top of page

databáze mobility na UK

damo

E5CEF5E8-4053-4D0B-81C7-33CD4C48F1DF.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Autor(ka):

Jana Stuláková

Autor(ka):

fakulta:

Jana

Stuláková

Filozofická fakulta

rok výjezdu:

2020/2021

email:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
0F974C36-D148-4341-B15B-7EBFC59F1CF6_edited.png

Máš otázku? Kontaktuj mě!

logotyp fakulty rgb1 (3).png

Jana je k dispozici na sítích:

2.png
4.jpg

Návrh bez názvu (37).png
Návrh bez názvu (26).png

Autor(ka):

fakulta:

rok výjezdu:

7A08668F-0652-4DA1-A637-F6E45158A1D1.png
Návrh bez názvu (38).png
Návrh bez názvu (40).png

Jana

Filozofická fakulta

2020/2021

logotyp fakulty rgb1 (3).png

České centrum Paříž

praktická stáž

studijní pobyt

Jak Jana hodnotí svůj pobyt?

univerzita

průměrné hodnocení je null z 5

město

průměrné hodnocení je null z 5

ubytování

průměrné hodnocení je null z 5

finanční náročnost

průměrné hodnocení je 2 z 5

o univerzitě

Čím byla tvá univerzita výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Stáž pro mne byla opravdu přínosná, mnoho jsem se naučila, zlepšila jsem se v komunikaci v cizích jazycích, potkala jsem mnoho zajímavých a milých lidí a zvykala si na život na novém místě.
Co tě první napadne, když pomyslíš na svou "adoptivní" univerzitu. Čím byla výjimečná? Jak vypadaly prostory ve kterých jsi studoval(a) a univerzitní vybavení? 
Přistupovali k nám jako k rovnocenným kolegům, takže zde měl každý prostor pro své nápady a realizaci. Vždy nám byli ochotní pomoci. Určitě bych zde stáž doporučila.
Jak vypadá studentský život na univerzitě? 
Studoval(a) jsi v angličtině, nebo v jazyce hostitelské země? Jaké požadavky jsou v oblasti jazyka kladeny univerzitou? 
5A170184-F269-4CC6-B7FA-C6050C8D2DCE.png

o městě

Jak na tebe město působilo? Jak byste jej charakterizoval/a? Co je zde zajímavého k vidění?
Paříž je krásné město se spousty zajímavých míst k vidění, od muzeí a galerií (do 25 let jsou ty státní zpravidla zdarma) po různé parky, zahrady, krásné ulice a náměstí a samozřejmě kavárny, restaurace, bary, kina atd. Každý zde najde své. Na druhou stranu je město velmi drahé, zejména nájem a doprava, tak musí mít člověk asi trochu i štěstí. Každopádně to stojí za to. Studenti ale mají všude plno slev. Samozřejmě jsou některé části města, kterým je lepší se vyhnout (například sever Paříže) a vyhýbat se nebezpečným situacím.

o financích

Jak lze podle Tvojí zkušenosti vyjít se stipendiem? Kolik procent výdajů Vám pokrylo? Jaký je Váš názor na ceny v zemi obecně?
Stipendium je všeobecně docela vysoké (750 euro), ale na Paříž to opravdu nestačí, pokud nemají studenti velké štěstí na opravdu hodně levný nájem. Nájem za jeden pokoj totiž zpravidla je cca 700 euro, měsíční "lítačka" pak 75 euro. Náklady na život v Paříži taky nejsou zrovna nízké, takže jen se stipendiem se většinou opravdu vyjít nedá.
Poraď prosím spolužákům, jak ušetřit - Kde nakupovat? Jaké služby lze v rámci úspory financí využívat? 
V Paříži na náměstí Bastille je každou neděli trh, kde cca od 14:30 dávají neprodanou zeleninu, ovoce a pečivo zdarma. V hodně bistrech, hlavně řetězcích, jsou studentské slevy. Lze i jezdit na kole, to vyjde docela levně, kola se jmenují Velib. Hodně muzeí atd., je zdarma, každou první neděli v měsíci jsou zdarma všechna státní muzea a galerie, většinou ale nutno zarezervovat online. Nejlevnější supermarket byl asi Lidl, pak i Carrefour, Intermarché atd. V barech je často happy hour, cca od 17h do 21/22h,ale ne o víkendu.
Návrh bez názvu (42).png

o ubytování

Jaké ubytování sis zvolil(a)? Doporučil(a) bys jej ostatním? A pokud ne, jaká varianta ubytování je podle Tvých zkušeností nejlepší (kolej, ubytování v soukromém bytě, soukromá kolej, sdílený pokoj a podobně...)?
Bydlela jsem u kamarádů. Soukromé pokoje jsou docela drahé, sdílený pokoj jsem v inzerátech nikdy neviděla. Lze se ubytovat na kolejích Cité universitaire (nájem cca 500 - 600 euro), ale je možné zažádat o tzv. CAF, což je dost velká finanční podpora na ubytování. Na tyto koleje berou i studenty, kteří v Paříži nestudují a jsou tam jen na stáži. Je dobré ale napsat alespoň 6 - 8 týdnů předem, komunikace s nimi docela trvá a je nutné vyplnit spoustu otázek online. Jinak jsou dobré stránky na hledání bydlení La Carte des Colocs nebo Leboncoin.

o zážitcích

Využil(a) jsi Erasmu k cestování po tvé zemi/Evropě? Jaké jsou tvoje nejlepší cestovatelské zážitky? Co naopak nedoporučuješ?
Po Francii jsem cestovala, doporučuji například města Montpellier (velmi studentské), Marseille (středomořská atmosféra), Aix-en-Provence, Lyon, Avignon, městečka a pobřeží v Normandii a Bretagne. Byla jsem na Mont Saint Michel, to asi lepší navštívit mimo léto, je tam opravdu příliš turistů. Města a příroda na jihu Francie jsou opravdu krásné. Vlaky jsou docela drahé, lepší koupit hodně dopředu. Autobusy byly levnější.
Jazyk a kultura: jakých kulturních odlišností jste si všiml/a? Jak jste se vypořádával/a s národním jazykem? Byl to i jazyk vašeho studia? Máte pocit, že jste se v jazyce díky pobytu posunul/a?

závěrečné hodnocení

Proč právě sem?  V čem je lokalita výjimečná? Proč bys své kamarády do své země/ města poslal/a ty?
Paříž je úžasné město, i když má samozřejmě i svá negativa, například velmi drahé ceny (víceméně skoro za vše), ale zase tamní pobyt stojí za to :) Se stáží jsem byla opravdu spokojená, byla pro mne velmi přínosná, potkala jsem plno milých a zajímavých lidí, zlepšila se v jazyce, mohla se podílet na přípravě zajímavých akcí a projektech, a proto bych stáž zde doporučila.

live-saving tips

Kdybych jel(a) znovu, určitě bych si nezapomněl(a) zabalit..
king charles-03_edited_edited.png
Před odjezdem bych býval(a) rád(a) věděl(a), že...
Nejvíc mě překvapilo, že...
A75FC52E-9D3D-4F71-9E42-309E00B470CF.png
Nejtěžší pro mě bylo....

galerie

Návrh bez názvu (41).png

Pomohla ti tato zpráva? Dej jí lajk a posuň ji v seznamu výše!

0

ohodnoť zprávu!

Jak hodnotíš zprávu?

ohodnoť zprávu!

omrkni i zprávy dalších autorů o 

Další zprávy z regionu Velká Británie

zpět na katalo zpráv
bottom of page