top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Eliška Stříbrská

Autor(ka):

fakulta:

Eliška

Stříbrská

Přírodovědecká fakulta

rok výjezdu:

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Eliška je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Eliška

Přírodovědecká fakulta

logotyp fakulty rgb1 (3).png

University of Innsbruck

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Eliška hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 3 z 5

město

průměrné hodnocení je 5 z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 4 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 3 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Kvůli korona krizi byla většina hodin online, všechny přes Zoom. Pouze dvoje praktika jsem absolvovala offline. Přístup byl skvělý, velmi podrobné komentování, kvalitní praktika z vývojové biologie, velmi vstřícní učitelé, dobrá komunikace. Online praktika z biochemie byla velmi hektická, člověk si musel obstarat hodně surovin, návod nebyl dostatečně přehledný a časová náročnost byla vyšší, než bych očekávala.
Innsbruck je malé město, všuce se dá dostat pěšky, výhodou je mít kolo. Každodenní nádherné výhledy na hory (pokud je zrovna nepřikryje peřina mraků) je k nezaplacení a jedním z velkých bonusů návštěvy Innsbrucku.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Při praktických částech je velmi kladen důraz na kvalitní protokoly, kvalitní výstupy práce, dobrá práce s citačními servery. Semestr je organizovaný podobně jako na UK, průběh zkoušek odpovídal standartním postupům.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Univerzita poskytuje kurzy němčiny za nějaké kredity v rámci výuky, jsou velmi kvalitní a velmi přínosné, většina studentů bydlela na stejné koleji, jako já, takže bylo i jednodušší poznat lidi.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Některé bakalářské kurzy jsou v angličtině, ale je jich velmi mulo, většina je vedena v němčině, ale vyučující jsou otevření k individuálnímu vysvětlování v angličtině.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Poklidné studěntské město obklopené horami, uprostřed řeka, hodně běžců, krásné malinké náměstí s hromadou kaváren a knajp. Skvělá pizza v Krokodýlovi, prodejna Lindtu, nákupi v Hoferu se skvělými cenami.
Skvělé jsou výlety kolem města - Bergissel, Schloss Ambrass, Hungerburg.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Ceny v Rakousku jsou samozřejmě vyšší než u nás, ale rozdíl není extrémně markantní, pokud každý den neobědváte v restauraci a nekupujete si extra drahé potraviny, měsíční výdaje se dají porovnat s těmi v Praze. Stipendium mi pokrylo 70% výdajů, člověk musí počítat s hodně poplatky za ubytování, na úřadě za to, že tam budete trávit více jak 4 měsíce atd.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Předem si zjistit, co za obchody je kolem místa bydliště (nejlépe koleje) a po příjezdu si najít čas na obhlídku pro porovnání cen.
Najít si, kde a jak si tisknout dokumenty (!!!), jak se dostat do hor, na kolik vás vyjde lyžování na den a jak si obstarat kartičku na MHD. Nakupovat v second-handech (nejnejnejnejlepší je WAMS)
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Kolej Home4Students Höttinger Au 34 byla skvělou volbou, doporučují ale včasnou žádost o místo, bývá dost plno. Kolej je převážně erasmácká, minimálně se snaží erasmus studenty dávat na jedno patro. Společná kuchyňka je velká, ostatními ne moc využívaná, na střeše je terasa, od východu 20m řeka a 8 min chůze centrum.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Cesta vlakem a pak pěšky na Achensee, lanovkou (je drahá) nebo pěšky (je to dlouhé a náročné, ale stojí to za to) na Nordkette, autobusem na Patscherkoffel, vlakem do Itálie (Bolzano je kousíček, do Bologni 3 hoďky, jízdenky se dají sehnat dost výhodně). Lehce se dá dostat taky do Lichtenštejnska, Vaduzu.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Některé bakalářské kurzy jsou v angličtině, ale je jich velmi mulo, většina je vedena v němčině, ale vyučující jsou otevření k individuálnímu vysvětlování v angličtině.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

University of Innsbruck

Další zprávy z regionu Rakousko

bottom of page