top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Eliška Potocká

Autor(ka):

fakulta:

Eliška

Potocká

Fakulta sociálních věd

rok výjezdu:

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Eliška je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Eliška

Fakulta sociálních věd

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Toronto

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Eliška hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
University of Toronto představuje jednu z nejhezčích a nejhistoričtějších částí města. Její St. George kampus je plný nádherných starých budov, nachází se v samotném centru a je poměrně rozlehlý. Vybavení je vesměs moderní a škola nabízí kvalitní a někdy i známé profesory. Prostředí je díky velkému množství zahraničních studentů rozmanité a multikulturní.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Semestry se dělí jínak než u nás - mají tzv. podzimní (Fall) semestr od září do prosince a poté tzv. zimní (Winter) semestr od ledna do dubna. Způsob absolvování předmětů je pak individuální a požadavky jsou vždy vysvětleny na začátku semestru. V mém případě byla výuka poměrně dost zaměřená na zpracování velkého množství literatury, psaní různých prací nebo na debaty v rámci semináře.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Univerzita nabízí poměrně bohatý studentský život - je možnost vstoupit do studentského spolku, účastnit se různých sportovních nebo jiných volnočasových aktivit, které jsou v rámci univerzity většinou zdarma. Na začátku semestru jsou organizovány různé akce, kde se má student možnost se všemi dostupnými možnostmi dobře seznámit - možností je zde opravdu hodně. V nabídce je také několik předmětů, které se zaměřují na Kanadu a její historii.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Univerzita má určené jazykové požadavky pro přijetí, kdy je vyžadováno doložení nějakého testu: https://future.utoronto.ca/apply/english-language-requirements/. Studium probíhá klasicky v angličtině a vzhledem k tomu, že učitelé jsou zpravidla rodilí mluvčí, tak kladené požadavky při psaní prací nebo diskuzích v hodinách jsou obecně vyšší. U většiny výměnných studentů ovšem problém s jazykovou bariérou nebyl a profesoři jsou na studenty ze zahraničí zvyklí.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Toronto je velmi zajímavé kosmopolitní město, které nenabízí příliš historických památek. Je to největší město Kanady a je zde přítomno hodně kultur - v různých čtvrtích lze objevovat autentické kuchyně národnostních menšin. I když se jedná o město s velkým množstvím obyvatel, Toronto nepůsobí příliš rušně a záleží v jaké její čtvrti se právě nacházíte. Zejména v teplejším počasí doporučuji Harbourfront s výhledem na CN Tower.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Toronto je jedno z nejdražších měst v Kanadě a je tedy třeba počítat s poměrně vysokými cenami. Měla jsem to štěstí, že University of Toronto poskytovala také stipendium pro výměnné studenty z České republiky a celkově mi tedy pokrylo více než polovinu veškerých výdajů (i s cestováním).
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Obecně jsou ceny v Torontu vysoké, a to platí i při nákupu běžných potravin. Existují ovšem obchodyjako například Metro, kde je možné na nákupu ušetřit.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Můžete si přes systém univerzity zažádat o ubytování na kampusu, ale z mé zkušenosti je tato možnost rychle zabraná a ani se nejedná o levnou záležitost. Je tedy pravděpodobné hledání ubytování na vlastní pěst - já jsem nakonec vybrala pokoj ve sdíleném domě přes airbnb. Jinak také doporučuji sledovat různé skupiny na facebooku, kde se často ubytování pro studenty nabízí. Cena se často odvíjí od lokality, a tak doporučuji vybrat něco blízko stanice metra - St. George kampus je tím pádem poměrně snadno dostupný.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Z města je možné pořádat různé výlety do přírody nebo do menších měst, především podzim nabízí hodně pěknou krajinu a výhledy. Mohu doporučit Algonquin Park, kanadskou část Niagara Falls, Quebéc City nebo Montreal. Dále je také možné pořádat výlety do USA, takže pokud jsou prostředky a čas, tak je to skvělá příležitost se podívat například do New York City.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Univerzita má určené jazykové požadavky pro přijetí, kdy je vyžadováno doložení nějakého testu: https://future.utoronto.ca/apply/english-language-requirements/. Studium probíhá klasicky v angličtině a vzhledem k tomu, že učitelé jsou zpravidla rodilí mluvčí, tak kladené požadavky při psaní prací nebo diskuzích v hodinách jsou obecně vyšší. U většiny výměnných studentů ovšem problém s jazykovou bariérou nebyl a profesoři jsou na studenty ze zahraničí zvyklí.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Toronto je skvělá volba pro někoho, kdo chce studovat v anglicky mluvící zemi, zažít trochu té americké kultury a preferuje lehce rušnější ale stále přátelské prostředí. Přináší také dobrou možnost během pobytu vycestovat a poznat okolí. Zároveň je University of Toronto jedna z top škol, která nabízí skvělé prostory a zázemí.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
adaptér do zásuvky.
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
Toronto nepůsobí tolik rušně a chaoticky, jak se podle jeho počtu obyvatel může na první pohled zdát.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
skloubit někdy časově náročné studium a volnočasové aktivity.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Toronto

Další zprávy z regionu Kanada

zpět na katalo zpráv
bottom of page