Návrh bez názvu.png
3.png
Návrh bez názvu.png

Přidej se k nám!

2.png
logo ve zkutem krouzku.png
4.png

Jsme Charles Abroad z Karlovky a naším cílem je motivovat spolužáky, aby se odhodlali k jednomu z největších dobrodružství ve svém životě – vyrazili na Erasmus.

Na naší alma mater vyrazí na Erasmus každým rokem okolo 1200 studentů. To sice vypadá jako slušné číslo, ale vzhledem k tomu, že studentů Karlovy univerzity je okolo padesáti tisíc, znamená to, že „jen“ dvě procenta z nás každý rok vyráží v rámci Erasmu na zkušenou po Evropských vysokých školách. Věříme, že potenciál je výš a chceme společně tohle číslo zvednout!

 

Zkušenost je nepřenositelná. Přesto je to právě zkušenost kamarádů, sourozenců a známých tím, co nás většinou ovlivňuje nejvíc. Studenti, kteří na Erasmus nakonec skutečně vyrazili, mají často ve svém okolí někoho, kdo jim o něm vyprávěl a kdo svůj zážitek pravidelně dávkoval na Instagram, rozhovory s ním (nebo s ní) nakonec vždycky, nějakým záhadným způsobem končí veselou historkou z výjezdu – ať už jde o zahraniční politiku nebo mycí prostředky. Udělejme si schválně malou anketu, jak to bylo u tebe:

20210220-IMG_7151.jpg

 • …spojuje studenty všech fakult – smlouvu na Erasmus s konkrétní univerzitou má téměř vždy více fakult, a i když na své fakultě nenajdeš absolventa, který by ti mohl poradit, jinde jich možná budou desítky.

 • …je originální nevíme o žádné jiné české vysoké škole, která by se pustila do projektu propagace Erasmu v podobném rozsahu. Pokud o nějakém víš, napiš nám a my tuhle nabubřelou frázi hned stáhneme :)

 • …je studentský a tudíž neformální – k tématu přistupujeme ze studentského pohledu. Píšeme a mluvíme, jak je nám přirozené a totéž umožňujeme všem participantům.

 • …někdy povrchní. Smyslem Erasmu je hlavně studium a rozvoj akademických dovedností. I přesto někdy mluvíme o výletech, plážích, jazycích, kolejích, „místňácích“ a o penězích. Protože to k tomu patří.

Charles Abroad...

invers-žlutý-compressor.png
Návrh bez názvu.png

Chceme jsme nabídnout místo, kde budou moci studenti sdílet své zkušenosti, zážitky a tipy, které bude nabité informacemi, plné fotografií z celé Evropy a jednou možná z celého světa. A které se pokusí předat tu nepřenositelnou zkušenost a čistou radost z nezávislosti, poznávání a zkoušení nových věcí.

Návrh bez názvu (1).png

Kdo za tím stojí?

Charles Abroad je oficiální projekt Zahraničního odboru rektorátu Univerzity Karlovy. Ten poskytuje zázemí, vytváří a spravuje web, připravuje obsah na sociální sítě, zkrátka celého Charlese zastřešuje. To nejdůležitější, tedy obsah, ale dodávají studenti aktuálně máme více než 70 aktivních spolupracovníků – rádců, autorů blogu, přispívatelů do Katalogu univerzit, dalších zhruba 80 nám dodalo informace nebo fotografie jednorázově. A bude nám ctí mít o jednoho více – mrk mrk.

Charles je rozdělen do tří tematických částí, které jsou ale silně propojené. Říkáme jim tři koruny:

logo-v-červeném-kroužku-compressor.png

katalog univerzit

Interaktivní katalog partnerských univerzit obsahuje informace nejen o dané škole, ale také o městě, kde leží, o ubytování a o finanční stránce pobytu. K dispozici jsou filtry, které umožní jednodušší výběr.

