top of page
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png
7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

author

Martina Zelená

Martina

faculty

Fakulta humanitních stu

academic year of the stay

2024/2025

Máš otázku? Kontaktuj mě!

Logo-reprezentacni-vertikalni_CZ_hd.png

email:

Martina is available on social networks:

Instagram-Color-Round-Logo-PNG.png
4.jpg
93e3223cdf6b2877915489252d564f04.png
Návrh bez názvu (26).png
7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

author

Martina

faculty

Fakulta humanitních stu

academic year of the stay

2024/2025

Logo-reprezentacni-vertikalni_CZ_hd.png

University of Copenhagen

traineeship

study stay

short-term mobility

other

How does Martina rate their stay?

university

average rating is 5 out of 5

city

average rating is 5 out of 5

accommodation

average rating is 4 out of 5

financial demands

average rating is 3 out of 5

about university | organisation

What made your university special? What were the facilities where you studied and the university equipment like?
S univerzitou jsem byla maximálně spokojená! Po roce tady silně zvažuji, že bych tu pokračovala na doktorát :)

KU, konkrétně má fakulta humanitních studií, má dobře zorganizovaný orientační program hned na začátku semestru- byly to asi 3 dny během, kterých se erasmus studenti seznámili s univerzitou, kampusem i ostatními studenty.

Všechny kurzy jsem měla na South Campus, což je skvělý prostor, kde je spoustu míst pro socializaci nebo studium- kavárny, studentské bary, knihovna, dvě kantýny (obědy jsou tam docela dostupné, já se vždy vešla tak do 30DKK a je to vše vegetarianské a většinou i veganské).
What is the first thing that comes to mind when you think about your "adoptive" university? What made it special? What were the premises where you studied and the university facilities like?
Na mé fakultě byly semestry uspořádány klasicky jako na FHS- zkoušky na konci každého semestru během období, kdy už výuka neprobíhá. Měla jsem tu zkoušky pouze formou eseje či ústíního zkoušení.

Velký rozdíl je rozhodně kreditové ohodnocení kurzů. Je povoleno max 30ETCS za jeden semestr s tím že většina kurzů má 15 kreditů. Takže jsem během semestru měla pouze 2 kurzy, ale zase to bylo určitě časově náročnější (např 2x týdně po 3h). Samozřejmě hodně čtení, ale dá se to zvládnout.

Další hlavní rozdíl je to, že kurzy (alespoň ty, které jsem navštěvovala já) byly hodně postavené na diskuzích. Vztah s učitelem je hodně přátelský- je tu běžné, že učitele oslovují křestním jménem. Moje konkrétní zkušenost je taková, že všichni učitelé byli maximálně ochotní kdykoliv konzultovat a vysvětlit vše co nebylo jasné.
What is student life like at university?
KU pořádá spoustu různých zajímavých akcí- od konferencí přes různé zajímavé semináře až po KU fest na konci letního semestru, kde jsem já sama dobrovolničila a byla to fajn zkušenost, kde jsem se seznámila s dalšími studenty.

Vím, že je tu možnost si zapsat kurz Danish Culture, který je právě o seznamování se s kulturou země. Já jsem si ho nezapsala ani jeden ze semestr, ale slyšela jsem, že je to zajímavé a nenáročné na atest.
Did you study in English or in the language of the host country? What language requirements does the university have?
100% v angličtině. Jazyk nebyl vůbec problém, protože v Dánsku (obzvlášť v Kodani) anglicky umí téměř každý. Na univerzitě je navíc velké procento mezinárodních studentů, kteří studují celý program a ne jen erasmus.

Během kurzů jsem buď byla ve složení čistě erasmus studentů nebo mix studentů erasmus/full degree, kdy tam bylo více mezinárodních studentů, takže se vždy mluvilo anglicky. Jediný kurz jsem měla ve složení já a zbytek studentů z Dánska- i tehdy se mi ale všichni přizpůsobili a mluvili v angličtině.

about the city

What was your impression of the city? How would you describe it? What is interesting to see here?
Kodaň je město, kde si upřímně dokážu představit žít dlouhodobě. Je snadné se tu kdekoliv domluvit anglicky a zároveň je tu možnost kurzů dánštiny zdarma- moc doporučuji! Jsou tu super podmínky na ježdění na kole- všude vyznačené pruhy, žádné kopce..možná ten vítr je někdy troch problém :D Je to zároveň město plně kultury- spousta konzertů, výstav, muzeí, spolků, festivalů,...

