top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Jan Beránek

Autor(ka):

fakulta:

Jan

Beránek

Právnická fakulta

rok výjezdu:

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Jan je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Jan

Právnická fakulta

logotyp fakulty rgb1 (3).png

uniwersytet wrocławski

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Jan hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je 5 z 5

město

průměrné hodnocení je null z 5

ubytování

průměrné hodnocení je 5 z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 4 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Univerzity byla doslova složena z malého kampusového městečka uprostřed města, i přes to, že byla rozmístěna ve více budovách, od starých po moderní, se člověk prakticky ihned začal dobře orientovat. Všechny prostory byly pěkně udržované, s dostatkem zásuvek a dalšího vybavení.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Organizace semestru byla dost podobná jako v ČR, jednotlivé hodiny byly více interaktivní a vedené seminářovou formou, což považuji za velké plus. Všichni vyučující dobře komunikovali jak osobně, tak přes e-mail, studijní oddělení a další administrativní pracovníci obdobně.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Na univerzitě funguje více spolků, z nichž některé se vysloveně věnují studentům Erasmu, rovněž univerzita se snaží přibližovat polské reálie pomocí jazykových kurzů a kurzů zaměřených na lokální historii a sociogeografii.
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
Předměty jsem měl primárně v angličtině v rámci anglicky vedených studijních programů fakulty. V polštině jsem měl pouze jazykovou výuku, která probíhala na základě výsledků vstupního rozřazovacího testu.
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Wroclaw byla vysloveně studentským městem (dle obdržených informací tvoří vysokoškolští studenti zhruba třetinu celkové populace). Město je ideální jak na noční život (bary, restaurace a hospody jsou takřka na každém kroku), tak i na různé procházky, ať už po jednotlivých ostrovech či po památkách nebo do zoologické zahrady. Všude ve městě jsou navíc rozmístěny typické sochy trpaslíků zachycených při nejrůznějších činnostech a člověk se může (neúspěšně) pokoušet je všechny najít.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Wroclaw je o trochu levnější než města v ČR, takže se stipendiem se dá vyjít více než dobře, zvláště když ubytování na koleji je více než levné (cca 3200 Kč na měsíc). Pokud člověk vysloveně neutrácí, pokryje stipendium minimálně 75% výdajů, spíše i více.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
Ceny jsou ve městě plusminus všude stejné, vyplatí se koupit dlouhodobou studentskou legitimaci na MHD, ale jinak netřeba nad tím nějak zvlášť dumat.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlel jsem na koleji Ołówek, což bylo moc hezké bydlení za rozumné peníze (nenechat se odradit poněkud bizarním vzhledem koleje z venčí). Samotné byty na koleji (dva pokoje po dvou lidech se společnou kuchyní a koupelnou) byly pěkné a obstojně vybavené, lepší než na většině kolejí v ČR. Jinak dle informací od kamarádů se dá za slušné peníze získat i pěkný podnájem.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Blízké okolí města bylo pěkné, za návštěvu určitě stojí blízká Świdnica s památníkem Rudého barona a dřevěným kostelem zapsaným na seznamu UNESCO, v případě času i další města, zejména Kraków, ale i přírodní památky.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?
Předměty jsem měl primárně v angličtině v rámci anglicky vedených studijních programů fakulty. V polštině jsem měl pouze jazykovou výuku, která probíhala na základě výsledků vstupního rozřazovacího testu.

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Výjimečnost Wroclawi vidím v tom, že je zde možné potkat studenty z celého světa (jezdí sem hlavně Italové a Španělé, ale i Indové, Němci, Američané či Rusové), ve městě vládne poměrně čilý ruch a je přímo uzpůsobené pro studentský život, k čemuž přispívají i velice přívětivé ceny a možnosti vyžití.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
-
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
-
Nejvíc mě překvapilo, že...
jak rychle jsem se ve Vratislavi aklimatizoval.
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....
odhodlat se a odjet na Erasmus.

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

uniwersytet wrocławski

Další zprávy z regionu Polsko

zpět na katalo zpráv
bottom of page