. Mensa byla poměrně daleko, ale zato byla v krásných prostorech a jídlo bylo vždy skvělé, formou bufetu, takže si vybral opravdu každý.

Eliška

průměrné hodnocení je 4 z 5

Krásná velmi stará a prestižní univerzita s budovami rozloženými po celém městě. Obory přírodních věd sídlí v modernějším kampusu na okraji města.

Jana

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita v Heidelbergu je nejstarší univerzitou současného Německa, je zasazena do malebného univerzitního městečka, které funguje tak trochu jako jeden velký kampus. Jednotlivé obory sídlí v budovách různého stáří, přednáškové místnosti a učebny mi připadaly o něco velkorysejší než na Univerzitě Karlově, jejich technické vybavení bylo přibližně srovnatelné. Za zmínku pak rozhodně stojí výborně vybavená knihovna.

Mikuláš

průměrné hodnocení je 4 z 5

Heidelberg je univerzitou prorostlý. Měl jsem to štěstí a bydlel a studoval jsem na Starém Městě, kde snad každá třetí budova patří univerzitě a každý třetí člověk je studující. Celé Staré město je tím pádem napůl kampus, budovy jsou historické, ale většinou dobře uzpůsobené studiu ve 21. století.

Josef

průměrné hodnocení je 5 z 5

Nemůžu to úplně asi vztáhnout na celou univerzitu, ale co se týče vedení letní školy Internationaler Ferienkurs für deutsche Sprache und Kultur, která spadá pod Universität Heidelberg, tak jsem byl více než nadšený. Již před samostatným odjezdem na letní školu bylo k dispozici nesmírné množství informací ohledně snad všech aspektů pobytu. Hned po příjezdu přišla sice další dávka informací, ale všechno bylo přehledné a v případě dotazů fungovala kancelář na jejich zodpovězení. V průběhu celé školy dokonce byli zajištění tzv. betreueři, což byli tamnější studenti, kteří nám byli po celou dobu po ruce - např. se zorientováním ve městě nebo pořádali různé stmelovací akce. Škola probíhala hlavně v historickém centru, takže to bylo potěšením procházet každý den prosluněnými uličkami města.

František

průměrné hodnocení je 5 z 5

Pohyboval jsem se v knihovně na ústavu assyriologie. Je výborně vybavená. Navíc jsem dostal klíče a mohl si studovat přesně tak jak jsem chtěl a zůstávat déle do noci.

Michaela

průměrné hodnocení je 5 z 5

Vzpomínka na heidelberskou univerzitu ve mně vyvolává nostalgii :) Univerzita jako taková je celým městem tak trochu "prorostlá". Co krok, narazíte na nějakou budovu, co je s univerzitou spojená. Co se hlavní budovy týče, je hned v centru města, v její blízkosti jsou hned dvě menzy a knihovna. Ta je opravdu veliká a nabízí klidný prostor pro studium (jen je tam dost často plno). Ale knihovny jsou součástí i jiných konkrétních institutů. Já jsem měla většinu předmětů v Bergheimer Campusu, kde je knihovna snad ještě hezčí, moderní a taky velmi klidná :)

Josefína

průměrné hodnocení je 5 z 5

Heidelberská univerzita je velmi dobře vybavená, moderní instituce, která je současně zapuštěna do nádherné scenerie historické části města (přinejmenším její humanitní a sociální studijní programy). Univerzita vlastní výjimečně vybavenou knihovnu, jak tiskovou, tak digitální. Bohužel v centrální knihovně není moc místa ke studiu. Obecně je problém s místy, ačkoli je univerzita roztroušena v mnoha budovách městského centra (řekla bych, žw situace se podobá té na Filozofické fakultě). Doslechla jsem se, že na některých ústavech nejsou prostory studoven tolik vytížené a je možné je využívat mezioborově.
Výjimečná je také posluchárna v hlavní budově, opět s moderním technickým vybavením.
Univerzita má dvě menzy, obě velice příjemné. V jedné z nich je pro studenty dostupný veganské či vegetariánské obědové menu za 2,5 EUR. To je fantastické a obzvlášť důležité. Mohu-li dostupnost a kvalitu stravování srovnat s Filozofickou fakultou, je na tom heidelberská instituce podstatně lépe.

Kristina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Studium na Univerzitě Heidelberg mělo své kouzlo. Je to místo, které má obrovskou akademickou auru, člověk to pocítí jakmile vstoupí do budovy Neue Universität, kde povětšině sídlí společenskovědní disciplíny a humanitní obory. Budova se nachází přímo v centru města ve čtvrti Altstadt, kousek od hlavní nákupní a turistické třídy (té se ale dá při cestě do budovy snadno vyhnout, člověk se nemusí prodírat davy). Budova je zařízená klasicky, uvnitř bychom našli velké posluchárny, které připomínají posluchárny na FF UK. Co se týče vybavení, tak zde je potřeba pochopit jednu věc - univerzita si velmi zakládá na své historii, čemuž odpovídají například i dřevěné lavice, které jsou už trochu past its prime.

Kousek od hlavní budovy je pak Hauptbibliothek, hlavní budova knihovny. Opět, je to velkolepá budova, z které na Vás dýchne duch času. Osobně jsem zde netrávila tolik času, prostor pro mě byl příliš obrovský a neosobní, radši jsem volila studium v menších fakultních knihovnách, kam má člověk stejný přístup jako do hlavní knihovny, potřebuje akorát studentskou kartičku univerzity.

Univerzita má pak ještě velký studijní komplex na druhé straně města v Neuenheimer Feld, tam bychom našli hlavně medicínu a přírodovědné obory, zde je zařízení už modernější.

4.52

město hodnotili 21 studenti

4.43

finance hodnotili 21 studenti

3.76

ubytování hodnotili 21 studenti

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

Paracelsus Medizinische Privatuniversität (PMU)

Salcburk

1.LF

detail

Leipzig University

Lipsko

1.LF, FaF, FF, FSV, ETF, MFF, FTVS

detail

Stuttgart Media University

Stuttgart

FF

detail

Martin Luther University Halle-Wittenberg

Halle

PřF, FF, PedF

detail

Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

Goethe Universität Frankfurt am Main

Frankfurt am Main

FF, PF, FSV, PřF, MFF

detail

University of Münster

Münster

FF, KTF, FTVS, 2.LF, FSV, ETF, PF

detail

Theologische Fakultät (Diakoniewissenschaftliches Institut) - Heidelberg University

Heidelberg

ETF

detail

Universität Hamburg

Hamburg

detail

Ludwig Maximilians University Munich

Munich

FF

detail

Leipzig University

Lipsko

FF, FSV, FTVS, PF, PřF, MFF, ETF, 3.LF

detail

Klinikum Chemnitz GmbH

Chemnitz

1.LF

detail
bottom of page