Kodaň, a obecně Dánsko, je hodně pro-dobrovolnický - což je super způsob, jak se začlenit do společnosti a nebo ušetřit. Například můžete dobrovolničit v baru Studenterhuset (stačí cca 2-3 směny po 4 hodinách za měsíc myslím- a dostanete spoustu slev a výhod a současně se stanete součástí komunity tam). Další možností jsou festivaly (Distortion, Roskilde,..) - tam je opět benefit sociální i finanční (často vstup zdarma na festival). A je tu spousta dalších možností- stačí se porozhlédnout :)

TOP 10 random míst: Studenterhuset, Folkehuset Absalon, Café MoonFisher, Hangaren, DriftRadio, Reffen, Sohesten,Vester Vov Vov, Copenhagen Boulders Sydhavn, BlackDiamond

about finances

In your experience, how far does the scholarship go? What percentage of your expenses did it cover? What is your opinion on prices in the country in general?
Stipendium mi nepokrylo ani ubytování au... Kodaň je hodně drahá- ubytování, restaurace, pivo, kluby,... ale zase je to fakt super :D Když si tu najdete práci, tak se to dá zvládnout. Já měla to štěstí, že jsem měla remote job v Praze a měla jsem pořád příjem. Pokud si najdete práci tady tak vám sice kolem 50% zdaní, ale zase jsou to fajn platy.
Please advise your classmates on how to save money—Where to shop? What services can be used to save money?
Dobrovolničení- viz otázka 5.

TooGoodToGo!!! v Dánsku je to opravdu výhodné a ušetřila jsem na tom hodně. Moji kamarádi taky chodili prohledávat popelnice a prý je to ráj- já jsem si ale vystačila s toogoodtogo hahah

Jezděte hlavně na kole, klasika- buď si pronajmout Swapfiets nebo si koupit secondhand a pak prodat.

Dělejte si cute večeře s kamarádama doma spíš než chodit do restaruací :D

about accommodation

What type of accommodation did you choose? Would you recommend it to others? If not, what type of accommodation do you think is best based on your experience (dormitory, private apartment, private dormitory, shared room, etc.)?
Já jsem si pronajala pokoj na koleji od HousingFoundation. Konkrétně jsem byla v Signalhuset. Je to trochu z centra ale zase máte hned po ruce metro, vlak, obchoďák Fields, 14 minut na kole na boulder, 20 minut na kole do centra, 12 min na kole do kampusu.

Já s kolejí měla super zkušenost- vždy jsem měla štěstí na spolubydlící a je to super možnost jak se seznámit obecně. Je tu prádelna v ceně pokoje. Je to čistý a vybavený. Když údržbáře odchytnete na pauze na cigaro, tak vám i něco opraví.

about experiences

Did you use your stay to travel around the country/Europe? What are your best travel experiences? What would you not recommend?
Do okolních zemí jsem moc necestovala- upřímně tight budget, který jsem tu měla mi to moc nedovoloval. Ale na druhou stranu můj pohled je trochu jiný než mých spoluerasmových kamarádů z míst jako Nový Zéland nebo Egypt, pro které to bylo teď nebo nikdy.

Language and culture: what cultural differences did you notice? How did you cope with the national language? Was it also the language of your studies? Do you feel that your language skills improved during your stay?
Dánština viz otázka 5.
Ale kurzy nepotřebujete- fakt tady mluví anglicky každý, protože je jim jasné, že by jim nikdo nerozuměl :D

Určitě jsem se posunula v angličtině! Ačkoliv na FHS a obecně čtu hodně textu v angličtině, tak to rozhodně není to stejné jako chodit na semináře v aj, psát eseje a bait se 24/7. Mám z toho radost a rozhodně by mě nenapadlo pokračovat ve studiu v zahraničí nebýt erasmu.

about experiences

Did you use Erasmus stay to travel around your country/Europe? What are your best travel experiences? What would you not recommend?
Language and culture: what cultural differences did you notice? How did you cope with the national language? Was it also the language of your studies? Do you feel that your language skills improved during your stay?
Nenastala situace kdy by to bylo potřeba
Did you use Erasmus stay to travel around your country/Europe? What are your best travel experiences? What would you not recommend?

final rating

Why here? What makes this location special? Why would you send your friends to your country/city?

live-saving tips

If I went again, I would definitely remember to pack...
king charles-03_edited_edited.png
Before leaving, I would like to know that...
9EEACAE1-B502-49E8-A2CF-1D0826E096D5.png
What surprised me most was that...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
The hardest thing for me was...
E0C038A5-C0FE-464B-BED6-8D0C805D3F3C.png

gallery

Návrh bez názvu (41).png

Did this survey help you? Like it and move it up the list!

