foto: UCD
Veškeré potřebné informace o studiu v Irsku, od ubytování přes finance a studentský život najdete ZDE
limerick univerzita .jpg

O UNIVERZITĚ 

(toto je oficiální text univerzity který jsme pro vás přeložili a zkrátili)

University of Limerick (UL) byla založena v roce 1922 a dnes má více než 11 000 studentů a 1 311 zaměstnanců. Nabízí 72 vysokoškolských programů na svých čtyřech fakultách:

 

 • fakultě humanitních a společenských věd a umění;

 • fakultě vzdělání a zdravotnictví (která zahrnuje medicínu) ;

 • Kemmy Business School;

 • fakultu vědy a techniky.

 

UL má vynikající studentskou komunitu s mnoha podpůrnými iniciativami, včetně referentů pro podporu zahraničních 

 

studentů, Buddy programu a bezplatných akademických podpůrných center. Je tu více než 70 klubů a studentských společenství.

Univerzita v Limericku se soustředí především na tyto oblasti výzkumu:

 

 • Materiály a struktury

 • Informační a komunikační technologie

 • Bioinženýrství a biologie

 • Energie a udržitelné životní prostředí

 • Aplikovaná matematika

 • Studium vzdělanosti ve společnosti

Návrh bez názvu (1).png

poznejte kampus 

zdroj: UCD

naše postřehy z Limericu

Byla první univerzitou založenou v nezávislém Irsku a to přesně v rok získání samostatnosti – 1922. Univerzita velmi dbá na propojování studia s praxí -  stěžejní je pro ni program kooperativního vzdělávání, kdy studenty posílá v rámci výuky na několikaměsíční korporátní stáže ve významných společnostech. Jedná se o jediný program tohoto typu v Irsku. 

Výjimečná je také ubytováním, protože ji obklopuje hned několik studentských vesnic, které nabízejí stovky lůžek v klasických řadových domech. Přesto jednoduchou matematikou dojdeme k tomu, že kapacity univerzity mohou nabídnout ubytování jen asi pro 20 % jejích studentů.  

IMG_2358.jpg

názor studentů

„University of Limerick byla perfektní zkušenost, které bych nemohla nic vytknout. Mile mě překvapila celá řada věcí, včetně moc příjemného prostředí kampusu, skvělých lidí, spousty zábavy i velkého množství nových podnětů."

Kristýna

„UL se snaží fungovat jako jedna velká komunita, která své členy podporuje, jak může. Nejvíce mě asi překvapilo, co všechno pro studenty UL dělá a co všechno jim nabízí i nad rámec vyučování. Na hodinách a v prostorech kampusu je možné se seznámit jak s irskými studenty, tak se studenty z celého světa od Španělska, přes Jihoafrickou republiku až po Indii nebo Pákistán. Studium na UL bylo kvalitní a přitom nijak závratně těžké. Učitelé, se kterými jsem se setkala, byli skvělí odborníci, z nichž bych vyzdvihla Toma Lodge a jeho Nationalism, ethnicity and conflict :) Určitě nebylo vždy vše úplně perfektní, ale s odstupem času mě nenapadá nic negativního. Pobyt na UL lze jen a jen doporučit."

„Prekvapil ma život na kampuse. Ako študent dokáže mať všetko, čo potrebuje pri sebe a je stále blízko spolužiakov, blízko aktivít, do ktorých sa zapojil, blízko športovej arény a pod. Kampus je taktiež v nádhernom prostredí a super usporiadaní. Vramci kampusu sa dá chodiť aj na prechádzky (napr. Na dva hrady, ale taktiež popri rieke, ktorá preteká cez kampus, je cestička, ktorou sa dá dostať pešo do mesta). Človek tak vie byť v Írsku neustále v prírode. Najobľúbenejší predmet bol Applied Business Mathematics, kde učiteľ dokázal zaujať každou prednáškou. Najhorší predmet bol European Economy, kde šlo o typ učiteľa, ktorý iba čítal monotónne to, čo mal napísané v prezentácii. Doporučila by som však školu, keďže má množstvo predmetov, z ktorých sa dá vybrať a taktiež množstvo mimoškolských aktivít, do ktorých sa dá zapojiť. Najväčšie plus bol za mňa život na kampuse. Mínusom je, že dotácia nepokryje ani len sumu za internát."

Patrícia
Jolana

„Velká moderní univerzita, silně orientovaná na sport. Obrovský a krásný kampus, v kampusových restauracích nebo kantýnách poměrně obstojné jídlo. Všichni bez výjimky se snažili vyjít vstříc a pomoci při jakékoliv situaci, která nastala. Pro PhD studenty také vyhrazená studovna s vymezeným prostorem pro každého doktoranda včetně stolu a uzamykatelné skříňky. Fantastická moderní knihovna."

 

Oldřich

O LIMERICU

Limerick je třetím největším městem v Irsku s populací kolem 96 000 obyvatel. Nachází se na západním pobřeží Irska, o trochu jižněji než Galway. Oproti jiným městům na západním pobřeží, které máme v nabídce, je na první pohled patrné, že doba jeho rozkvětu nastala až v průmyslovém 18. století. Najdete tu méně historických památek (významnou výjimkou je rozsáhlý King Johns Castle v centru města), zato je v okolí krásná příroda. Lze odsud vyrazit na světově proslulou přírodní památku – Mohérové útesy, ale i na množství dalších míst.

MHD vyjde na cca 2 eura za jízdu, dopravovat se ale můžete i na kole, nebo chodit pěšky. Limerick je levnější město v porovnání s Galway nebo Dublinem, a to i co se ubytování týká. Může tak být cenově dostupnější, pokud si nejste jistí, zda byste dražší města zvládli.

IMG_2346.jpg

KAM DÁL?

International Office, University of Limerick, Limerick

+353 61202342

Email:i nternational@ul.ie

Website: www.ul.ie/international/

Univerizta na sociálních sítích

 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram

ZAUJALo TĚ  IRSKO? KONTAKTUJ

SVÉHO KOORDINÁTORA 

PŘEJÍT DO KONTAKTŮ
IRSKO.png
limerick logo.png

stát

požadovaný jazyk

výše stipendia

angličtina

519

euro

(od ZS 20/21) 

Irsko

studentů

%

zahraničních

postavení

v žebříčku QS 

rok založení

měna

12 449

12

521-

530

1922

Euro

Na tuto univerzitu mohou aktuálně vyrazit studenti: FHS, a FF (Ústav anglofonních literatur a kultur). Další informace získáte na svých fakultách 

PROZKOUMEJ TAKÉ...

Neodpovídá univerzita zcela tvým představám?

Nevadí, máme tady spoustu dalších adeptů: