top of page

SLOVO VEDOUCÍHO

ODBORU ZAHRANIČNÍCH VZTAHŮ RUK  

Předním úkolem Odboru zahraničních vztahů je podpora internacionalizace univerzity a univerzitního prostředí. Zvyšování zájmu studentů Univerzity Karlovy o mobilitu do zahraničí na jednu z našich partnerských univerzit, jsem vždycky vnímal jako jeden ze svých předních úkolů na pozici vedoucího. Věřím totiž tomu, že Univerzita Karlova se může pochlubit velmi kvalitními zahraničními partnery, stejně jako tomu, že studenta podobný zážitek velice obohatí. Měl jsem delší dobu vizi jakéhosi online katalogu jednotlivých možností výjezdů do zahraničí, který by byl moderní a pro naše studenty interaktivní. Projekt Charles Abroad vzešel z tohoto

přímočarého nápadu a - nikoliv již mou zásluhou – se rozrostl do naprosto moderně pojatého a interaktivního prostředí, kde naši studenti mohou sdílet příběhy, zážitky, fotky i další věci ze svých výjezdů do zahraničí. Pevně věřím v budoucnost tohoto projektu a doufám, že i moji kolegové na fakultách a studenti budou sdílet moje přesvědčení ohledně velikého potenciálu projektu Charles Abroad.

 

Vratislav Kozák

Vedoucí Odboru zahraničních vztahů

Rektorát Univerzity Karlovy

KDO JSOU CHARLES ABROAD

Kopie návrhu Přidat nadpis (1).png

Skupina studentů a absolventů, kteří se odhodlali udělat velký krok. Vystoupili ze své komfortní zóny a pustil se do nového dobrodružství. A to ne jednou, ale hned dvakrát – poprvé, když si zabalili kufry a vyrazili studovat do nové, pro ně zatím neznámé země, a podruhé, když o tom začali referovat pro všechny své spolužáky.

Charles získávali a získávají nejen nové vědomosti na nové škole, ale hlavně zkušenosti s novou kulturou, novými zvyky. Zároveň sami šíří povědomí o naší zemi a Alma mater. Věřím, že až je tady na webu, nebo při nějakém tom "offline" setkání poznáte, budete si jistí, stejně jako já, že byste těžko hledali lepší reprezentanty.

 

Na úplném začátku tohoto projektu jsem si byla jistá, že bez opravdu šikovných a obětavých studentů nemáme šanci dát ho dohromady a přiznám se, že jsem z toho měla trochu strach. Ale reakce, které přišly, předčily i má nejoptimističtější očekávání. Dáváme spolu dohromady obsah, který, jak věříme, může pomoci každému z vás při vašem rozhodování, zda vyjet nebo nevyjet, a kam se vypravit. Nebudeme zastírat, že vás k tomu výjezdu chceme trochu pošťouchnout. Charles Abroad si totiž od téhle práce slibují hlavně to, že podobnou zkušenost jako oni získá co nejvíc jejich spolužáků.

Anna Vovsová

Koordinátorka projektu

NAŠE PROJEKTY

logo-ve-zkutem-krouzku-compressor.png

BLOG

logo-v-červeném-kroužku-compressor.png

KATALOG 

UNIVERZIT

logo-mod.-krouzek-compressor.png

INFO

PORTAL

univerzity (1).png
Návrh bez názvu (2).png

CHARLES

PODCAST

KONTAKT

MÁTE DOTAZ, PŘÁNÍ, KRITIKU? NAPIŠTE NÁM

Děkujeme za zprávu, ozveme se vám co nejdříve.

reklama-compressor.png

Chceš se stát naším blogerem nebo blogerkou? Klikni pro více informací

bottom of page