1

Rate this survey!

How would you rate the report?

rate this survey

Check out reports from other authors about:

University of Copenhagen

Během stáže jsem se pohybovala pouze po jednom oddělení velké psychiatrické nemocnice na okraji Kodaně. Nicméně nemocnice byla velmi pěkně koncipována, bylo v ní spousta zeleně a skvělá jídelna, kde jedli pacienti a zaměstnanci společně.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Klára

moderní, bohatá, prostorná, kampus měl asi 20 krásných budov a vlastní parčík s jezírkem, člověk se cítil jak ve futuristickém resortu, nebo na nějakém hi-tech letišti / v obchoďáku, spousta místa na studium, zásuvky, bistra, bary, knihovna, vše fungovalo, všichni byli ochotní a milí, prostor pro ko...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

David

Je to obrovská škola rozložená do několika kampusů po celém městě. Některé sídlí v moderních budovách, některé zase v historických. Vše je skvěle zorganizované a vybavené. Je to spousta místa pro studium, různé koutky pro skupinové i samostatné studium, studentské kavárny přímo na kampusu hned vedle...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Vít

Fakulta sociálních věd na kodaňské univerzitě je velký historický kampus. Skvělé bylo, že byl hned naproti hradu Rosenborg, takže v centru - neměla jsem sem daleko. Kampus má i dvě menzy, studentské kavárny a hezké vnitrobloky. Ze začátku je trochu složitější se zde zorientovat, ale jde to.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Michaela

Určitě se mi vybaví kontrast historie a moderního vybavení. Sociální vědy jsou na KU vyučovány v prostorách bývalé městské nemocnice v centru Kodaně, tudíž z ulice vypadá kampus velice historicky. Učebny jsou ale vybaveny moderně, menší vyučovací třídy (cca pro 30 studentů) bych přirovnal k učebnám ...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Michal

Prostory KU jsou pomerně zajímavé, neboť budova je stará nemocnice. Výhodou je, že prostory univerzity jsou poměrně velké a na kampusu jsou parky, které jsou během léta velmi oblíbené. Nicméně nevýhodou je, že kantýny na oběd (2/3) jsou v podzemí budovy, a tak ve vás nezanechají úplně nejpříjemnější...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Marek

Univerzita má několik kampusů různě po Kodani. Já jsem studovala v jižním kampusu (na Islands Brygge), který je krásný a moderní. Bylo zde spoustu prostoru pro studium, posezení, kaváren, studentských spolků. Vybavení taky velice moderní a designové.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Markéta

Kodaňaská univerzita je unikátním prostorem pro studenty, je velmi english friendly a zahraniční studenti zde mají hodně možností. Budovy jsou jak staré, tak nové. Prostředí je velmi příjemné, je rozdělena do několika kampusů. North Campus s přídovědeckou fakultou má i zajímavé venkovní prostory.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Barbora

Škola je rozprostřená po celém městě a je moderně vybavená. Mnoho fakult má v budově přímo jídelnu, která většinou nabízí pravidelně vegetariánské a veganské jídlo.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Jana

Univerzita má několik kampusů rozmístěných po celém městě. Prostory jsou převážně moderní. Uvnitř téměř každé budovy je jídelna, kavárna a studovna. V okolí často park a zahrady.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Lucie

Univerzita má několik kampusů po celém městě. Můj kampus (CSS - City Campus) byl v budově staré nemocnice v v centru města, takže bylo skvělé si po přednáškách užít času na kampusu i procházek v okolí. Do školy jsem jezdila pokaždé na kole, stejně jako většina Dánů, což se stalou jedou z mých nejobl...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Tereza

Jako první mě napadnou moderní laboratoře a přátelská atmosféra Kodaňské univerzity. Prostory byly skvěle vybavené a přístup k technologiím byl velmi dobrý. Učitelé byli velmi vstřícní a oslovovali jsme se křestními jmény, což vytvořilo od začátku příjemnou atmosféru. Velkou část semestru jsem stráv...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Simona

It was a former hospital building and one could tell. On the surface, it was a lovely university campus but a lot of activities - eating, socializing, even some classes - happened below ground that connected the different buildings.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Martin

When it comes to the University of Copenhagen, the first thing that comes to my mind is the student organizations. The University of Copenhagen is composed of buildings from different faculties scattered throughout the city, which is quite similar to the structure of our own university. In such a la...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Tong