Postupně přidáváme stále nové univerzity a vybíráme si především takové, které mají smlouvy s větším počtem fakult a které jsou zvláště zajímavé nebo neprávem přehlížené. A jednou, možná, tohle veledílo obsáhne každou univerzitu, která je studentům na UK k dispozici.

logo-ve-zkutem-krouzku-compressor.png

bloger zone

Studentská část – srdce Charles Abroad. Obsahuje profily absolventů Erasmu, blog, podcasty, fotogalerii a kluby. Poslední dvě součásti jsme přidali teprve nedávno a pokoušíme se je rozvíjet. Věříme, že právě kluby mohou mít obrovský potenciál. 
Bloger zone ti nabízí nekonečné možnosti realizace. Podívej se, do čeho všeho se lze v rámci Charles Abroad zapojit a třeba si vybereš i pro sebe aktivitu, která by tě bavila :) 

logo-mod.-krouzek-compressor.png

infoportál

Infoportál mají na triku především zaměstnanci Karlovky. Najdeš tady interaktivní prezentaci průběhu Erasmu krok za krokem, záznamy seminářů a kontakty na koordinátory včetně odkazů na fakultní weby věnované Erasmu. Na Inportálu se dál intenzivně pracuje, chystáme obsáhlé erasmové FAQ, nebo články o jednotlivých součástech výběrového řízení, na kterých spolupracujeme přímo s fakultními katederními koordinátory.

Chceš se stát autorem?

Pokud se chystáš na Erasmus, aktuálně na něm jsi nebo už ses vrátil(a) – a nezáleží na tom jestli před měsícem nebo před dvěma lety, pak jsi náš člověk. Moc rádi tě v projektu uvítáme. Můžeš se věnovat následujícím aktivitám:

 

 • Psát blog

 • Natočit s námi podcast

 • Sdílet své fotografie v pobytu

 • Angažovat se v klubech nebo založit svůj vlastní

 • Chatovat s uchazeči o Erasmus a odpovídat na jejich dotazy

 • Vytvořit profil své univerzity (honorováno stipendiem)

Pruhlednastarazluta.png

Jaký na to?

1) Nejprve je třeba si založit uživatelský účet.

Při registraci zaškrtni, že se registruješ jako bloger/ka.

Nezapomeň nastavit profil jako veřejný.

Pruhledna stara zluta blog.png

2) Do tří pracovních dnů ti přidělíme blogerská práva

Především práva psát na blog a získáš odznak blogera, abys byl/a snadno k poznání mezi ostatními uživateli. Zároveň získáš přístup do Bloger only sekce, což je takový náš Charlesovský intranet. Máme ho teprve chvilku, ale pořád na něm pracujeme. Zatímco čekáš na přidělení práv, nezapomeň:

 • Napsat na svůj uživatelský profil něco o sobě. Text můžeš vyšperkovat fotografiemi a videi.

 • Vyplnit svůj veřejný blogerský profil. To je profil, který uvidí i nepřihlášení uživatelé a který se bude zobrazovat pod univerzitami v katalogu.

3) A co pak?

 

Publikuj na blogu

Jakmile získáš publikační práva k blogu, v tvé uživatelské sekci se objeví nové záložky – „blog-moje příspěvky“ (veřejná část, kterou uvidí ostatní uživatelé, kteří navštíví tvůj profil) a „blog-koncepty“(ta je jen tvoje, můžeš si zde ukládat i rozpracované texty než je publikuješ).

 

Kluby

Kluby může zakládat každý přihlášený uživatel – jak studenti, kteří se na Erasmus chystají, tak absolventi. V klubu je možné diskutovat, vkládat ankety, videa i fotografie. Považujeme je za užitečný nástroj k propojení zájemců o Erasmus s absolventy. Díky jednoduchému sytému zakládání a zprávy je možné založit si klub jen pro jednu zemi/oblast nebo pro jeden ročník výjezdu.

 

Galerie z cest

Je to jednoduché: stačí vzít mobilní telefon, označit fotografie, které chceš nahrát a odeslat je na server. V galerii si je pak můžeš otevřít a doplnit o popisky a dát tak studentům vědět, jaké místo zrovna obdivují. Tvé fotky zobrazí na tvém profilu v sekci fotografie, která je veřejná a také ve společné galerii všech blogerů.

 

Podcasty

Jakmile to pandemická situace dovolí, začneme znovu nahrávat podcasty s absolventy Erasmu. Pokud chceš svůj příběh šířit i prostřednictvím audia, stačí se přihlásit prostřednictvím objednávkového formuláře na určitý datum. O spuštění přihlašování vždy blogery informujeme mailem a v intranetu.

logo.png
Pruhlednastarazluta.png
Pruhledna stara zluta blog.png
logo.png