top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Samantha Chvojková

Autor(ka):

fakulta:

Samantha

Chvojková

Pedagogická fakulta

rok výjezdu:

2022/2023

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Samantha je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Samantha

Pedagogická fakulta

2022/2023

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Avignon

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Samantha hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 3 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 1 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 2 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
První mě asi napadne hromada byrokracie a fajn učitelé. Čím byla výjimečná, mě úplně nenapadá, možná jen tím, že vstup do kampusu stále kontrolovali sekuriťáci. Ale kampus se mi celkově líbil moc.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Ano, mají více sjednocené hodnocení - v každém předmětu je potřeba získat celkem nadpoloviční počet bodů. U nás si každý učitel nastavuje podmínky a hranice sám (někdo chce 50 %, někdo 70 % apod.). Na druhou stranu náš SIS a naše administrativa jsou mnohem efektivnější a přehlednější. Přístup učitelů byl podobný jako u nás na fakultě. Akorát bych řekla, že tam probíhala víc diskuze během výuky než běžně u nás.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Občas se pořádají zajímavé akce, například byl eko den, během kterého bylo v kampusu několik stanovišť se soutěžemi zaměřenými na ekologické problémy. Volitelné předměty k dispozici jsou, ale osobně jsem neměla úplnou kliku na vyučující (ty hodiny byly dost pasivní, i když ke konci už to bylo lepší). Volnočasové aktivity byly, ale nebylo jich moc (ale to asi chápu, nebyla na nich vysoká účast).
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Komunikovala jsem obojím. Na univerzitě záleželo na konkrétním vyučujícím, ale obecně nebyl problém se domluvit.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Nejdřív v něm bylo hrozně špinavo, ale pak se to zlepšilo (asi kvůli turistům to vyčistili). Celkově město hezké - historické. Já asi ráda chodila do Jardin des Doms a potom přes řeku na břeh si sednout, je tam klid.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium by nějak vyšlo, kdybych se nerozhodla bydlet na kolejích Crous (konkrétně Garidelle) - jsou drahé, poměr kvalita - cena je opravdu k pláči. Chtějí po vás hromadu věcí, ale když máte nějaký problém, čekáte několik týdnů. Ve smlouvě napíší rozmezí nájmu, kde rozdíl nejnižší a nejvyšší ceny je přes 100 euro, přičemž finální cenu se dozvíte až po příjezdu (je to ta nejvyšší). Další z vymožeností Crousu v Avignonu je ta, že si musíte sami sjednat účet a zapnutí elektřiny (což trvá klidně i několik dní a musíte francouzské telefonní číslo, jinak se s vámi nechtějí bavit), přestože jim platíte přes 100 euro za poplatky, ve kterých je zahrnuta jen studená (občas narezlá) voda a úklid chodby (probíhající cca 2x do měsíce a to nepříliš pečlivě), což se opět dozvíte až po příjezdu. Nemluvě o tom, že platíte za minimálně 5 měsíců, přestože odjíždíte již po 4 (do bytů pak nemají problém strčit někoho nového, aby měli nájem zaplacený nadvakrát). Crous tedy rozhodně nemohu doporučit - vyšel draho a nic nebylo zařízené (i když v jiných městech je to prý lepší - v Avignonu bych se mu vyhla velkým obloukem - lepší jít kamkoliv jinam). Stipendium tedy vlastně padlo jen na náklady spojené s předraženým studentským bydlením.
Jinak co se týče cen, něco je levnější, něco dražší. Vzhledem k současné inflaci se to docela dorovnalo.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Nevím, já jsem bezlepek (což se ve Francii celkově moc nedá), takže jsem si přivezla suroviny z Česka a celou dobu jsem si vařila a kupovala jen ovoce, zeleninu a maso.
Jinak pokud chcete cestovat, doporučila bych Zou Pass za 90 euro pro jihovýchodní část Provence. Po cca 5-7 výletech se to zaplatí. Bacha teda na stávky a náhlé rušení vlaků, cesta nazpět se pak může o uber prodražit.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Crous (viz výše), samotný ubytování by nebylo tak hrozné, kdyby nebyla přestřelená cena a nebylo tolik problémů se zařizováním. Hledejte jinde. Měla jsem i díru ve střeše a za celou dobu pobytu včetně elektřiny jsem zaplatila kolem 2300 eur (stipendium bylo 2340). Plus kauce 245, na jejíž vrácení stále čekám.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Krásný je Roussillon a Grand canyon du Verdon (a celkově přírodní parky jsou krásné). Spousta historických měst je značně zachovalých, což je super.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Komunikovala jsem obojím. Na univerzitě záleželo na konkrétním vyučujícím, ale obecně nebyl problém se domluvit.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Nevím, já mám obecně ráda stará města.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
Teplejší oblečení a pevné nervy.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Studentské koleje nejsou vůbec levné a že tam není zařízená elektřina a teplá voda -> v konečné ceně je lepší a levnější privátní bydlení, kde vás aspoň nevodí za nos ohledně poplatků.
Nejvíc mě překvapilo, že...
Že Francouzi neumí udělat kafe a že obsahuje lepek (alergeny většinou nevypisují a když se zeptáte, tak neví).
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
Založit si účet u edf (elektřina) a být víc jak týden bez teplé vody v lednu (ohledně čehož jsem byla informována až na místě a pomoc ze strany zaměstnankyně koleje nulová).

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Avignon

Další zprávy z regionu Francie

bottom of page