Veškeré potřebné informace o studiu v Irsku, od ubytování přes finance a studentský život najdete ZDE
foto: UCD
ucc foto.jpeg

University of Cork

Návrh bez názvu (1).png

naše postřehy z Corku

Vstoupit v kampusu na trávník je podle místních studentů důkaz čistého šílenství, stejně jako v mnoha jiných chytrých univerzitách, které si úzkostlivě střeží své pažity, se i v Corku šíří legenda, že kdo na něj vstoupí nesloží zkoušky.

I pokud se nezabýváte matematikou, v Corku se rozhodně dozvíte, kdo je to John Boole, v kampusu je totiž po slavném vědci pojmenováno hned několik budov. Kampus je rovněž turistickou atrakcí a řadí se mezi must-see světové univerzity v žebříčcích turistických webů.

Pokud jste denním studentem, není Cork vůbec levnou školou a poplatky se mohou vyšplhat až na 125 000 korun za rok, Erasmus vám ale umožňuje studovat tu zadarmo a dokonce s kapesným ve formě stipendia 519 euro, které vám pomůže snížit váš vlastní finanční vklad v průměru o 60 %.    

cork.png
Bez názvu.png

Univerzita byla založena v roce 1849. Tedy tu začalo studovat pouhých 115 studentů, dnes je jich tu už 21 000. Vyučuje tu 2 800 akademiků a vědců. Univerzita měla v roce 1910 první ženskou vysokoškolskou pedagožku a to nejen na škole samotné ale také v celém Irsku a dokonce v celém spojeném království, jmenovala se Mary Ryanová a zabývala se lingvistikou.

Na univerzitě funguje více než sto studentských klubů a přes padesát sportovních týmů, jejichž činnost je štědře podporovaná bankovní skupinu Bank of Ireland.  Univerzita pořádá mnoho kulturních a společenských akcí. Čtyřikrát byla jmenována irskou univerzitou roku podle listu Sunday Times.

Cork se v druhé polovině dvacátého století velmi rozrůstal a proto se začal rozšiřovat i jeho kampus, který nyní obsahuje mnoho moderních budov, které rozhodně stojí za vidění.  

názor studenta

UCC má super sportovní komplex, který je pro všechny studenty zdarma (různé týmy míčových sportů, lekce jógy či kickboxu nebo sauna a bazén) a hlavně nádherný kampus, hlavní budova jak z Harryho Pottera :-) 

Zuzana

poznejte kampus v Corku

O CORKU

Cork je druhé největší město v Irsku, má 126 000 obyvatel a nachází se na jižním cípu ostrova. Jeno anglický název je odvozen z irského výrazu corcach, což znamená bažina, tím se ale nenechte odradit, je to krásné město s bohatou historií, která sahá až do časů Keltů. Najdete tu množství kulturních památek, jako je červené opatství, pevnost Elizabeth Fort nebo hrad Blackrock.

Cork je hlavním městem irské gastronomie. Obklopuje jej úrodná, zemědělská půda, na okolních kopcích se líně povalují krávy a ovce v početných stádech. Pravidelně se tu pořádají farmářské trhy s čerstvými potravinami. Čerstvé potraviny můžete pořídit také na místním městském tržišti, kde v historických kulisách nabízejí své zboží řezníci i farmáři.

zdroj: UCD

Cork bývá přezdíván „město rebelů“ protože hrál zásadní roli při irském boji o nezávislost po první světové válce, někdy je proto označován i jako „skutečné hlavní město Irska“. Místní jsou pyšní také na svůj fotbalový tým, který si v historii ostrovní ligy vůbec nevedl špatně.  Cork je přátelské město, které se stále vyvíjí a rozrůstá. Najdete tu útulné kavárny a restaurace, samozřejmě tradiční puby, městské parky, kde místní s oblibou a v hojném počtu relaxují (když vykoukne sluníčko) i malé obchůdky se všemi druhy zboží a služeb, které mají hrdou tradici a vyjímají se na každé pohlednici.

Po městě se většinou snadno dopravíte po svých, pro delší cestu je možné využít místní autobusy MHD, které vás s Leap card vyjdou levněji.

ucc logo.jpg

stát

požadovaný jazyk

výše stipendia

angličtina

519

euro

(od ZS 20/21) 

Irsko

studentů

%

zahraničních

postavení

v žebříčku QS 

rok založení

měna

15 412

18

310

1849

Euro

Na tuto univerzitu mohou aktuálně vyrazit studenti: PF, FF (Ústav pro archeologii, Ústav anglofonních literatur a kultur).. Další informace získáte na svých fakultách 

KAM DÁL?

International Office, University of Cork

Roseleigh, Western Road, Cork, T12 R229

univerzitní linka: +353 (0)21 490 3000

web: https://www.ucc.ie/en/international/

Univerizta na sociálních sítích

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

ZAUJALo TĚ  IRSKO? KONTAKTUJ

SVÉHO KOORDINÁTORA 

PŘEJÍT DO KONTAKTŮ
IRSKO.png

PROZKOUMEJ TAKÉ...

Neodpovídá univerzita zcela tvým představám?

Nevadí, máme tady spoustu dalších adeptů: