top of page

University of Bergen

4.png

Bergen

C412B184-E4DB-46D1-8ECA-1D16F95568CB.png
University of Bergen

k této univerzitě v systému aktuálně vidím

6 závěrečných zpráv

28

Průměrné hodnocení univerzity:

nikdo zatím nehodnotil

Jakub

průměrné hodnocení je 5 z 5

Moderní vybavená univerzita připravená k přijímání jak místních tak zahraničních studentů.

Nikola

průměrné hodnocení je 5 z 5

Samotná universita se podobá Karlově. Je rozdělena na různé obory a její jednotlivé fakulty se pak nacházejí po celém městě. K universitě také patří různé studentské spolky a organizace, kam se jako student můžeš přihlásit a následně čerpat výhody. Jelikož jsem studovala sociologii, tak se vybavení moc nelišilo od toho, co máme v Praze. Klasické přednáškové místnosti s velkou kapacitou, které se střídají s menšími a osobnějšími prostory pro semináře. Část mojí výuky také probíhala v místním kině, kde se konaly některé přednášky. Nejsem si však jistá, jestli to je standard či pouze důsledek pandemie.

Barbara

průměrné hodnocení je 5 z 5

- Fadderuke - seznamovací týden, kde jsme byli začleněni mezi místní studenty
- Sportovní možnosti v rámci univerzity - bazén, posilovny, běhací skupinka,...
- Norština - možnost se rychle naučit cizí jazyk v dobré úrovni
- přístup vyučujících
- krásné moderní prostory

Barbora

průměrné hodnocení je 5 z 5

Letní semestr začíná již na začátku ledna, tudíž jsem měla zkouškové na Karlovce, které jsem si mohla udělat na dálku a zároveň začátek školy v Bergenu. Univerzita se nachází přímo v centru města a fakulty jsou od sebe v docházkové vzdálenosti. Prostory univerzity byly obdobné, jak je známe z našeho prostředí. Velmi mě ale překvapil fakt, že seminární místnosti byly také velmi často v podzemních prostorech. Každá fakulty měla svoji knihovnu, studovnu a zároveň cafeterii/menzu, kde bylo možné si dát teplý oběd za studentkou cenu!

Václav

průměrné hodnocení je 4 z 5

Univerzita je rozlezlá po celém centru města, které je ale velmi dobře průchozí pěšky a během pár minut jste prakticky kdekoliv. Sice jsem měl každou přednášku jinde, ale aspoň byl důvod si protáhnout nohy.

Co se týče vybavení a prostorů, tak bych nepovažoval univerzitu za ničím vyjímečnou. Ano, oproti našim Českým pohledům je tam toho spousta nového a moderního. Ale zároveň to není v tomto případě velmi do očí bijící rozdíl.

Kateřina

průměrné hodnocení je 4 z 5

Oproti MFF UK mi přišly požadavky na studenty poměrně mírné, ovšem můj pohled může být zkreslený výběrem předmětů. Ohledně fakultní budovy si vybavím velké akvárium ve studovně, příjemné prostředí a množství míst uzpůsobených k samostudiu.