top of page

University of Ljubljana

4.png

Ljubljana

University of Ljubljana

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

12 závěrečných zpráv

55

Průměrné hodnocení univerzity:

4.58

Daniel

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita v Lublani je hezká a moderní. Fakulta sociálních věd sídlí v poměrně nové budově kousek od dalších fakult, takže je jednoduché se potkávat s dalšími studenty (třeba v jedné ze dvou kaváren nebo suprovém bistru, které má stálou nabídku i jídla jako v menze). Líbily se mi i prostory pro studenty - knihovna, gauče, balkón, místnosti pro skupinové práce atd.

Adam

průměrné hodnocení je 4 z 5

Místní farmaceutická fakulta byla velmi prostorná a laboratoře vypadaly poměrně nově.

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Univerzita byla velmi přívětivým místem. Má 25 fakult, ve Slovinsku je největší, ale na Evropské poměry malá s cca 40 000 studenty. Univerzita je velmi kvalitní a na vysoké úrovni. Zároveň je velmi přátelská a otevřená. Některé prostory jsou starší, ale nabízí i plně moderní prostory.

Dorotea

průměrné hodnocení je 5 z 5

Během procházek Lublaní jsem na univerzitu narážela téměř na každém kroku. Její fakulty, departmenty a pracoviště jsou rozesety po celém městě. Někdy se jedná o skutečně historické budovy, jindy o moderní novostavby.

Já jsem studovala na tamní Filozofické fakultě na departmentu kulturní antropologie, který byl vzdálený ani ne 10 min jízdy na kole od hlavní fakultní budovy. Hodně času jsem strávila v knihovnách - každý obor má svoji útulnou knihovničku. Bavilo mě objevovat jejich kouzlo. V každé byla trochu jiná atmosféra.

Je to sice detail, ale jako matku malého dítěte mě velmi mile překvapilo, že místní univerzitní záchody zahrnovaly i přebalovací pulty nebo takovou maličkost, jako jsou dámské hygienické potřeby.

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Právnická fakulta univerzity v Lublani na mě působila velmi příjemně, i přestože jsem měla velký počet seminářů v jejím podzemí, prostory byly nové a dobře vybavené. Samotná fakulta je přímo v centru, takže má perfektní dostupnost.

Albert

průměrné hodnocení je 4 z 5

Podmínky byly kvůli pandemii provizorní, výuka byla většinou hybridní či distanční. Vyučující udělali, co bylo v jejich silách, a semestr bych zhodnotil jako užitečný.

Simona

průměrné hodnocení je 5 z 5

Scenéria ,,Matičky" univerzity a hradu.... To je prvá vec, ktorú si s láskou predstavím pri spomienke na môj študijný pobyt v Ljubljane. Tento krásny obraz som mala pred sebou každý deň cestou na Farmaceutickú fakultu, ktorá bola od hlavnej budovy univerzity vzdialená necelých 5 min chôdze.

Svoje nezabudnuteľné 4 mesiace som strávila vo veľkom chemickom laboratóriu v starej budove fakulty s výhľadom do ulíc. Áno, šlo o katedru Farmacetickej chémie, kde je veľmi jednoduché zabaviť sa na celé dni. Moje dni boli veľmi pestré a taktiež plné nutného pohybu priamo v pracovnej dobe! Veľké laboratórium na prízemí som striedala s iným na treťom poschodí budovy, kde ma čakal najlepší kamoš - chirálne HPLC! Takže o svoju kondičku som rozhodne nemala obavy.

Večery som často trávila v národnej univerzitnej knižnici (NUK), do ktorej som sa zamilovala. Obrovská študovňa plná dreva a teplého svetla bol ako sen z Hogwarts!

Nela

průměrné hodnocení je 5 z 5

Velmi vstřícní a ochotní učitelé, kteří si s vámi píšou i o víkendu, nebo si s vámi zavolají, kdykoliv si s něčím nevíte rady. Moderní škola se světlými a skvěle vybavenými třídami.

Kateřina

průměrné hodnocení je 5 z 5

Pedagogická fakulta nebyla úplně moderní, řekla bych podobně jako v Praze, což samozřejmě ničemu nevadilo. Byla vybavena adekvátně, spíše menší, takže se tam člověk dobře orientoval. Hned v budově je menza, kde býval vcelku velký výběr a nahoře pěkná studovna s tichým oddílem. Výběr předmětů pro zahraniční studenty byl dle mého dostačující. Vyučující byli povětšinou milí a nápomocní. Pedagogická fakulta byla zhruba 10-15 minut od centra na kole, jezdí tam i přímý autobus.

Nikita

průměrné hodnocení je 4 z 5

Při vzpomínání na Univerzitu v Lublani, konkrétně katedru pedagogiky se mi první vybaví skvělý a milí učitelé, jejich osobní přístup a milá atmosféra. Všichni učitelé se nás snažili začlenit do běžného chodu univerzity a se vším nám vždy rádi poradili. Stejně tak studijní oddělení fungovalo výborně. Na univerzitě jsem se cítila vítána a věděla jsem, že pokud budu mít nějaký problém, vždy se najde někdo do mi s ním pomůže, ať už učitelé, studijní oddělení, či Slovinští studenti. Prostory univerzity jsou starší, třídy běžně vybavené a v prostorech budovy je školní menza.

Juraj

průměrné hodnocení je 4 z 5

Farmaceutická fakulta v Ljubljane je čo sa týka laboratórneho a prístrojového vybavenia veľmi podobná Farmaceutickej fakulte v Hradci Králové. Nachádza sa v blízkosti centra Ljubljany.

Lucie

průměrné hodnocení je 5 z 5

Při pomyšlení na Univerzitu v Lublani si vzpomenu na obrovské množství studentů, kteří studují na 25 fakultách. Velká část studentů je ze zahraničí, ať už na celé studium nebo v případě stáží a Erasmu. Fakulty jsou pohromadě na několika místech v městě, konkrétně Farmaceutická fakulta je pár minut od centra a asi 20 minut pěšky od nějvětšího komplexu kolejí ve městě. Jde o nádhernou budovu s moderním vybavením a spoustou prostor pro studenstký život.

000

město

město

finance

000

finance

ubytování

000

ubytování

a co další metriky?

12843130-A714-4176-A521-759A00DE1F81.png

další univerzity v zemi

University of Primorska

Koper

MFF, PřF, PedF, FF

detail

Faculty of Organisation Studies in Novo Mesto

Nova Gorica

FSV

detail

University of Maribor

Maribor

PedF, PřF, FF, 1.LF

detail

Polymer Technology College

Maribor

PřF

detail
bottom of page