The university campus is situated a bit outside the city center but easily reachable. The whole area is pretty modern as well as the campus which is provided with modern classrooms, all gender facilities, study rooms with modern equipment, a canteen with all diet options and a space where students c...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Daniela

Všem na univerzitě velké díky za jejich součinnost, milé a vstřícné jednání. Měla jsem k dispozici vlastní studijní místnost (s krásným výhledem do atria školy a s kuchyňkou hned vedle), na klíčích byl také kod od budovy, takže jsem mohla zůstat i po "oficiální" hodinách (v Kodani se fakulta uzavírá...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Monika

Velké možností, pestrý výběr předmětů, ochotní učitelé

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Andrea

Fakulta univerzity (South Campus) byla velká a moderní s dobrou knihovnou. Erasmus+ studenti ale měli výuku úplně v zadní části, což nás jakoby oddělovalo od zbytku studentstva. Navíc v posledních týdnech našli v naší budově plíseň, tak jsme měli zbylé hodiny online.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Klára

Když se řekne Kodaňská univerzita nebo institut Nielse Bohra, nejen mně se vybaví slavná historie vzniku kvantové mechaniky.

Mé adoptivní pracoviště bylo umístěné v nové moderní budově. Chybí zde akorát kantýna, takže u společného oběda si každý vytáhne svojí krabičku.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Filip

Jako první si vybavím své kolegy, se kterými jsem na místě pracoval. Navázali jsme úspěšnou spolupráci, a mně tak vzpomínka na Kodaňskou univerzitu připomíná, že mám i nadále na čem pracovat :)

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Filip

Krásný kampus, studentské zázemí (bary, kavárny, jídelna s vegetariánským výběrem, levné kafe), místo na chodbách a v knihovnách.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Ondřej

V mnoha ohledech (přístup vyučujících, způsob vyučování, rozvržení předmětů...) mi UCPH připomínala Univerzitu Karlovu. Nejlepším zážitkem ale byly prostory univerzity, které byly poměrně nové. Celý kampus byl skvěle architektonicky řešený a prostory byly velmi příjemné. Mohla jsem si vybrat z mnoha...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Markéta

Výuka prebiehala v jednom z troch kampusov. Budovy boli veľmi pekné s dobrým vybavením. Vonku boli priestory prispôsobené na oddych či štúdium, veľa ľudí trávilo čas medzi prednáškami vonku.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Natália

pěkné studentské prostory a zázemí

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Helena

Vše fungovalo jak má. Prostory pro studium byly útulné, jelikož se jednalo o historickou budovu kampusu, ale zároveň bylo vše moderní po technické stránce.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

David

V Kodani som nemala jedinú zlú skúsenosť s učiteľmi (spolužiakmi a ľudmi celkovo). Káždá hodina začínala na minútu presne, hodiny boli vedené v priateľskej atmosfére, učitelia odpovedali rýchlo na maily a boli veľmi nápomocný.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Denisa

Kodaňská univerzita má hezké kampusy, vnitřní prostory jsou velmi příjemné a učebny standardně moderní.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Marek

Kodaňskou univerzitu tvoří několik kampusů perfektně zařízených pro potřeby studentů.

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Lada

Mou "adoptivní" univerzitou byla University of Copenhagen a musím říct, že jsem se svým výběrem velmi spokojená. Jako první mě napadne její modernost a důraz na studenty. Já jsem totiž všechny své předměty měla na South Campus, který je moderní a prostorný, a opravdu se zde myslelo na studenty. Míst...

0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Diana

More reports from Dánsko

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png

Jul 30, 2026

University of Copenhagen

Kodaň

author:

Tereza

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png

Jul 16, 2026

Velvyslanectví ČR v Kodani

Kodaň

author:

Jiří

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png

Jul 8, 2026

University of Copenhagen

Kodaň

author:

Michaela

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png

Jul 1, 2026

Danish Center for Healthservices Research

author:

Kateřina

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png

May 29, 2026

University of Aarhus

Aarhus

author:

Magdalena

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png

Mar 31, 2026

Universidad Nacional del Sur

Bahía Blanca

author:

K

ERASMUS+

INTER-UNIVERSITY AND FACULTY AGREEMENTS

4EU+ ALLIANCE

OTHER MOBILITY PROGRAMMES

image_preview.png

Have a question or comment? Write to us!

​Thank you for your message, we will get back to you soon :)

The project is carried out under the auspices of the International Relations Office

at Charles University

info@charlesabroad.cz

You can also write to us on socials: facebook or instagram

UK-logo-specialni-EN_hd.jpg
bottom of page